[PL] Nameless w 2012

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

[PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

Najwyzsza pora zalozyc temat na ten rok :)

Cele na 2012 sa bardzo proste - malowac i sie dobrze przy tym bawic. Olac konkursy, oceny, poprawianie umiejetnosci, Rzecz jasne, w dalszym ciagu beda sie tu pojawiac bardzo rozne modele, jak to u mnie. Chce pokonczyc stare WIPy, nawet kilkuletnie... i pare rzeczy dla znajomkow chce pomalowac...
no i dlatego zaczalem w tym roku 2 calkiem nowe rzeczy, jedna dla mnie, druga na ebay :doh: chyba mam jakies MADHD ....
jedna z tych rzeczy w sumie skonczylem. popiersie od Tales of War (juz nie produkowane). i znow nowa firma na polce :) na poczatku byl to zwykly krasnolud, ktorego imienia juz nie pamietam. w trakcie malowania jednak czytalem synowi komiks na podstawie Hobbita, i dosc szybko stalo sie jasne, ze to nie byle jaki krasnolud...

Przedstawiam zatem - Thorin Debowa Tarcza, syn Thraina, wnuk Thror - Krol spod Gory

ImageClick to see full-sized image

a jeszcze usmialem sie setnie, jak spytalem mlodego czy wie kto to jest i uslyszalem jego odpowiedz:
Noo, na pewno nie Robin Hood
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Oho, nowy temat do spamowania i nabijania licznika! :clap:

Wdziałem ten model na eBayu kiedyś i zwróciłem na niego uwagę, a potem jakoś zapomniałem...
Nameless wrote:Cele na 2012 sa bardzo proste - malowac i sie dobrze przy tym bawic. Olac konkursy, oceny, poprawianie umiejetnosci...
No to wychodzi na to, że będziemy tutaj tylko trollizm uprawiać, bo po co Ci rady i sugestie o tym, co można zrobić lepiej, nie? Mi tam pasuje takie nastawienie, chętnie Ci pomogę przejść przez kolejny rok w dobrym nastroju :twisted:
Nameless wrote:Rzecz jasne, w dalszym ciagu beda sie tu pojawiac bardzo rozne modele, jak to u mnie.
Misz-masz groch z kapustą. Będzie mi tu dobrze.

A Robin Hood w blaszanym kapturze wyszedł bardzo surowo i naturalnie. Podoba mi się.

Nie powiem, że poprawiłbym klejnot, bo się nie błyszczy - nie chcesz się rozwijać i doskonalić.
Nie powiem, że na twarzy brakuje niuansów kolorystycznych i cienia - Ty nie chcesz się spinać.
Nie powiem, że popracowałbym więcej nad metalikami (złoto rozjaśnić by trzeba...) - Ty nie chcesz z tym modelem już nic robić.
Nie powiem... Nic już nie powiem.

Dawaj kolejny model :lol:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

Slawol, jestes jedyna osoba ktora potrafi napisac esej na temat "Nic nie napisze" :D
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Ktoś musi :D
Slawol wrote:Oho, nowy temat do spamowania i nabijania licznika! :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maryjusz

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Maryjusz »

Sławek zwany Sławolem dość subtelnie, jak na swój eseistyczny sposób, dał Tobie do zrozumienia, że przydałoby się więcej skupienia uwagi na detalach. Praca jest wykonana estetycznie, ale takie popiersie, to przecież duży obiekt, na którym można nieźle poszaleć, a u Ciebie tego szaleństwa i polotu zabrakło. Podobno diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli tak, to na Twoim krasnalu jest on jeszcze mało diabelski, a przecież, przeglądając Twój dorobek malarski, nie można powiedzieć, że nie potrafiłbyś wywołać prawdziwego Szatana z samego dna piekieł.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

poza gornolotnym szalenstwem i polotem zabraklo tez bardziej przyziemnych rzeczy jak czas i sily :D
ale uwagi oczywiscie przyjmuje, sa jak najbardziej zasluzone.

a teraz cos co skonczylem wczoraj, i nie jest to Robin Hood, chociaz idzie przez jakis las ;) Elf w 54mm od Andrea Miniatures. Zaczalem go malowac w sierpniu 2006, tak mniej wiecej... nie wiecie coz to za wyrzut sumienia miec go na stole przed oczami przez 5,5 roku... ale juz nigdy wiecej! skonczylem! sukces :!:
w zasadzie tylko podstawka jest calkiem nowa. Malowanie za to.... nie pytajcie co z ktorego roku jest :) malowalem, domalowywalem, poprawialem, zmienialem. tak po kawaleczku, tak po troche. i odkladalem na pozniej. az do wczoraj. mysle ze to tlumaczy roznice jakosciowe na modelu i ogolna niekonsekwencje na nim. to niewazne, wazne ze jest gotowy :)
i tylko porzadne imie trzeba mu dac...

Ithandir Wiekuisty

Image
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Nameless wrote:Zaczalem go malowac w sierpniu 2006...
:shock:

Mnie to nawet na świecie nie było jeszcze, tzn. zarejestrowanego na forum :D

Szacuneczek. Chciało Ci się, nie ma co. U mnie to takie modele już zdążą umrzeć 15 razy :lol:

A modelu nie będę za wiele opisywał, bo sam to zrobiłeś: jest tutaj trochę tego i trochę tamtego, czyli różnego malowania. Najmniej mi się podoba złota zbroja, a najbardziej płaszcz. Reszta detali mieści się gdzieś "pomiędzy" ;)

Podstawka znów jest super! :clap: Tylko trochę za dużo napchałeś na takiej małej powierzchni. Na większej wyglądałoby to jeszcze lepiej.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

musisz wieksze klocuszki skombinowac :D
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Dopiero zauważyłem, na czym stoi :bonk: No tak, w końcu to 54mm...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Rentall »

poza konarem to podstawka wyglada jak bazar odpustowy. Mam wrazenie, ze wszystko co miales /wpadło Ci w rece to przykleiłes, na zasadzie jakoś to będzie, no i jest moim zdaniem średnio, z wyjątkiem wspomnianego konara.

Figurke pierwszy raz zobaczyłem na stronie głownej, jako nowosc w czyjejś galerii. Nie było podpisane czyja to figurka. Nie wchodziłem w galerie, zeby to sprawdzić, ale obstawiałem, że to figurka Gildora.

Myslalem, ze jestem jedyny w chomikowaniu na stole fiurek, które kilka lat stoją i denerwują wzrok. Gratulacje ukonczenia jednego z tych potworków, które nie dają spokojnie się odprężyć.
Post Reply