[PL] Warsztat theotrila

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Theotril

[PL] Warsztat theotrila

Post by Theotril »

Hey.
Postanowiłem zamieścić fotki modelu nad którym pracuje. Model malowany za pomocą aerografu + pedzle.
Skala 1:35


Wieżyczke zacząłem dopiero robić

ImageClick to see full-sized image

Pozdrawiam
Mike

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Mike »

Śliczne, uwielbiam takie malowanie.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Slawol »

Yay, Abrams na forum figurkowym! Już Cię lubię :mrgreen:

Robisz go sobie dla przyjemności, czy w zgodzie z realiami i dokumentacją? Bo jeśli to drugie, to oryginalny schemat kolorystyczny sobie wybrałeś - ten czołg w zimowym camo jest widokiem bardzo rzadkim i nietypowym (widziałem kilka w Sieci kiedyś, ale trochę inaczej malowanych), wszak częściej można zobaczyć pustynnego M1 lub w malowaniu NATO... ;) Nie za mocny trochę ten biały kolor? Mam na myśli to, że jeśli to zimowy kamuflaż, to okresowo nakładana zmywalna farba nie jest tak bardzo kryjąca - spod spodu przebija właściwy kamuflaż. No chyba że to świeże wapno :mrgreen:

Tak sobie tylko gadam ;) Niezłe obicia póki co, w tej skali można się pobawić w efektowny weathering :)

Czekam niecierpliwie na dalsze etapy!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Theotril

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Theotril »

Model można potraktować jako tzw. "fantasy". Kamo całkowicie nie pasuje do abramsa:) . Osobiście znalazłem jedno zdjęcie Abramsa w zimowym kamo, ale jak już zauważyłeś wygląda całkiem innaczej niż to które ja zrobiłem. Jako że jest to mój pierwszy model w skali 1:35 to potraktowałem go jako mały poligon doświadczalny;p. Ponadto wciąż dopiero uczę się posługiwać aero.
Szczerze mówiąc miałem najpierw pomalować tygryska, ale model nie przychodził jakieś dobre 2 tygodnie z allegro to sie wkurzyłem i zacząłem malować Abramsa(który zbierał kurz na półce) w schemacie kolorystycznym jaki sobie wymyśliłem do tygrysa:P.

Biały bedzie ztonowany washami brązowymi i pigmentami, także odcień ulegnie zmianie.

P.S Dobrze wiedzieć że ktoś jeszcze na forum figurkowym interesuje się pancerką 8)
(ja w tej kwesti muszę się jeszcze dużo nauczyć)

Pozdrawiam.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Slawol »

Theotril wrote:Model można potraktować jako tzw. "fantasy". Kamo całkowicie nie pasuje do abramsa:).
No raczej ;)
Theotril wrote:P.S Dobrze wiedzieć że ktoś jeszcze na forum figurkowym interesuje się pancerką 8)
(ja w tej kwesti muszę się jeszcze dużo nauczyć)
Odkąd się zajmuję szeroko rozumianym tematem fantasy i figurkami, to mi w ciągu tych lat trochę wiedzy wyparowało - zarówno "lotniczej", jak i "pancernej", ale coś tam jeszcze chyba pamiętam :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Theotril

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Theotril »

Kolejny etap.
Zdjęcia robione na lepszym aparacie, dzięki czemu wathering jest lepiej widoczny.
ImageClick to see full-sized image


ImageClick to see full-sized image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by mahon »

Theotril wrote:P.S Dobrze wiedzieć że ktoś jeszcze na forum figurkowym interesuje się pancerką 8)
(ja w tej kwesti muszę się jeszcze dużo nauczyć)
ja też się cieszę! nie tylko dlatego że modelarstwem militarnym zajmowałem się dawniej i na pewno do niego wrócę, ale także dlatego, że prezentowanie prac nieco odbiegających od tego co widuje się tu najczęściej nie tylko poszerza horyzonty, ale też pokazuje ludziom, że modele i miniaturki to nie tylko ludki do gier bitewnych, a wiele technik figurkowych wywodzi się wprost z modelarstwa.

czekam na dalsze postępy!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by sea.man »

hmmm.... teraz to on przypomina pustynnego Abramsa, a moim zdaniem to dlatego że wybrudziłeś go kolorem suchego piasku. Potrząc na moje auto zimą, to brud i błoto jest bardziej ciemne brązowe/czarne i nie po całej karoserii, tylko bliżej kół no i ziemii.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by kacpero »

fajny.. dobrze jest poogladac na forum cos w typowo modelarskich klimatach..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Theotril

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Theotril »

@człowiek.morze
Model ma wyglądać jak zakurzony piaskiem pustynnym, jako że abrams w zimowym kamo to nawet na forum figurek fantasy nie przejdzie :lol: , zobaczymy jak to sie rozwinie :D .

W poczekalni czeka już tygrysek, którego mam zamiar pomalować z zachowaniem "przyzwoitości" historycznej :P
Post Reply