[PL] lolerowe mazanki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by przemo »

Mi się bardzo podoba! :)
-bardzo fajny klimat i spasowanie całej pracy (kolory, podstawka, wszystko razem)
-fajna podstawka (tym razem nie ma figurki stojącej na korku :P )
-widać że próbujesz wielu faktur
-dobry topór! faktura, kolor wszystko


Praca ogólnie jest bardzo udana, spójna i klimatyczna. Utrzymana w takim bardziej realistycznym świecie. Wykorzystałeś przy tym naprawdę fajne kolorki z przebarwieniami innymi niuansami.

Z drugiej strony widać sporo niedopieszczonych elementów. Możnaby było zwiększyć na nich kontrasty, dodać trochę rozjaśnień. Chodzi mi nap o cały tył modelu - który jest wo wiele bardziej zaniedbany niż przód. Widziałbym z tyłu więcej pracy nd skórą, tą szmatą na tyłu, kolczugą.

Ale jeszcze raz powiem, że ogólne wrażenie naprawdę pozytywne! Gratki! :clap:
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by loler »

Dzięki:)
Ciesze się, że się podoba. Racja, tył modelu jest gorszy, wręcz nudnawy:( Ale jest jak jest, następne figurki będą lepsze :mrgreen:
Ogólnie model chciałem trochę w innym koncepcji zrobić niż większość moich prac. Właśnie bardziej realistycznej i cieszę się, że tak to widzisz;)

PS. takie pytanie. Co sądzicie o śniegu? Wymyśliłem własną metodę śniegu i jak się spodoba to zrobię tutka:)
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by przemo »

Mi się podoba. Modelarsko w ogóle bardzo dobrze wykonana baza, nawet jakbym chciał to nie umiem znaleźć żadnego potknięcia :)

To z czego robiłeś ten śnieg? Nie z sody?
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by loler »

z sody, ale nieco inaczej:)
na pomalowaną podstawkę dałem przeźroczystą tamiyę i od góry pruszyłem ją sodą. tam gdzie było więcej tamiyi tam soda się bardziej rozpuszciła, dając efekt lekko zmrożonego śniegu albo czegoś takiego. a tam gdzie było mniej tamiyi widać spruszony śnieżek:> potem nałożyłem kolejną warstwę tamiyi i znowu popruszyłem. Na koniec w kilku miejscach dałem trochę samej tamiyi i wyszedł lód albo woda;) Ogólnie podoba mi się w tej metodzie że nie robią sie takie wyraźnie płaty śniegu tylko widać jego w miarę realistyczną strukturę:p
Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by Wojteq »

Jeśli chciałeś uzyskać realistyczny efekt, to Ci się udało. Super wyszła rdza na toporze i faktura nadana pancerzowi.
Przyczepić się jedynie mogę do kolorów. Trochę zlewa się skóra z pancerzem.
Podstawka dobra. Śnieg wygląda realistycznie.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by Slawol »

Niezły jest! Chwalą Cię na kamanie za tę wersję :)

Hełm, naramiennik, w ogóle pancerz to chyba moje najlepsze momenty na tym modelu. Kolce bardzo naturalne, rdza na toporze też. Skóra z tyłu może i miejscami zbyt bura i jednolita, ale ma swój urok. Szmaty mogłyby być w innym trochę kolorze, bo się ze skórą za mocno mi zlewają, ale jeśli spojrzeć na spójność malowania - to mogą pozostać ;)

Podstawka dobra kompozycyjnie, drzewko równoważy mi te kolce po drugiej stronie na modelu i wizualnie to nieźle nawet wygląda :)

Flaki i dziury w skórze mogłyby też być bardziej zróżnicowane/krwiste/klejące się...

I to tyle z czepiania się :mrgreen:

Świetna praca! :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by loler »

Siemka!

Moja ostatnia praca:) zrobione na szybko, ale jakoś ciężko mi znaleźć dużo czasu ostatnio;/

Z kilku elementów jestem zadowolny, z innych mniej ale już nic nie zmieniam;)
ImageClick to see full-sized image

a tu fotki mojej pracy z Hussara, już wstawiałem jakieś ale były bardzo słabe.
ImageClick to see full-sized image

mam nadzieje że się podoba:)

teraz zabieram się za pierwszy w moim życiu model w 54mm. Po weekendzie wrzucę wipy:)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by Slawol »

Kościak na pewno jest na szybko i to widać, ale cieszę się, że malujesz czasami coś zupełnie inaczej, niż zwykle, tzn. brudno, z metalikami i w ogóle bardziej realistycznie :)

Trochę pomieszałeś style moim zdaniem, bo metaliki są, rdza jest, a z kolei na tarczy masz takie kreskowane otarcia z brązowymi plamkami... Komiksowy/kreskówkowy styl (Camelson/Artur) pomieszany z realizmem, a ja nie kupuję tego.

Niezła rdza (to czerwone na kolczudze e-e), a ostrze miecza na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się z malowaniem - uwaga - Yellow One'a! :clap:

Dobry płaszcz, ciekawy freehand, ale nie wiem, co tam robi ;) Za to futro wyszło gorzej, no a samej rzeźby GW już nie mam siły oceniać, bo ten model jest nowością, a wciąż ten element partaczą w swoich wyrobach... :doh:

A drugi model z freehandami już kiedyś oceniałem i uważam, że to Twoja firmowa popisówka :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by przemo »

Nowy figurek ponieżej Twojego maksimum oczywiście. Z fajnych elementów to oprócz wspomnianego mieczyka, oczywiście fajnego freehandu, to jeszcze wpadła mi w oko korona, szczególnie ta płyta zakrywająca ucho - fajne kolory, fajna faktura. Wg mnie powyższe elementy an bardzo dobrym poziomie a reszta już odstaje. Mam nadzieję zobaczyć od Ciebie coś pomalowanego na maksa :) Może w Lublinie ? :)
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by dead »

Aaaa krzywy mieczyk :( - wyrzadza on wiele zlego temu wajtowi! Nie dalo sie go wyprostowac? Fajny FH na plaszczyku - w sumie moglby byc on podniszczony powycierany (plaszczyk).
Post Reply