[PL] Nameless w 2012

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by mahon »

Rentall wrote:poza konarem to podstawka wyglada jak bazar odpustowy.
dobra, dla mnie wystarczyło. zwizualizowałem sobie elfa na odpuście, potem bazar na podstawce, pośmiałem się, już wróciłem. :P

malowanie jest, owszem, chyba silnie inspirowane Gildorem. ale skończone...

ja mam trochę starszych klamotów na pewno. choćby sporo modeli, które malowałem sobie do 40k, albo nawet do WFB kiedy jeszcze współdzieliłem armię z bratem. tylko w tak niechlubnej rywalizacji pozwolę ci chwilowo zachować pozycję lidera. a może nawet na dłużej?

krasnoludek fajny, choć cienie na twarzy i zmarszczki bym pocieniował bardziej. ale wiem że tego nie chcesz i nie zrobisz - też git. malowało się miło tego nie-robin-hooda?

trollować nie będę, bo Sławol i Maryjusz wystarczająco kwieciście rozwinęli temat :P
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

mahon wrote:krasnoludek fajny, choć cienie na twarzy i zmarszczki bym pocieniował bardziej. ale wiem że tego nie chcesz i nie zrobisz - też git. malowało się miło tego nie-robin-hooda?
cienie nie, zmarszczki istotnie mozna bylo poglebic.
tak, milo sie malowalo :) jakby bylo inaczej, trafilby do hall of shame na pare lat ;)

a teraz cos nowego, i znow nie bedzie to Robin!

pomyslalem sobie, ze dziwnie bedzie jechac do Bytomia bez historycznego modely, to zmalowalem tego oficera rzymskiego od Latorre Models (skala 54mm). rzezba wzorowana na postaci z Gladiatora, to i nazwywam go sobie Spanyardem :)
nowa firma na polce, historyczny model, wieksza skala znow - plany na 2012 (nowi producenci, roznorodnosc) ciagle egzekwowane!

Image
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by mahon »

ty mu te zasłonki przesłaniające przyrodzenie pomalowałeś na metalowo czy są szare/czarne i tylko tak połyskują?

bardzo podoba mi się światło na tyle płaszcza. bardzo. wygląda dość jedwabnie... może satynowo? nie jestem ekspertem - w każdym razie wiarygodnie!

dobra podstawka - nie na paskudzącego chrobotka - wygląda jak historyczna diorama :clap:

tylko przez fotki ten model nie wygląda na 54mm. aż chciałem zapytać czy to wersja w 32mm...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

mahon wrote:nie na paskudzącego chrobotka
jest :D

a zaslonki sa pomalowane metalami
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by mahon »

jest chrobotek
nie ma paskudzącego chrobotka. ten nie zeszpecił całości...
uff...

zasłonki to takie męskie "steel bikini" ^^
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Jest chrobotek - między nogami i przy samym korzeniu.

Malowanie typowo Twoje (styl, kolorystyka), za to znów muszę pochwalić podstawkę i zimowy klimat! :clap:

Coś ugrałeś tym modelem na imprezie? :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

ale to jest "nie paskudzacy" chrobotek :mrgreen:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by mahon »

otóż to, Sławolu, otóż to.
poza tym umieszczenie go pod nogami ma symboliczny wymiar: Nameless doszedł do punktu, gdzie jego modelarskie umiejętności i kreatywność pozwalają mu na wyrwanie się z tego "chrobotkowego" etapu, który chyba każdy przechodzi. ten Spanyard ma chrobnotka pod nogami, może go w każdej chwili zdeptać, tak jak Nameless może się już obyć bez niego.

oto analiza godna tego dzieła! 8)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

spanyard srajacy chrobotkiem? tia... to moze ja nie bede interpretowac...

@Slawol - zrobiles edyte, nie zauwazylem wczesniej pytania. nie, tym modelem nie ugralem. w fantasy tez nic, za to pocyc krasnal dostal medal.
zeby bylo smieszniej, akurat ta praca nie powinna byla dostac nic. byly duzo lepsze popiersia.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Marta »

Bardzo fajny model, swietny plaszcz z tylu, skorzane onuce i podstawka. Reszta tez mi sie podoba ofc, ale to rzuca sie w oczy od razu.
Jedyny minus to dla mnie różowiusieńka mordka tego pana, ale Ty chyba lubisz ta pójść w różowy odcień skóry (albo to kwestia foty/moniak).
Ale tak jak przy lolfie mnie to nie razi zbytnio, to tak myślę sobie, że zarówno kraś jak i pan Gladiator raczej prowadzą aktywny tryb życia na dworze i skóra powinna być bardziej zbrązowiała od słońca. No ale to takie tylko moje rozkminy oczywiście.

Raz jeszcze gratuluje modelu i nieustającej realizacji tegorocznych założeń:)

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Post Reply