[PL] ORK

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

[PL] ORK

Post by Ana »

Pomalowałam swojego pierwszego orka! Rety zawsze chciałam to zrobić :dance: bawiłam się świetnie!
Wzięłam model z szafki - jedyny ork GW jakiego miałam, bo dostałam gratisa - pamiątka z francuskiego GD.
Na blogu zamieszczę kilka zdjęć z etapów malowania, ale tu liczę na konstruktywną krytykę (jak zwykle :D)
Pozdrawiam Was!

Image
-- Ańa

Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] ORK

Post by dead »

A coz to za okazja ? czyzbys pomalowala cos do gablotki ? Mi osobiscie najbardziej przypadla do gustu kostka do gry ;) i tarcza. Sa to niewatpliwie moim zdaniem najbardziej wyroznaijace motywy tego modelu. Reszta jest standardowo (na Twoim poziomie) pomalowana. Brakuje mi moze jakis blizn czy dziar na skorze orasa. Ogolem bardzo mila przyjemna robotka.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] ORK

Post by Rentall »

mi natomiast ta kostka nie pasuje zupełnie. Taka ni przypiął ni przyłatał. Mozna odnieść wrażenie, że chciałaś zrobić coś ciekawego, ale do końca sama nie wiedziałaś co to ma być no i zrobiłas kostkę.

Brazowa torba, która wisi u jego lewego boku wyglada na pomalowaną kolorem bazowym.
Moze wrzucisz zdjecia od tyłu ? Jestem ciekaw jak wygladaja jego plecy.
Najbardziej podoba mi sie tarcza oraz skóra.
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] ORK

Post by mr_Denial »

Zajebiaszcza skóra, fajny miecz i metaliki, podoba mi się również tarcza i drewno na skrzynkach.

Nie za bardzo trafia do mnie pomysł z kostką, ale traktuje go jako neutralny, bo może jest w tym dłuższa historia i motywacja takiego a nie innego wyboru. Chodzi o to, że za dużo na niej badziewia i za bardzo przypadkowego. Nie trafiają też do mnie strzały i ich żółto-pomarańczowo-brązowe zakończenie. Chociaż imaginuje sobie, że może chciałaś nadać naturalny kontrast dla niebieskiej tarczy i kolor dopełniający do sąsiadującej czerwieni.

Oprócz powyższych drobnostek model mi się bardzo podoba.
Dobry klimat(co jest dla mnie najważniejsze) + fajne wykonanie.
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] ORK

Post by smok »

http://www.google.pl/search?q=old+wood& ... 66&bih=667
stare drewno troche inaczej wyglada ;) ale to spaczenie spowodowane moim kierunkiem studiow :P
ja bym jeszcze zmienil strzaly, tzn ciensze zeby byly :P
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] ORK

Post by przemo »

O! Ork :) W końcu pomalowałas coś do orko-goblińczego :D Pamiętam, że już od baaardzo dawna skarżyłaś się, że nigdy nie miałaś okazji. Widzę, że nie wytrzymałaś i pomalowałaś bez okazji :P

Podoba mi się:
skóra, przebarwienia
tarcza - szczególnie ten zaciek brązowawy i czerwony element - fajna gra kolorem
hełm goblina przydupasa - widać go tylko na jednej fotce, ale wyszedł na niej super, świetne kolorki i cieniowanie

Podstawka wg mnie trochę odciąga wzrok. Jest duża i miejscami mocno jasna. Kompozycyjnie baza mi w ogóle nie podeszła, za to sama w sobie fajnie jest pomalowana obdrapana kosta.

Żółte strzały - zgadazm się z Danielem - zupełnie nie pasują. Skupiają wzrok na sobie, a nie widzę w tym sensu, tym bardziej że straszły jak powiedział Smok - są grube i brzydkie, a samo malowanie lotek też nie na najwyższym poziomie. Więc przyciąganie wzroku do nich jest wg mnie nieuzasadnione i psuje kompozycję.

Samo drewno też jest raczej nudnawe, ale jest to podstawka nierzucająca się w oczy, więc w ogóle mi to nie przeszkadza. Jest tłem (gorzej wypada wszystko co jest ponieżej drewna).

Ogólnie - udana praca, bardzo fajne malowanie ale wyłożyłaś się na przesadzonej podstawce. Chyba że jest to prezent dla jakiegoś gracza albo coś w tym stylu. Patrząc na to czysto jak na pracę malarską, to kostka psuje kompozycję.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] ORK

Post by Maru »

Żółte strzały -
huh .. a ja myślałem że to kwiatki .... :roll: i sie zastanawiałem po kiego one tam ..
no dobra napisali ci juz co i jak nie tak ja tyko dołączę do chórku że skóra jest super
ale i zadam pytane - co on ma na kle ?? - pędzel ci se omsknął przy malowaniu kropek na kostce ??
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] ORK

Post by Camelson »

Mi się mega tarcza podoba i ork!! :D podstawka fajna, ale fajniejsza była by pod jakimś Harlequinem :P

Ogólnie do niczego sie nie czepaiam bo nie smiałbym a zreszta nie ma co czego poza tą podstawką która jest super, ale do niego po prostu mi nie pasi :P

Pozdrówki!!!! Jedziecie na GD do Niemiec Aniu?? :D
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] ORK

Post by quidamcorvus »

Skóra orka i tarcza są świetne :clap: A cała praca robi niesamowite wrażenie :)

Strzały jakościowo odstają od reszty pracy, a szkoda, bo lotki mogłabyś zrobić na przykład TAK.
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] ORK

Post by Ana »

Jej super! Ale komentarzy!!!
Jest tego tyle, że nie wiem od czego zacząć :mrgreen:

Otóż strzały dość bezmyślnie chwyciłam z pudełka z częściami GW. Nawet nie przyszło mi do głowy, żeby bawić się w robienie własnych, ale za link wielkie dzięki - fajny tutek pewnie się jeszcze przyda.
Kolory lotek dobrałam kontrastowo, bo zawsze lubiłam oldschoolowe malowanie orków ... wogóle uważam, że czas działa na szkodę dla tej armii. Najbardziej lubię stare modele orków stare grafiki kodeksowe i taki też styl malowania pasuje mi do nich najbardziej. IMHO groteskowe orki to najlepsze co GW wypuściło w swojej historii :D Nie piszę to po to, żeby się kłócić i dyskutować o najlepszej armii. Zwyczajnie takie jest moje zdanie (zaraz po orkach są Harlekiny).

Starałam się dopełnić kolorystykę o żółty żeby nawiązać do dawnego wielokolorowego sposobu ich malowania - do czystych barw podstawowych.
Strzały są orkowe (co też miało symbolizować ich naturę), więc chciałam żeby wyglądały jak bez finezji zanurzone w farbie.
Skrzynie, kula armatnia i pasy na tarczy mają nawiązywać do genialnie wplecionego przez GW motywu pirackiego. Opaska na oku była oryginalnie - miałam mniej roboty.
Gdyby nie miał tak wielkiej tarczy, to włożyłabym mu na głowę czapkę piracką/bicorn.

Pomysł na kostkę zrodził się nierozerwalnie podczas myślenia o tym modelu i dla niego został zrealizowany. Wcale mi nie przeszkadza, że Wam ona przeszkadza :P Podstawka miała być również groteskowa i troszeczkę symboliczna. Zabawna to chyba trafne określenie na to co chciałam osiągnąć. Ponabijanie na ściankę kostki elementy, to jakby wizualizacja sposobu myślenia orka - odrobina fluffu.
Jest to żart o tym jak ork drwi z prawdopodobieństwa i bierze sprawy w swoje ręce. Sam zadba o powodzenie w boju/na stole. Czym miał pod ręką zmienił 1 na 5.

Kostka jest nierozerwalną częścią zamysłu - jest fluffem, czyli tym co najważniejsze dla mnie u orków.

Sorki, że wcześniej nie zrobiłam wprowadzenia do tej figurki, ale wiecie jak jest :bonk: wszystko wydawało mi się takie oczywiste.

Jeśli coś mnie nie satysfakcjonuje w tym modelu, to malowanie skrzyń i może kiedyś do tego jeszcze zasiądę. Być może również wtedy dojrzeję do cieńszych strzał :roll:

Dzięki jeszcze raz za te uwagi i choć mnie one dziwią - widać mam trochę zdziwaczały gust, to dobrze i o tym wiedzieć.

P.S. Zdjęcia od tyłu nie daliśmy bo było nudne, a sakiewka jest rozjaśniana zenitalnie, co rzeczywiście na tym zdjęciu nie bardzo jest widoczne.

2.P.S. Na kle jest wspomnienie po śniadaniu. Kto tu ma dentystyczne poczucie estetyki? :lol: Maru?
-- Ańa

Image
Post Reply