[PL] Galeria Zgryda

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Zgrydol

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Zgrydol »

Dzięki za moc komentarzy.

@Nameless
Tak, zgadza się teraz obowiązującą w GW kolorystyką ultrasów jest niebieski + biały, ale kiedyś był to niebieski + jasny żółty i czerwony bolter.

@Ana
Tak futro jakieś poszarpane, ostre, niezbyt przyjemne w malowaniu. Sama czerń była głębiej zaznaczona, ale zdjęcie ją spłaszczyło, niemniej następnym razem chyba pójdę w granat.

@Slawol, Maru
Tak ostrze miało być kościane, jeżeli tak wygląda, to cieszy mnie to :D

To co wyłania się z Waszych uwag to przede wszystkim potrzeba pogłębienia cieni, chociaż na Eldarze chyba nie razi to aż tak?

Kolejna figurka na warsztacie to nowy Wurrzag na piechotę, model do orków od GW. Bardzo przyjemny figuras, miło się go maluję, dobrze wyżeźbiony i zadziwiająco duży. Postaram się wrzucić jakieś WiPy.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Flameon »

Wrzucaj zdjęcia szamana :)
Zgrydol

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Zgrydol »

W końcu mogę wrzucić, nie jestem z nich w pełni zadowolony, na pewno pojawią się lepsze.
Niestety CMON strasznie mi jakość zjechał...
Niemniej, oto Wurzzag!

Image

I link do CMON gdyby ktoś chciał nabić punkt, lub kilka.

Liczę na Wasz krytyczne słowo.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Nameless »

niezly, niezly :)
moze troche za malo sie dzieje na wewnetrznej czesci plaszcza, moze zolte elementy troche plaskie, moze troche niuansow kolorystycznych na skorze by sie przydalo... ale mnie i tak sie podoba.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Flameon »

Z tego co pamiętam z oglądania tego modelu na żywo to powinieneś popracować nad gładkością rozjaśnień, u ciebie były to bardzo "ostre" zmiany koloru, powinieneś spróbować korzystać przy rozjaśnieniu z bardziej rozwodnionej farby i nakładać jej wiele, cienkich warstw, to w sumie tyle co mam do powiedzenia bo cała reszta to po prostu kwestia wprawy, ogólnie model prezentuje się bardzo fajnie, podoba mi się zwłaszcza jego maska ;)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by mahon »

CMONowi się nie dziwię, bo to dość nie-cmonowy model.

Nie wiem jak na żywo, ale mi się na fotce bardzo podoba. Widać, że malować umiesz i radzisz sobie z ciekawym zagospodarowaniem modelu. No i podoba mi się sposób w jaki posegmentowałeś model. Na pewno go to uatrakcyjnia.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Zgrydol

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Zgrydol »

Po ponad rocznej nieobecności wrzucam pracę z którą pojechałem na MoI do Lublina. Nic nie wygrała, ale i tak jestem zadowolony z rezultatów. Mój pierwszy tak duży model.
Będę wdzięczny za oceny i komentarze :)

http://www.coolminiornot.com/320081

ImageClick to see full-sized image

Niedługo wrzucę foty pracy która była w finale niemieckiego GD w tym roku.
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by banan »

Błoto wygląda przekonująco, obtarcia na pancerzu w sam raz - nie za dużo, nie za mało. Podstawka dość oszczędna, kojarzy się z dioramami historycznymi, co mnie akurat pasuje. Jedyna uwaga: czarny naramiennik strzelca strasznie pusty, może drobny freehand? Gratuluję pracy, czekam na kolejne :)

b
my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by Slawol »

No jak na pierwszy taki model, to więcej, niż dobrze!

Mam też coś do dodania:

- kąciki, zagłębienia, zakamarki, w ogóle nie są ruszone te miejsca, a wystarczyłoby tylko tam przelecieć chociażby washem ;),
- OSL od reflektórów niedopracowane. Snopy światła kończą się równo z krawędzią osłon, co jest zupełnie nierealistyczne. Lekka mgiełka opadająca na czarne elementy pancerza jest tutaj potrzebna,
- treren podstawki wygląda dość "elastycznie". Nie wiem, czy miał to być suchy, popękany teren, ale wygląda na mokry fragment jakiejś masy modelarskiej. Tutaj brakuje zwyczajnie suchej faktury, więc to nie powinien być problem :) Poprawić farbą i przejechać drybrushem i voila!,
- na plus imitacja śladów w terenie i odciśniętych gąsienic,
- może przydałby się kawałek patyczka albo innych elementów terenu gdzieniegdzie? Sama trawa na ziemi robi się już nieco oklepana, a miejsca masz sporo :)
- oprócz czarnycn otarć dodałbym także metalowe, żeby było widać zniszczenia bardziej i żeby model wyglądał jak stalowy czołg,
- okopciłbym lufy i kominy, a także (może) żeberka na osłonach po bokach kadłuba,
- bardzo podoba mi się, jak model "siedzi" w terenie w tej części błotnistej! Super. Ale po drugiej stronie widać nienaturalnie prostą gąsienicę i wisi w powietrzu trochę :)

To detale, ale na pewno sporo by wniosły do ogólnej oceny, a model jest duży, więc gdy się za mało dzieje - to się za mało dzieje ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Galeria Zgryda

Post by sea.man »

jak dla mnie super praca i mimo ze lista detali od Slawola jest dluga to i tak duze brawa, bo to sa szczegoly ;) :clap:
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply