[PL] Wojtqowe malowanie 21/02/13

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

[PL] Wojtqowe malowanie 21/02/13

Post by Wojteq »

Jako, że to mój pierwszy post tutaj, więc najpierw witam wszystkich serdecznie.
Tą stronę przeglądam już od jakiegoś czasu i podziwiam Wasze prace i coś mnie tchnęło, żeby wrzucić swoje miniaturki. Gram w LOTR`a Rohanem i Mordorem, więc modele będą pochodziły głównie z tych armii, ale czasem znajomi dają mi do pomalowania jakieś modele, więc innych systemów też nie zabraknie. Mam do czynienia z bitewniakami już od 5 kl podstawówki, ale malować "na poważnie" zacząłem dopiero jakieś 2 lata temu.
Ostrzegam, że nie umiem jeszcze robić dobrych zdjęć, ale mam nadzieję, że się nauczę.
No koniec zanudzania i łapcie kilka moich prac:
Space Wolves:
ImageClick to see full-sized image

Sztandar Rohanu:
ImageClick to see full-sized image

Erkenbrand:
ImageClick to see full-sized image
(rozjaśniona fotka)
ImageClick to see full-sized image

Blood Angel:
ImageClick to see full-sized image

Łucznik Rohanu:
(na takim mniej więcej poziomie chcę mieć wymalowaną całą armię)
ImageClick to see full-sized image

Piszę tu po to, że by się czegoś nauczyć i podwyższyć skilla, więc jedźcie po tych pracach do woli :D
Last edited by Wojteq on 21 Feb 2013, o 15:06, edited 5 times in total.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: Wojtqowe malowanie 28/10/10

Post by Maru »

no Siema i witamy
Piszę tu po to, że by się czegoś nauczyć i podwyższyć skilla, więc jedźcie po tych pracach do woli
Jeżdzenie ma tylko sens wtedy kiedy jest konstruktywne - jeśli jest to jazda bez sensu w stylu "e nie podoba mi sie " to nic nie wnosi

to tak
co do fotek jeśli mamy ci pomóc:
- jaki masz aparat
- na jakich ustawieniach robisz fotki
- jakie światło

uwagi ogólne "
fotki są nieostre aparat łapie ostrość na wszystko poza modelami / bądz punktowo na obszarze 2 ~3 mm zamiast na 2 cm
balans bieli - hasa u ciebie jak kucyk po łączce - wesoło i wszędzie tylko nie tam grze być powinien ;)

co do malowana niech sie wypowie ktoś kto nie zasypia nad klawiaturą :P (albo ja jak sie prześpię )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Mike

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 28/10/10

Post by Mike »

Zdjęcia nie pozwalają zbytnio na ocenę malowania ale widzę tam przyzwoity poziom. Starannie jest, black lining jest, nieśmiałe rozjaśnienia, brakuje mocniejszych finiszów (malowanie na stół, to tak żeby z daleko było widać;) ).
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 28/10/10

Post by mahon »

wydaje się że malujesz starannie, choć jeszcze zbyt nieśmiało.
ale zanim będziemy mogli doradzić coś o malowanie, musimy rozwiązać problemy z fotografią. jak dla mnie to figurki stawiasz za blisko od aparatu i nie radzi sobie ze złapaniem ostrości...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 2/9/10

Post by Wojteq »

[rimg]http://img245.imageshack.us/img245/3152/96972708.jpg[/rimg]
[rimg]http://img80.imageshack.us/img80/5330/93410689.jpg[/rimg]
[rimg]http://img412.imageshack.us/img412/8153/78897992.jpg[/rimg]
[rimg]http://img827.imageshack.us/img827/8527/34833947.jpg[/rimg]

Dobra wiem, że zdjęcia za ciemne i w ogóle, ale wiecie jaka teraz jest pogoda, więc lepszego na razie nie będzie. Model jest już w 99% skończony. Dorzucę jeszcze jakąś trawkę i dam lakier błyszczący na to bagienko.
Mike- postarałem się o nieco mocniejsze rozjaśnienia. Lepiej?

A tak z ciekawostek, to model jest starszy ode mnie :D

Za komenty z góry dziękuję.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 2/9/10

Post by Rentall »

tak na szybko
-brazawe włosy wymagaja rozjasnienia,
-nie rozumiem tych zielonych paskow na spodniach, nie wiem czy to paski bo w niektorych miejscach koncza sie w polowie nogawki, w kazdym badz razie kolor nie trafiony-zlewa sie mocno z reszta modelu,
-skóre tez bys mogl jeszcze troche wyciagnac
-obkrawedziował bym srebrny nmm

Mam nadzieje ze choc cos z tego co napisałęm łapie sie w ten 1% pracy co jeszcze chcesz przeznaczyc na te figurke :)
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 2/9/10

Post by Wojto »

To samo co poprzednik tylko ja bym proponował ogółem zmienić kolor włosów nie pasują do figurki jak dla mnie .




Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 2/9/10

Post by Wojteq »

Wojto- a masz jakiś konkretny pomysł na jaki kolor zmienić? Bo mi też specjalnie nie leży ten kolor, ale nie mam lepszego pomysłu.

Rentall- tak to paski :) Chodzi Ci o lewą nogawkę, gdzie na zdjęciu wygląda, jakby się kończyły pod kolanem? Na modelu spodnie w tym miejscu są bardzo "schowane", więc tam nie kładłem rozjaśnień. Paski są pociągnięte bazowym kolorem do końca.

Skóra jest zaczęta od 50:50 Goblin Green + Chaos Black, a skończona na 50:50 Goblin Green + Skull White, więc IMO bardzo jest wyciągnięta. Jeszcze rozjaśnić? Tu zdjęcie sporo spłaszczyło.

NMM faktycznie obkrawędziuję.

Dzięki za komentarze.
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 2/9/10

Post by Wojto »

Ja bym dał szary ew.czarny aby się nie rzucało w oczy za bardzo .Bo ta figurka nie ma zbyt ładnych włosów :P .


Z rozjaśnieniami to chyba dałeś za mało warstw albo je zamalowywałeś bo trochę płasko jest .




Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 2/9/10

Post by Maru »

ech czym ty te fotki obrabiasz przed zapodaniem ?? bo jak kliknęłem "Auto dostrajanie" to zrobił mi z fotek od razu znacznie lepsze fotki ... a sprawdziłem w 3 programach i w każdym jedno kliknięcie poprawiało o 100% jakość
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply