[PL] Malunki REDAVA

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by Slawol »

Cześć!
Kopę lat :D Gratuluję syna! Wszystkiego najlepszego dla całej rodzinki :clap:

Dobra, czas pogadać o czymś poważnym ;)

Powiem Ci, że model wyszedł Ci bardzo dokładnie i spójnie. Niczego praktycznie nie zapomniałeś, dalej wiesz, jak się pędzel trzyma. Zawsze lubiłem u Ciebie takie łagodne rozjaśnienia, bez takich ostrych błysków, jakie robią w większości malarze na NMM.

Dobór kolorów mi pasuje, rozmieszczenie też. Z uwag krtytycznych to mam parę tylko:

- płaszcz z tyłu - widać, że jest mazany, brakuje tam wygładzenia między warstwami,
- złoty NMM miejscami ma zbyt grube, niestaranne krechy. Przydałoby się je nieco wyostrzyć albo zrobić cieńsze,
- myślę, że czerwień jest trochę zbyt uboga (bolter, płaszcz), taka płaska i jednolita... Na sztandarze ładnie wykonana,
- podstawka dośc prosta,
- brakuje ujęcia z lepiej widoczną tarczą ;)

A poza tym fotki i ogólne wykonanie bardzo dobre :)

Miło coś nowego od Ciebie zobaczyć :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by sea.man »

Mi osobiscie to ostre mazanie na lpaszczu sie podoba, teraz pytanie czy to zamierzony efekt czy lenistwo i Slawol slusznie sie przyczepil ;)
Malowanie ponad TT i na stole bedzie robila wrazenie. Najwaznijsze, iz cos zmalowales. Obys mial tego czasu jak najwiecej.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by REDAV »

Dzięki Sławolu i sea.manie za opinię.
Slawol wrote:Cześć!
Kopę lat :D Gratuluję syna! Wszystkiego najlepszego dla całej rodzinki :clap:

Dobra, czas pogadać o czymś poważnym ;)

Powiem Ci, że model wyszedł Ci bardzo dokładnie i spójnie. Niczego praktycznie nie zapomniałeś, dalej wiesz, jak się pędzel trzyma. Zawsze lubiłem u Ciebie takie łagodne rozjaśnienia, bez takich ostrych błysków, jakie robią w większości malarze na NMM.

Dobór kolorów mi pasuje, rozmieszczenie też. Z uwag krtytycznych to mam parę tylko:

- płaszcz z tyłu - widać, że jest mazany, brakuje tam wygładzenia między warstwami,
- złoty NMM miejscami ma zbyt grube, niestaranne krechy. Przydałoby się je nieco wyostrzyć albo zrobić cieńsze,
- myślę, że czerwień jest trochę zbyt uboga (bolter, płaszcz), taka płaska i jednolita... Na sztandarze ładnie wykonana,
- podstawka dośc prosta,
- brakuje ujęcia z lepiej widoczną tarczą ;)

A poza tym fotki i ogólne wykonanie bardzo dobre :)

Miło coś nowego od Ciebie zobaczyć :)
Płaszcz starałem się zrobić gładki ale może przez zardzewiały skill albo przez za małą ilość poświęconego temu elementowi czasu tak to wyszło. Czerwienie na płaszczu live wyglądają lepiej chociaż można by było je jeszcze wyciągnąć bardziej tak więc dzięki za uwagę. Podstawka miała być prosta bo to model do grania. A ujęcie tarczy jeszcze zrobię tylko muszę jeszcze raz porobić zdjęcia aby go na Cool Mini wystawić.

Teraz mam nadzieję że uda mi się wyrwać trochę czasu aby pomalować zaległego Overlorda do Necronów i dwóch Marinów (dla znajomego) na których będę sobie ćwiczył aerograf i malowanie metalikami.

RED
Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by Lemartes »

Świetny termos, gratulacje :) Chociaż ten wodny mi się bardziej podobał, lepszy technicznie (no i fajnie zobaczyć coś poza Space Marinami, taka mała odmiana ;) ) Co do termosa to odnosze wrażenie jakby na wiekszości elementów brakowało mu ostatniego, finalnego rozjasnienia, taka pastylka wyszla :P Technicznie bez zarzutu, może faktycznie poza lekko widocznymi warstwami na płaszczu (sam nie umiem lepiej ale co tam :P ) No i nie wiem, strzelam, może fioletowe pieczęci? Lepiej by je było widać, np na sztandarze :)
Image
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by Reynevan »

Ja jako krytykant jestem wyjątkowo kiepski, ale z czystym sumieniem mogę napisać że mi się podoba :)
Image
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by Frost »

Kaldor super, może odrobinę zbyt "stłumiony" kolor jak dla mnie, ale i tak "miszczunio" !
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by REDAV »

Mało mam czasu na malowanie ale macie coś do oglądania. Powiem że nie jestem zadowolony bo nie miałem dość czasu na ten model no i mało konsekwencji jeśli chodzi o metaliki (odpuściłem w pewnym momencie). No przecierpiałem ten model więc teraz może będzie lepiej :dance: .

Ciągle próbuję glazowac ale różnie mi to wychodzi i może nie do końca rozumiem tą technikę albo coś robię źle lub za szybko. Podczas malowania ostrza tak zwątpiłem w słuszność sprawy że pomalowałem je od nowa moja starą techniką i widać że chyba powinienem do niej wrócić hehe.

ImageClick to see full-sized image

Tak więc stoję jak chłopiec do bicia a wy oceniajcie hehe.

Pozdrawiam,
RED
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by Slawol »

Skoro przecierpiałeś ten model, to i ścierpisz mój komentarz ;)

Przede wszystkim to za dużo niepotrzebnego tła wokół modelu zostawiłeś.

Są momenty, któe znamy u Ciebie, jak chociażby te zielone ostrza oraz OSL. Ale są też słabsze momenty, jak gdzieniegdzie szosrtka powierzchnia i niestaranne podkreślanie krawędzi.

Nie lubię także łączenia wszelkich energetycznych broni i NMM z metalikami, dla mnie osobiście to dwie szkoły malowania :)

Samo złoto jest dla mnie dość martwe, racej brudne ciemne niż złote, ale może takie moje wrażenie. Nie wygląda to źle, raczej jak takie egipskie, stare. Widziałbym jednak więcej rozjaśnienia na nim. A może to wina także balansu bieli, bo podstawka też jest naokoło brązowa, a nie czarna. Turkusowe światełka na niebieskim pancerzu mi osobiście nie do końca pasują, ale same w sobie świecą nieźle. Frehandy dokładne.

Sama halabarda, czy bo on tam ma - koślawa, widać to zwłasza na ujęciu od tyłu. Czyżby plastelinowy cast Cię pokonał? ;)

Nie jest tak źle, już nie przesadzaj. Ładny hełm na podstawce.

Ogólnie to nie wszędzie mi pasują kolory, po prostu inaczej bym go pomalował i tyle. Nie zapomniałeś, jak się maluje, ale jest ciut niżej z wykonaniem teraz, niż zazwyczaj bywało.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by Demi_morgana »

Słodziak - będzie więcej necronow w tym klimacie?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] Malunki REDAVA

Post by REDAV »

Hej,

No i laska zakończona chociaż zapewne jakoś dorobię jej jeszcze plakietkę na podstawce.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

To teraz mogę się zabierać za Azraela do Dark Angelsów aby sobie dalej ćwiczyć :D

Pozdrawiam,
RED
Image
Post Reply