[PL] Kero

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Kero

Post by mahon »

jak chcesz cwiczyc rozjasnienie i cieniowanie to od bieli do czerni. jesli ma byc ciemny to zrob przewage ciemnych.


mowie oczywiscie o cwiczeniu, ale to wazne.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

Wrzucam nowe fotki wykonane już dobrym aparatem. Mam nadzieję, że wygląda to teraz nieco lepiej :)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

proszę o jakieś podpowiedzi co nadal robię źle i co powinienem poprawić.
Mam też pytanie jak malować dobre moro.
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Kero

Post by kacpero »

masz moze wieksze fotki komisarza? wydaje sie robic lepsze wrazenie niz gwardzista, ale trudo to ocenic na takich miniaturkach.
w modelu gwardzisty najbardziej przeszkadza mi ogolny balagan oraz dobor kolorow (granatowa bron ze zlotymi elementami, czerwony kapturek, zielone akcenty - to do wszystko siebie nie pasuje)
moro na tym modelu to tez nienajlepszy pomysl - musisz zdac sobie sprawe jakie wrazenie wizualne powoduja takie ciapki w Twoim wykonaniu, caly model zlewa sie w szara plame z czerwono - granatowo - zlotymi akcentami..
kuleje tez starannosc malowania, zauwazyles ze nawet 'czyste' kolory takie jak czerwien, zielen sa na Twojej figurce zbyt ciemne i przygaszone? widac przebijajace sie spod spodu warstwy poprzednio polozonych kolorow..
moje rady:
-przemysl kolorystyke ;) jezeli nie masz pomyslu jaki schemat barw obrac poogladaj w necie figurki, ilustracje, concept arty...
-zrezygnuj poki co z moro, postaraj się STARANNIE i rowno polozyc podstawowe barwy poprawiajac w miejscach gdzie przebija ciemny podklad
-zadbaj o oddzielenie poszczególnych powierzchni od siebie stosując konturowanie i krawędziowanie - malowanie stanie sie bardziej wyraziste
duzo porad na temat powyzszych podstaw znajdziesz w slynnym juz temacie Gildora..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

mój zamysł gwardii opierał się na jednym wzorze GW, w którym pancerz był czarny a ubrania pomalowane były w szare moro. Widzę właśnie, że na zdjęciu, moro jest chyba pomalowane za słabo rozwodnioną farbą.

komisarz był malowany dopiero niedawno i chyba lepiej wyszło mi rozwodnienie farby na nim.
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Kero

Post by kacpero »

Kero wrote:mój zamysł gwardii opierał się na jednym wzorze GW, w którym pancerz był czarny a ubrania pomalowane były w szare moro. Widzę właśnie, że na zdjęciu, moro jest chyba pomalowane za słabo rozwodnioną farbą.
pokaz fotki wzoru to moze cos poradzimy..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

Nowe dwie figurki pomalowałem. widać jakiś postęp w moich pracach? Jakie błędy nadal robię?
przepraszam za słabą jakość nie potrafię robić zdjęć :(
Pozdrawiam serdecznie :D

p.s. kiedy wróci strona internetowa?

Image

Image

Image

Image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Kero

Post by Rentall »

przez te zdjecia nie mozna za wiele powiedziec...
nie wyjezdzasz na inne elementy przy malowaniu, widze dark lining, farba kładzona dosyć gładko, choc nie do konca to widac na tych zdjeciach.
Druga figurka nie trzyma sie kupy kolorystycznie, fiolet, zieleń, niebieski, złoty, srebrny, czerwony, brązowy, beżowy... na moj gust to za duzo roznych kolorów.
Napisy na ksiazce, troche ze duze Ci wyszły, cieńsze kreseczki powinienes zrobić, aby to uczynic nie mozesz miec zbyt wiele farby na pedzlu, bo inaczej wychodzą grube krechy.
Jesli o podstawki chodzi to na pewno stać Cię na coś wiecej niz na posypanie piaskiem.

Dzialaj, bo jestes na dobrej drodze, czytelne malowanie bez kombinowania ! Potem przyjdzie czas na bajery :)
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] Kero

Post by Kero »

właśnie mam straszne problemy z robieniem zdjęć, a aparat mam raczej dobry. jakieś sugestie jeśli chodzi o fotografię :) ?
Post Reply