[PL] 83 gallery

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
michal83
(Forum newbie)
Posts: 13
Joined: 8 Dec 2011, o 15:05

[PL] 83 gallery

Post by michal83 »

Witam wszystkich na forum.
kilka słów wstępu: moja przygoda z szeroko pojętym modelarstwem sięga kolorowych lat 90tych :lol: , z figurkami do gier bitewnych mam styczność od jakiś 4 lat,początkowo zajmowałem się prawie wyłącznie konwersjami, natomiast do samego malowania na poważnie przysiadłem od wakacji 2011
Last edited by Slawol on 29 Dec 2011, o 21:51, edited 1 time in total.
Reason: W polskiej sekcji forum na początku tematu wstawiamy "[PL]" :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 83 gallery

Post by Slawol »

Witaj! :)

Dzięki za słowo wstępu, teraz dawaj jakieś foty figurek :) Pamiętaj także o tym, że jesteś w dziale "Gotowe prace" i jeśli będziesz miał coś nieskończonego, to jest do tego inny dział i tam też możesz sobie założyć temat :)

Info jest widoczne na samej górze, na jasnoróżowym pasku. Poza tym poczytaj, proszę, zasady forum i regulamin, żebyś mniej więcej wiedział, co z czym się je :)

Miłego pobytu i baw się dobrze!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] 83 gallery

Post by Nameless »

witamy na forum :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
michal83
(Forum newbie)
Posts: 13
Joined: 8 Dec 2011, o 15:05

Re: [PL] 83 gallery

Post by michal83 »

na początek Wolf AoD - połączenie 13 kompanii i blood angels
na tą chwilę niewielki fragment armii na tysiąceeee punktów (ponad 100 maluchów, ze 20 termosów, 15 motorków, kilka speederów, kilka pojazdów pancernych) wynik końcowy to kompromis między tym co by się chciało ,a czasem do dyspozycji i masą modeli do zrobienia - z tego względu proszę o łagodną ocenę :roll:
w krótce wrzucę więcej fotek
pozdrooo :mrgreen:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 83 gallery

Post by Slawol »

Są fotki! I to dobre :) Zdecydowanie brakuje tylko innych ujęć, z różnych stron.

Od razu mówię, że model z czachą należy do moich ulubionych, ale w takim malowaniu to rzadkość go zobaczyć :) Widzę też konwersji trochę, więc i to Ci nieobce.

Malowanie na pewno niestandardowe (czyt. nie z katalogu i dobrze!), ale podoba mi się. Wyglądają naprawdę na mieszkańców Fenrisa, jasne błękity, zmrożona twarz, chłodne odcienie - czuć chłód i to bynajmniej nie zza okna ;)

Kolor przewodni jest inny, niż zwykło się oglądać, ale proponowałbym jednak podkreślić nawet zwykłym washem te wszystkie nity i zagłębienia - modele mają ich trochę i zawsze to trochę wizualnie je wzbogaci :) To szybki ruch i nie zabrałby wiele czasu, ale rozumiem, że masz sporo modeli jeszcze do malowania.

Moim zdaniem konwersje są przemyślane i nie są przesadzone, dużo charakteru dodałeś tym modelom. U czachy podobają mi się dodatki z kości i innych trofeów i amuletów. Topór jest przesadzony, ale taki już jest :) Runy i błyskawice wyglądają efektownie i wypełniają cały topór, przez co nie jest nudny.

Myślę, że metaliki zrobiłbym trochę jaśniejsze ogólnie (albo chociaż drybrushem lekko przetarł, żeby krawędzie zaznaczyć), bo są takie ciemne i niewyraźne (zwłaszcza młot w drugim modelu), a mogłyby być kolejnym detalem, który przyciągnie wzrok.

Za to ten drugi to ma super głowę! Taki mroźny zombie, bardzo mi się podoba efekt, który udało Ci się ociągnąć. Włosy mogłyby dostać jeszcze parę rozjaśnień, żeby wyszczególnić kosmyki. Łapa na tarczy trochę mi się zlewa z kolorem pancerza, ale wygląda na to, że jest chyba szara, nie?

No i nie wiem, czy korek na podstawkach ma specjalnie te rudawe momenty (pigment?), czy też jest to jakaś pozostałość niedomalowana :)

No, chyba tyle. Mam nadzieję, że nie za ostro ;)

Czekamy na więcej!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] 83 gallery

Post by Nameless »

zadbaj tez troche bardziej o kontrast. juz troche darkliningu dla rozdzielenia roznych elementow i rozjasnien na krawedziach pancerza pomoze w uzyskaniu glebi malowania :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] 83 gallery

Post by Flameon »

No no, bazowe kolory wyglądają bardzo czysto i gładko, tak trzymaj, teraz potrzeba Ci popracować nad dodaniem cieni w zagłębieniach i rozjaśnień na wypukłościach. Na tym etapie polecam ci spróbować podkreślić krawędzie zbroi cienką białą kreską, taki zabieg sprawi ,że cała zbroja zrobi się bardziej czytelna.

Pozdrawiam
michal83
(Forum newbie)
Posts: 13
Joined: 8 Dec 2011, o 15:05

Re: [PL] 83 gallery

Post by michal83 »

prosze o wybaczenie ale po przeczytaniu komentarzy udało mi się odebrać na kilka dni figurki od zleceniodawcy i poprawiłem pewne "babioki". w momencie gdy zamieszczałem fotki sądziłem, że figurki są już ukończone - naturalnie wiecej taka sytuacja nie będzie miała miejsca :)
-poprawione zostały głownie metaliki - nie lakierowałem nigdy figurek - matowy lakier mnie zaskoczył i zniszczył cały efekt (łapa na tarczy to też był metalik,a stał się szary)
-delikatnie poprawiony kontrast, tak jak sugerowaliście - ciemny wash, białe krawędziowanie
...a co do rudawychh momentów na korku- tak jest to pigment ;) nakładany troche na pałe

w najbliższym czasie mam nadzieję wrzucę najnowsze fotki
dzieki wszystkim za rady - niby takie oczywiste, ale otwierają oczy :shock:
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] 83 gallery

Post by Nameless »

no to czekamy na foty :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] 83 gallery

Post by Maru »

niema to jak kubeł zimnej wody na głowę - nieprzyjemny jak diabli ale orzeźwia od razu .. ;)
no to czekamy na foty
no ba !!

(nic nie napisałem wcześniej bo nic bym mądrego nie dodał - ale teraz w miedzy czasie potrolować mogę :mrgreen: )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply