[PL] Galeria MS

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria MS

Post by JerzyK »

Witamy :) Fajne zestawienie kolorystyczne, jak nic chaos w czystej formie :clap:
Blending na szmatach mógłby być nieco lepszy - teraz trochę rażą ostre cienie.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria MS

Post by Slawol »

Następny się obudził po latach :D Siemasz!

Rety, jakie kolory :)

Plusa masz za sam model, który pamiętam ze starej edycji. W tej palecie zgrałeś wszystko dobrze i rozmieściłeś elegancko. Jedyną uwagę mam do fioletu przechodzącego w taki różowy: zobacz, jak płynnie i gładko wyszło Ci to na tym "kołnierzu", za to na płaszczu masz tylko zaznaczone fałdy. To przejście mogłoby się zaczynać już wcześniej, bo teraz wygląda to, jakbyś tylko same wypukłości zaznaczył.

Miecz ładny, podstawka prosta, ale zimowa pasuje. Złoty NMM mógłby się błyszczeć tak, jak ostrze miecza.

No i większe zdjęcia by się przydały ;)

Powrót bardzo udany, no i czekamy na więcej!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mis3q
(Forum newbie)
Posts: 25
Joined: 9 Apr 2009, o 18:51
Location: Gdansk

Re: [PL] Galeria MS

Post by mis3q »

Bardzo dziekuje za miłe słowa :)
Ok co do tych szmat:P to poprostu przedobrzyłem XD Zrobiłem przejścia całkiem ładne ale stwierdziłem ze za słabo zaznaczyłem cienie :doh: no i ba...do tego zawsze miałem talent ..do przedobrzenia :banghead:
mis3q
(Forum newbie)
Posts: 25
Joined: 9 Apr 2009, o 18:51
Location: Gdansk

Re: [PL] Galeria MS

Post by mis3q »

Ok,
No to jedziemy dalej z tematem:D
Przedstawiam wam kolejną pracę:)
Niestety jest jeszcze lekko niedokończona (brak plecaka). Ogólnie jestem z niego nie do końca zadowolony, cały czas na niego patrze i stwierdzam ze czegoś mu brakuje..no pomijając plecaka XD

Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria MS

Post by Gildor »

Hej!
Koleś jest spoko ale mi brakuje krawędziowania na pancerzu :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria MS

Post by Slawol »

Plusy:
- pancerz,
- naramiennik,
- soczewki w hełmie, w ogóle sam hełm od przodu jest świetny!,
- czerwień płaszcza od wewnątrz,
- ostrze miecza niezłe, ale kreski trochę niestaranne, kwestia wyrobienia ręki :),
- złoto jest bardzo ciekawe. Ani błyszczące, ani matowe, raczej takie stare, zużyte. Podoba mi się, chociaż mógłbyś tam dać nieco srebrnego na krawędziach - ale niewiele, tylko żeby je zaznaczyć.

Minusy:
- płaszcz to biała czekolada :) Brakuje mocniejszych cieni w zagłębieniach,
- pancerz przypomina mi malowanie Kacpero, On też robi takie gładkie i płynne, ale nie kończy tego ani mocnym rozjaśnieniem, ani cieniami, żeby poodcinać segmenty. U Ciebie też tego brakuje,
- nie wiem, czy na napierśniku nie przesadziłeś ze światłem, bo tam jest taka jasna plama, a na reszcie modelu jakoś tak ogólnie ciemniej... To samo tyczy się tyłu prawego buta, też taki jakby sprayem uwalony ;)

Ogólna kolorystyka mi pasuje,. poza białą czekoladą. Nie wiem, jak tam dokładnie z tymi kolorami jest, bo po samej podstawce widać, że mogło Ci zdjęcie zaszkodzić (ten czarny klocek dużo niebieskiego złapał, fotka chyba nieco zimna jest albo tylko mi się tak wydaje). Ale to, co widać, to sporo dobrego malowania i brakuje tylko kilku szczegółów to podciągnięcia. Jeżeli trzymasz oświetlenie z pancerza, to postaraj się je oddać na każdym metalowym elemencie podobnie, chyba że to inny materiał i inaczej reaguje na oświetlenie :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mis3q
(Forum newbie)
Posts: 25
Joined: 9 Apr 2009, o 18:51
Location: Gdansk

