[PL]Prace Lemartes'a

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Ana »

Szary wrote:Czysta i staranna praca. Kolorki grają ze sobą. Ogólnie fajny ludek!
Wydaje mi się, że wkładasz dużo wysiłku, żeby malować schludnie i to jest fajne. Spróbuj mocniej akcentować krawędzie - na mieczu to zrobiłeś, ale na plecaku ewidentnie tego brakuje. Poeksperymentuj też z kolorami i zamiast używać cieniować gotowymi kolorkami, mieszaj je. Próbuj zwiększyć kontrast, poprzez glazowanie ciemnymi barwami zaciemnionych miejsc.
Nie będę ci mówił, czy powinno się stosować blacklining, czy pojaśnianie horyznotalne i inne takie bajery - co styl to inna metoda i sam do tego dojdziesz.
Maluj dalej starannie, rób delikatniejsze linie na krawędziach i we freehandach i zwiększ kontrast, a powinno być jeszcze lepiej.
Dokładnie tak myślę :)

Malowanie jest tak staranne, że wyciąganie lepszych efektów to kwestia dodatkowych kilku godzin :)
Ale zdecydowanie jeśli czegoś brakuje temu modelowi, to (jak już większość przedmówców wspomniała) większy kontrast. Powtarzam to jedynie dla wzmocnienia wartości tych uwag :twisted: Mocniejszy światłocień!
-- Ańa

Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Lemartes »

Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Gildor »

Bardzo fajna grupka!
Wygląda spójnie i tworzy klimat, dobra robota :D
Dobre odlewy mają Dwarf Talesi, dzisiaj doszedł zamówiony przeze zemnie Husarz i jestem pod wrażeniem. Dawno tak dobrego figsa nie widziałem. Zero nadlewów! :o
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Flameon »

ładne estetycznie malowane ale wydają mi się bardzo "plastikowi" no i te czerwone oczy w ogóle do mnie nie trafiają, poza tym jest bardzo ładnie, gładkie, przyjemne malowanie ;) no i brody mają śmiszne :P
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Maru »

Ty a właśnie to z kąd można zamówić te Duck Tales ?
kto to sprzedaje w złotówkach ?? a nie w Ojro ?
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Slawol »

Maluj, maluj, bo dobrze Ci idzie! Kolorystyka bardzo zbliżona do wzorców, więc dobrze Ci to wyszło :clap: Poprawiłbym tylko bandaże - ostrzejsze kreski na krawędziach, no i skórę i mięśnie gdzieniegdzie jeszcze jednym-dwoma pociągnięciami bym rozjaśnił. Poza tym ładnie. A te czerwone oczy to mi gobliny z V ed. przypominają :mrgreen: Kurczę, chyba najlepsza edycja O&G moim zdaniem...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Gildor »

Maru wrote:Ty a właśnie to z kąd można zamówić te Duck Tales ?
kto to sprzedaje w złotówkach ?? a nie w Ojro ?
http://shop.dwarftales.com/
Po lewej stronie zmieniasz na PLN a jak już zamawiasz to wyskakuje CI opcja "Poczta Polska" w wysyłce :)
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Maru »

ty no wiesz najciemniej pod latryną .... :wink:
...

...
...
...
a może to miała być latarnia ??
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Lemartes »

Slawol, mowiac bandaze masz na mysli te szmaty co imituja ich buty? :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Prace Lemartes'a

Post by Slawol »

Nie, miałem na myśli te opaski/pieszczochy (czy jak to nazwać - to brązowe bez ćwieków) na lewych łapach ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply