[PL]Warsztat Wojto

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Ctan »

trochę pobawiłem się tymi fotkami, żeby zobaczyć bardziej "prawdziwe" kolory i muszę przyznać że są świetne te chłopki do malowania, ich miny i pozy haaaahhaha

jedyne co to podstawka jest taka płaska, bez faktury, śmieci moim zdaniem słabo zasłaniają jej płaskość :)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by sea.man »

Fajna sprawa taki oddział na półeczce. Czerwoną glebę masz już chyba opanowaną do perfekcji ;)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Wojto »

Dzięki za komentarze ! :wink: No i dziękuje Ctan'owi, teraz te fotki jakoś wyglądają :P

A pigmentową glebę robię bo nie umiem innej która by jakoś tam wyglądała .Eny Łej , niedługo pewnie znowu pomaluje coś do orkasów z WH40K bo to świetne modele .



Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Wojto »

Skończyłem Anty Paladynke [głupia nazwa].Przyznam że najwięcej bawiłem się przy NMM a resztę rzeczy malowałem tak żeby po prostu były .Na podstawkę też nie miałem ciekawego pomysłu więc zrobiłem lawę której jeszcze nie mam na swojej półeczce .Cały model zajął mi ok 6 h, przyjemnie się przy nim pracowało bo jest bardzo dobrze odlany i wyrzeźbiony , niestety na początku pominąłem kilka nadlewów i teraz kują w oczy .
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Zapraszam do komentowania :)


Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Gildor »

Czerń jest zbyt nudna :D Tutaj jest jej dużo i psuje trochę obraz figsa.
Lawa IMO za bardzo poszła w żółć zostawiając w tyle pomarańcz :D
Fiolecik też można by trochę podciągnąć.
Mimo wszystko uważam,że praca jest solidna i prezentuje się na prawdę dobrze :)
ImageClick to see full-sized image
Poprawiona fotka w gimpie.
Image
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Ctan »

Hmm, myślę, że z tej foty można wyciągnąć więcej tylko musisz wiedzieć za który suwak pociągnąć :)
Ja bym dodał odważniejsze rozjaśnienia na fiolecie i czerni. Podoba mi się taka "miękka" skóra babeczki, jednak jest jeszcze jedna rzecz która mi zawadza a mianowicie rogi. Jakieś takie nijakie...

ImageClick to see full-sized image

Jeszcze jedno... oczka :) stosunek tęczówki do reszty..

ImageClick to see full-sized image

czarne kropki powinny być większe, żeby pani nie wyglądała jakby miała lekki wytrzeszcz :shock:

ImageClick to see full-sized image
Image Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Slawol »

Ctan wrote:czarne kropki powinny być większe, żeby pani nie wyglądała jakby miała lekki wytrzeszcz :shock:
No jak tak mocno rozjaśniłeś fotkę, to nic dziwnego, że się źrenice zmniejszyły ;)

Wojto, idziesz do przodu, jak burza! Jak na 6h malowania... Kurczę, nieźle! :clap: Ostrze miecza jest po prostu świetne, skóra też mi się podoba. Mniej starannie i dokładnie wyszedł płaszcz, nie ma tej płynności, jak na ostrzu, czy chociażby skórze. Włosy z tyłu można by chyba jeszcze odrobinę podciągnąć i rozjaśnić. Rogi niezłe - szorstkie, wyglądają naturalnie, a nie jak polerowana balustrada.

NMM trochę mi się jednak z tymi rogami zlewa, odrobinę zbyt ziemisty mi się wydaje... No i ta kiecka (ciemnozielona, taka z brudnym szarym ciemnym, dobrze widzę?) też mogłaby dostać kilka płynnych rozjaśniających przejść więcej, bo ginie na modelu.