Re: [PL] Galeria MS

Post by mis3q »

Hej,
Bardzo wam dziękuje za uwagi, szczególnie Tobie Slawol:) powiem szczerze ze postaram się je jutro wcielić w życie:)

- pancerz przypomina mi malowanie Kacpero, On też robi takie gładkie i płynne, ale nie kończy tego ani mocnym rozjaśnieniem, ani cieniami, żeby poodcinać segmenty. U Ciebie też tego brakuje
Powiem Ci szczerze ze po prostu nie jestem fanem takich zakończeń:p Skupiam się bardziej nad płynnymi przejściami między kolorami i delikatnym zakończeniem tak jakoś po prostu lubię:D
- złoto jest bardzo ciekawe. Ani błyszczące, ani matowe, raczej takie stare, zużyte. Podoba mi się, chociaż mógłbyś tam dać nieco srebrnego na krawędziach - ale niewiele, tylko żeby je zaznaczyć.
Przy złocie to eksperymentowałem z TMM :P do rozjaśnień i cieni używałem tylko brązowy i żółty Ink który dodatkowo rozwadniałem, a końcowe zatarcia i rozjaśnienia były mieszanką Old Gold z VMC i White VMC 50/50.
płaszcz to biała czekolada. Brakuje mocniejszych cieni w zagłębieniach
Macie może pomysł jakie kolory użyć do głębszych cieni?? bo nie chce przesadzić ,a nie wiem czy jak zrobię ostatnie cienie brązowym to mi wyjdzie ;/


Skończyłem Model i wygląda on tak ..ale oczywiście i tak idzie jeszcze do poprawki XD

Image

Dziś zaczełem też kolejny projekt więc niebawem zobaczycie coś nowego :D
A teraz idę wreszcie w KimanDo :D

pozdr
mis3q
(Forum newbie)
Posts: 25
Joined: 9 Apr 2009, o 18:51
Location: Gdansk

Re: [PL] Galeria MS

Post by mis3q »

A i jeszcze jedno :P
Czy podstawka jest ok??
Gdyż to jest pierwsza podstawka którą zrobiłem od zera więc nie wiem czy coś powinienem może jeszcze poprawić:P
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria MS

Post by Nameless »

mis3q wrote:Czy podstawka jest ok??
Gdyż to jest pierwsza podstawka którą zrobiłem od zera więc nie wiem czy coś powinienem może jeszcze poprawić:P
to zalezy jaki cel chciales osiagnac :)
jesli ma to byc figurka na wystawe, to korzystanie z podstawki "gralnej" znacznie cie ogranicza. Sam "teren" dosc prosty, ale wyglada niezle. Skaly (beton?) mozna by dopracowac malarsko - tak jak nna figurce - kontrast, rozjasnic krawedzie itp.
jesli do grania, to proponuje zeby jak najmniej wystawalo poza krawedzie bo to przeszkadza w graniu, a suche badyle lubia sie lamac jak tak wystaja :)
szary bok podstawki nie wyglada mi dobrze.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria MS

Post by Slawol »

mis3q wrote:Powiem Ci szczerze ze po prostu nie jestem fanem takich zakończeń:p Skupiam się bardziej nad płynnymi przejściami między kolorami i delikatnym zakończeniem tak jakoś po prostu lubię:D
Można zakończyć model łagodnie i płynnie, a jednocześnie ostro i wyraźnie. Spoko, Twoja wola, skoro tak ma iść rozwój, to niech tak będzie :)
mis3q wrote:Macie może pomysł jakie kolory użyć do głębszych cieni?? bo nie chce przesadzić ,a nie wiem czy jak zrobię ostatnie cienie brązowym to mi wyjdzie ;/
No najłatwiej to brązy chyba. Różne, różniste, byle pilnować mieszanek i nie namieszać na modelu za wiele ;) Ewentualnie jakieś ziemiste odcienie, potem pustynne kolory do "płytszych" miejsc. Czerni nie dodawaj za wiele, a nawet wcale w tym przypadku, bo możesz sobie za mocno zabrudzić kolor. Buduj cały kolor w jednym tonie, biel i czerń zostaw na sam koniec do "finishing touches" ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply