[PL] Galeria Gimiaka

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Nameless »

teren swietny, ale plakaty/gazetki moim zdaniem psuja efekt. zbyt malo zniszczone, zbyt blyszczace i kolorowe. ale to taka drobna uwaga raczej :)
jakies figurki moze teraz?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by gimiak »

Nameless wrote:teren swietny, ale plakaty/gazetki moim zdaniem psuja efekt. zbyt malo zniszczone, zbyt blyszczace i kolorowe. ale to taka drobna uwaga raczej :)
jakies figurki moze teraz?
Idą, ale na razie nie chcę pokazać. Robię coś większego, pochwalę się jak skończę aby nie spalić tematu. Idzie powoli, bo doba ma tylko 24h. :doh:
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Slawol »

A dla mnie techniczne wykonanie terenu jest niezłe, ale jednak dość monotonne :) Więcej koloru by się przydało, bo teraz to tylko rudo jest. Ściany ruin też takie gładkie, polerowane, a może gdybyś tak gdzieniegdzie poniszczył je trochę pigemntami albo drybrushem? ;) I zielsko mogłoby być róznokolore i różnogatunkowe.

Ogólnie super widok, ale kilka smaczków jeszcz by wzbogaciło całość.

Wracają do tego Necrona jeszcze... Efekt świecenia nie do końca udany, bo masz jany kolor pancerza i jasne światełko :) Mocniej do białego i wtedy będzie coś widać. Poza tym malowanie bardzo ładne, ale znów na odnóżach mogłyby się jakieś miejscowe otarcia pojawić ;) No i niezła podstawka!

Super, że wciąż coś malujesz i wrzucasz :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by gimiak »

Slawol wrote:A dla mnie techniczne wykonanie terenu jest niezłe, ale jednak dość monotonne :) Więcej koloru by się przydało, bo teraz to tylko rudo jest. Ściany ruin też takie gładkie, polerowane, a może gdybyś tak gdzieniegdzie poniszczył je trochę pigemntami albo drybrushem? ;) I zielsko mogłoby być róznokolore i różnogatunkowe.

Ogólnie super widok, ale kilka smaczków jeszcz by wzbogaciło całość.

Wracają do tego Necrona jeszcze... Efekt świecenia nie do końca udany, bo masz jany kolor pancerza i jasne światełko :) Mocniej do białego i wtedy będzie coś widać. Poza tym malowanie bardzo ładne, ale znów na odnóżach mogłyby się jakieś miejscowe otarcia pojawić ;) No i niezła podstawka!

Super, że wciąż coś malujesz i wrzucasz :)
Od marca do praktycznie listopada miałem urwanie głowy dodatkowymi rzeczami w "zwykłej" pracy, także malowanie jaki i życie społeczne musiałem ograniczyć do minimum. Dupiato wyszła też kwestia tegorocznego hussara, zobowiązałem się do pewnych rzeczy, ale praca w ostatnich miesiącach tak pochłąneła moje życie, że wyszło niezbyt ciekawie. mea culpa.

W kwestii przedłożonego terenu, to powiem szczerze, że była to pewna odskocznia od tematu z którym walczę już dosyć długo, a o którym jeszcze nic nie pisałem. Duży temat, który na razie musi pozostać tajemnicą. Wg planu miał się zakończyć pod koniec roku, choć wg mnie się przeciągnie do końca stycznia na pewno. Teren leżał zapodkładowany a z dobry rok. Pomalowany został na szybko, to fakt. Postanowiłem, że ograniczę pracę nad nim do pewnego minimum, ale zachowując pewien pułap. Trochę tych makiet się narobiło na polu bitewnym i jakoś tak głupio to wygląda, jak armie są pomalowane (w całości lub częściowo), a teren to zwykły szarak. Dlatego też w każdym miesiącu będę chciał się zająć jednym mniejszym tematem, aby co nieco robić innego od innych rzeczy. Myślałem o fortecy, ale jednak jest to grubsZY temat, który zajmie mi ze dwa miesiące. Zajmę się nim po zakończeniu obecnego projektu. Powiem więcej, marzy mi się aż w końcu się ten temat skończy, mam całą masę modeli, z którymi chciałbym poeksperymentować a nie mogę. No dobra, mogę ale nie chcę - nie chcę zbaczać z kursu, który obrałem. Jedno co tylko mogę rzecz, w 2013 roku zamierzam (częściowo) pokończyć rzeczy, które leżą u mnie od wielu lat i się kurzą, np. Dreadfleet. Aktualny projekt jest właśnie taką próbą ukończenia czegoś rozpoczętego jakiś czas temu. Ale nic już więcej nie napiszę o tym temacie. :dance:
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Slawol »

Trudno, życie, każdego dopada :) Mnie też nie było ani w Warszawie, ani w Lublinie.

No to czekamy na dalsze prace :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Nameless »

gimiak wrote: Ale nic już więcej nie napiszę o tym temacie. :dance:
to czekamy na foty :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by gimiak »

Wczoraj udało mi się skończyć Ezekiela. Niby skończyć, bo tak naprawdę można by nad nim jeszzce posiedzieć. Ale mam go już dość, czas wracać do malowania necronów. Tak wypadł.

ImageClick to see full-sized image
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Nameless »

podoba mi sie metal na ostrzu i "telefonie" z tylu. nie pasuja do SM (szczegolnie ostrza teoretycznie podpietego do pradu - tu jednak hi-tech metal by sie przydal), ale ladnie wyszlo. na jakies fantasy byloby w sam raz :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by quidamcorvus »

Mi się tam podoba ale ja lubię klasyczne metaliki na SM ;) :clap:
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by przemo »

A mi najbardziej przypadł do gustu niebieski pancerz na rękach i butach, ma fajny kontrast i obicia. Dobry także mieczyk i freehandzik.

Na minus płaszczyk. Za prosty i zupełnie nieciekawy jak dla mnie.
Post Reply