[PL] Maru dne smarowanie

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Marta »

Nie lubie komentowac modeli malowanych na 'tabletop', bo cala krytyke mozna zbyc jednym zdaniem: 'to tylko tabletop'.
W przypadku twojego modelu podoba mi sie w miare malowanie glowy, korpusu i lewego ramienia tak jak jest pokazane na gornej lewej fotce. A najbardziej nie lezy mi freehand i upackana podstawka.

peace
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Maru »

Jejku, ile ty już pomalowałeś tych figurek to infinity?
pytasz sie o punkty czy o ilość modeli ??
bo w modelach to Panocenania - a z 3 razy pełen range modeli + dodatkowe obroty(wielokrotne) niektórymi modelami (ogólne ta frakcja rzygam ./// tyle tego już zrobiłem )
Yu jing - 1 raz pełen range i z 4 razy Japończycy + wielokrotnie niektóre pojedyńcze modele
Ariadna - tyle co Panoceania tylko że modele jakoś mi się nie nudzą ... nie wiem dlaczego
Nomadzi - sporo ale w koło te same modele czyli są modele których nawet nie ujrzałem
Combined army - podstawka w kółko i na okrągło i do tego Shavasti - małpy jak narazie dla siebie tylko raz :)
Aleph - kilka modeli
Haqq - cały range + wielokrotnie sektorial Hasasinów
A freehand zupełnie mi nie leży. Ani wykonanie ani sam jego koncept.
tu nie było konceptu to było tragiczne ratowanie :
Czy Wy też patrząc na wewnętrzną powierzchnie płaszcza widzicie kawał grubej plasteliny?
tak tego ..... be tych bazgroł to wygląda jak wypadek przy pracy (a tak wygląda tylko słabo :bonk: )
upackana podstawka.
wiem ... i jakoś tak słabo dumny z tego jestem - ale jest pomalowana :) i co gorsza jest dodawana do modelu i nie jest z żywicy
- kolejny model z tej armii też ma schody ..... juz wiem że będzie uroczo ... :roll:

poza tym popsuła mi sie żarówka na suficie i miga jak stroboskop ... muszę iść po drabinę. bo inaczej puszce pawia od tego .....
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by sea.man »

z tego co wymieniono chciałbym tylko dodać, że duże brawa za dobór kolorów (wydaje mi się, że Corvus Belli zafundowalo inne malowanie)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Maru »

ok co by dać znaki życia coś zapodam :)
ImageClick to see full-sized image
model z Pulp City jeszcze nie wypuszczony czyli taki pre relise - malowany dla specjalnej osoby - jednego z promotorów gry, Admina strony PC itd :) - nazwijmy go "giftem" czym w rzeczywistości jest bo jest w ramach Pulp Citi owego odpowiednika czestowej wymiany modeli
model jest Kurduplasty jest to jeden z Greemów (takie gremliny czy cuś ) coś klo 19 ~ 20 mm malowało się super i bawiłem sie przy nim czymś co na MV nazwali Dey light pigments ... a u mnie na półce stało to od lat jako jedna z czerwonych Ochr :)
na niebieskim tle to jest trochę widoczne ale na czarnym ^-^
ImageClick to see full-sized image

a i model do infinity (znowu :P)
- tysz do grania
"miś Koala"
ImageClick to see full-sized image

ta torba z "sałatą" to 2 miny przeciw piechotne (musieli mi to na forum wytłumaczyć bo nie wiedziałem co to za główki sałaty tam pani przemyca (oryginalne malowane Giraldesa też jest na sałatę .. albo nawet gorzej na 2 sandwicze z tuńczykiem )
co moge jeszcze dopisać - a wosy - znowu zrobili je "ala Macki" to nie zdzierżyłem i pomalowałem na macki .....
a Buty to farby olejne
mam w Wip ie model do Pulp City malowany w 80% olejami ^-^ (ma wkórzający płaszcz i inaczej mi nie szło )

korci mnie napisane recki Pulp City
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by mahon »

oj jestem ciekaw tego modelu malowanego olejami! bo to się zdaje taka dość mocno "twoja" technika...

świecących pigmentów za bardzo nie widać. a jeśli chciałbyś napisać coś o modelach do PF, to jestem bardzo ciekaw. to jedna z najbardziej niebanalnych i niepowtarzalnych linii figurek. nie wszystkie mi się podobają, ale przynajmniej nie kopiują GW. :P
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Maru »

olejnie malowany pulp monstrowy ludek przed lakierowaniem (już 2 tydzień "sechł" i taki naoliwiony został :P - ale na twardo jak porcelana )
ImageClick to see full-sized image
i polakierowaniu (nadal się błyszczy ale już nie tak potwornie )
ImageClick to see full-sized image
co do malowana - nie mam pojęcia co sie stało ale nagle wymiotło z sklepów pędzle do olei mniejsze niż 2 węć malowałem jakimś kombinowanym ale przypominał on szczotkę do zębów - to co nie przeszkadza na płótnie na modelu przeszkadza i efektem tego niesamowita "lateksowość" bo musiałem dodać oleju co by "szczoteczka" wygładziła przejście zamiast robić fakturę
fajne jest to że oleje maja bardzo intensywne kolory które pozostają takie po mieszaniu ich z innymi kolorami jak i przy "rozwadnianiu"
słabe jest to że schnie nie wiem ile a potem błyszczy sie jak psu jajco (jakoś nigdy to nie przeszkadzało na obrazach - kwestia skali .... )

jakby ktoś chciał lateks malować - idealna technika samo wychodzi :P
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by przemo »

Jak dla mnie, to akrylami malujesz dużo lepiej. No ale nic, ćwicz dalej :) Może za kilka modeli Twoje oleje też mi się spodobają :P

A, i jakaś pięciogroszówka przylepiła Ci się do figurki :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Slawol »

Maruuu, fotki są słabe... Światło bije za mocno, do tego ten olej cały się świeci...

I do tego (znając Twoje prace na żywo) na fotkach są dość szorstkie, a wiem, że umiesz gładko malować.

Same kolory są niezłe, chociaż czerwieni bym do zielonego nie dawał. Z efektów podobają mi się czerwone oczy na masce.

Chyba lepiej Ci idzie w akrylach, a oleje bym zostawił do większych płaszczyzn i większej skali :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Nameless »

buee... to twoje malowanie czy twoje zdjecia? przy tobie to nigdy nie wiem. teraz bede narzekal, a potem przyniesiesz go na hussara i bede cmokac ze to takie fajne jednak.

a jak patrze na czerwony plaszcz to przypomina mi sie moja czerwien sprzed 5 lat. no jak w pysk strzelil identyczna :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Demi_morgana »

z innej beczki: PC jest grywalne w ogóle?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Post Reply