I nie do końca jestem przekonany co do tej lawy na podstawce... Więcej pomarańczowego i czerwieni w kącikach, bo teraz to jest tylko żółto tam. Więcej tam koloru trzeba, tak uważam :)

ImageClick to see full-sized image

P.S.
A, jeszcze jedno. Z szaro-niebieskiego ostrza miecza zrobiło się błekitno-niebieskie po poprawkach fotek... Jakie ono tam jest naprawdę?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Ana »

Hej fajna praca i poszło ci perszingiem! Ja bym chyba tyle nie zrobiła w tym czasie :roll:

Podoba mi się kolorystyka.
Nie zgadzam się z Gildorem, że czerń jest za mało rozjaśniona - moim zdaniem jest w sam raz :]
Ale zgadzam się, że lawa jest za żółta. Fotka od Sławola powinna Ci pomóc.
Kamienie zrobiłabym raczej szare, ale to już kwestia moich upodobań.
Fajne malowanie na twarzy, i nawet przestrach wygląda tu ciekawie. IMHO nadaje klimatu i pobudza wyobraźnię.
No i ostatnia sprawa: Ostrze jest fajne, ale za to rękojeść wydaje mi się nijaka. Tzn. starannie pomalowana ale właściwie to na nie wiadomo co. Złoty NMM to to nie jest, bo światło umieściłeś jak na drewnie/startej matowej powierzchni ... no ale drewniana rękojeść? :?
Pewnie to miało być złoto ... więc wydaje mi się, że pójdzie Ci lepiej, kiedy poobserwujesz na pracach u innych malarzy jak rozmieszczają na nim światłocień. No i sprawa kosmetyczna -raczej niefunkcjonalnie się prezentuje metalowy uchwyt. Zwykle jest on owinięty skórzaną taśmą.
-- Ańa

Image
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Wojto »

Witam !
Pod długiej przerwie , postanowiłem coś pomazać.Jako pierwszy cel , wyznaczyłem sobie dokończenie zaległych projektów , które czekały na finalne prace już od bardzo długiego czasu.Przyznam , że bałem się pierwszego kontaktu z pędzlem i unikałem go jak ogniam .Moje obawy okazały się kompletnie nieuzasadnione , ponieważ styczność ze starą pasją okazała się świetnym doświadczeniem .Bardzo miło spędziłem czas .Czynnikiem motywującym była tu moja ukochana , która przez dlugi czas namawiała mnie do pomalowania modelu , za co serdecznie jej dziękuje(:*).

W każdym razie , przejdę do omówienia pierwszego modelu .Prace nad orkiem rozpocząłem już prawie dwa lata temu , lecz jedyne co zdążyłem zrobić to ogólne cienie na skórze .Dlatego też , dalsze prace były utrudnione . Najwiekszą trudność sprawiła mi właśnie skóra , przez długi czas zastanawiałem się nad pierwotnym rozmieszczeniem światłocienia , lecz żadnego pomysłu .Na domiar złego , po tak długim okresie przerwy , trudno mi było zachować dokładność i co najważniejsze płynne przejścia , sporo się przy tym namęczyłem :cry: .Okres przerwy , dał mi jednak świeże spojrzenie na techniki i ogólny proces malowania , toteż myślę , że finalnie efekty nie są złe .W każdym razie , samo malowanie jak i powrót do hobby sprawiło mi wiele radości :D

1)
ImageClick to see full-sized image
2)
ImageClick to see full-sized image
3)
ImageClick to see full-sized image
4)
ImageClick to see full-sized image
5)
ImageClick to see full-sized image
6)
ImageClick to see full-sized image

Mam szczerą nadzieje , że fotki nie są aż tak złe i dacie rade coś na nich ujrzeć .Niestety nie zdołałem uzyskać odpowiedniego naturalnego światła , więc musiałem się wspierać sztucznym oświetleniem , uroki zimowej aury .Za pomoc w obróbce dziękuję Gildorowi :) .Wreszcie poznałem tajniki , jakże bardzo zawiłego Gimp'a ... :bonk:

Zapraszam do komentowania , przyznam że z dość dużą dozą niecierpliwości , czekam na konstruktywną krytykę :oops:

Pozdrawiam !
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Demi_morgana »

Dla mnie bomba - szczególnie broń :clap:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Post Reply