[PL] Pamperki Rentalla

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by mahon »

Slawol, u ciebie młotki są fioletowe? :shock:

EDIT: OK, widzę, mają taki lekko ciepły odcień na fotach. Pewnie masz LCDka i na nim intensywność kolorów jest większa, przez co wydają ci się bardziej fioletowe... :doh:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by przemo »

Ja też widzę wejście w purpurę. Delikatne bo delikatne ale widoczne.

Dla mnie model fajnie pomalowany! Nie podoba mi się za duża podstawka. Poza tym jak na mój gust to za mocne te kolorki - szczególnie niebieska zbroja. Zupełnie nie mój styl. Ale technicznie coraz lepiej Ci idzie.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Slawol »

mahon wrote:Slawol, u ciebie młotki są fioletowe? :shock:
No takie lekko przebarwione w półcieniach... Albo może to tylko takie złudzenie? Teraz mi ćwieka zabiłeś, serio. Hum... Zawsze myślałem, że mam porządnie skalibrowany monitor :think:

Rentall, dawałeś tam fiolet? Ja tam widzę, poza tym pamiętam z wcześniejszych etapów.

A zajrzyjcie tu, Miśki - nawet Nameless widział ;)
viewtopic.php?f=80&t=4001&start=270

Edit: tak, mam LCD właśnie i pamiętam, że męczyłem go ostro, żeby dobrze ustawić :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by mahon »

tak, co do tego się zgadzam (dlatego zrobiłem edytę), na fotkach widzę taką lekką poświatę - właśnie na młotkach.

i jak piszę - na większości LCD nasycenie jest znacznie intensywniejsze niż na CRTkach, więc takie przebarwienia są mocniej widoczne. co ciekawe - większość obecnych LCDków powinna stosować profile bardziej zbliżone do AdobeRGB (czyli takie stłumione barwy) niż do tradycyjnego internetowego sRGB (bardziej nasycony), bo są w stanie wykorzystać szerokie spektrum barw i nie przekolorowują aż tak. ale to znowu w technikalia wchodzimy...

jak znajdę czas to zrobię korektę fotek i usunę tę poświatę przy wywoływaniu RAWów
dobrze, że zwróciliście uwagę
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by przemo »

Ale co Ty chcesz Mahoń korygować? usunąć te fiolety? Wg mnie topory mają w midtonie trochę fioletu. Na WIPie co go Slawol znalazł widać to wg mnie wyraźnie:

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by mahon »

o jaaaa, to nie sknociłem fotek? :shock:
sorki, jestem "zmnięszany" ;)

a tak poważniej to mam trochę odwyk od spania i może się mści. ale już niedługo :twisted:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Rentall »

Dzieki za komentarze ludziska ! :)

Młoty dostały washa z fioletu, także osoby, które widzą fiolet dobrze widzą :P

Długo malowałem ta figurke, kilka podejsc, kilka koncepcji i to wiadc...

Z podstawki nie jestem tez do konca zadowolony, po prostu nie wyszla tak jak chcialem. Ten element też musze znacząco poprawić, bo narazie to jest klapa.
Cienkie kreseczki też będę starał się robić, zamiast smarować krawedzie białym bez opamiętania.
Dzieki za wytknięcie błędów.

Staram sie robić figurki z duszą, ale narazie taka jeszcze mi nie wyszła. Mam nadzieję, że niedlugo to się zmieni.

Jesli macie ochote to zagłosujcie na comon

http://www.coolminiornot.com/303546
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Rentall »

Moje ostatnie zamówienie. Poziom 1+nmm. Fajne "inne" figurki, dobrze sie malowało, jednak co stare dobre metale to metale. Dzieki Mahon za zdjęcia !

ImageClick to see full-sized image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by sea.man »

mi sie podoba i wydawalo mi sie,ze to poziom wyzszy niz 1 jak ogladalem zdjecia w twojej galerii :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Pamperki Rentalla

Post by Gildor »

Mocny ten Twój 1+, spokojnie bym 2 postawił a za dobry NMM nawet 2+. Moje 3cio poziomowe ludziki się teraz przez Ciebie wstydzą :D
Fajne ziomki, w kupie wyglądają bardzo spójnie.
:clap:
Image
Post Reply