[PL] warsztat czlowieka.morze

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

jak robisz fotkę, to zrób sobie oprócz fotek figurki "fotkę kontrolną" - tzn. białą kartkę z czarnym elementem (duża podstawka od figurek powinna być dobra - byle płaskie, gładkie, jednolite i czarne). przydałaby się też szarość ale tu tudno ci będzie znaleźć wzornik neutralnej szarości.

pamiętaj, żeby to zdjęcie zrobić w tym samym miejscu, oświetleniu i przy tych samych parametrach co zdjęcie figurki. generalnie tak jakbyś robił zdjęcie figurce, ale tylko czarno-białego tła, bez figurki.

teraz możesz łatwo w dowolnym programie skorygować ewentualną poświatę - np. w darmowym GIMPie masz w menu obróbki kolorystycznej narzędzia takie jak balans kolorów, poziomy, itd.)

na czarno-białej kartce jest to bardzo proste. a potem zastosuj te same parametry korekt na zdjęciach figurki :) proste...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

dziekuje za wszystkie rady. no wlasnie zdjecia to moja bolaczka, gimp`a uzywalem ale efekty sa marne. postaram sie poprawic ten element.
thnx.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

cały myk polega na tym, że mając wzornik jest to dużo prostsze, bo paroma kliknięciami możesz łatwo zbalansować kolory.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

dziekuje mahon za pomoc. przy nastepnej sesji na 100% zastosuje sie do tego. kolejne zdjecie bylo w tym samym czasie, dlatego nie mialem teraz wiekszego wplywu. staralem sie lepiej obrobic zdjecie w gimpie i chyba jest troche lepiej :roll:

kolejny Orc warboss (z plastikowego zestawu GW), nie ma tutaj za wiele konwersji. probowalem nauczyc sie glaze`owania i weathering`u, marne proby sa widoczne np. na tarczy. Chyba najwiekszym plusem, jest dowolnosc wystawienia go na polu bitwy ze sztandarem armii lub nie :wink:

ImageClick to see full-sized image

pozdrawiam,

Cz.M
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

na tym plamiastym tle ciezko malowanie oceniac :(
podoba mi sie pomysl ze sztandarem, choc moim zdaniem lepszy bylby jakis gobos zamiast skavena. kto dalby sztandar armii niewolnikowi?

snotling mi sie nie podoba, bo pasuje do wloczni jak.. snotling do wloczni :P nie bardzo znaczy sie ;) i to nie on powinien trzymac sztandarowca, roznica wagi powoduje ze pomysl ten jest dla mnie srednio logiczny

sztandar Rasta Power? :lol:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

mi tam sie podoba ostrze speara ... reszta moze byc choc bardzo mnie zastanawia ten "zylasty" styl ... czy to rogi dzika czy to jego skora ... wszedzie sa zyly jakies dziwne - nie pasuje mi to kompletnie do tego modelu. Kolorki tez dosc szalone ... ogolem modelowi przedaloby sie wiecej takiego stonowania i ujednolicenia. Teraz jest pstrokaty i taki naciapany. pozdro - trenuj dalej -> bo akurat ten mi sie bardziej podoba od tego 40kowca
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Mnie się podoba hełm i ostrze - rdza jest suuuper!
Ale odpryski na śwince wyszły ... "kamuflażowo"? Technika spoko, raczej kształtem mi nie pasują.

Mam wątpliwości co do żółci, bo podoba mi się cytrynowa żółć jak by z odrobiną zieleni na tarczy i brzuchu, ale nie wiem czy to nie komputerowa demimorgana - tfu fatamorgana :bonk:, bo kolor żółci na pysku dzika wydaje się być już bardziej jajeczny :?
-- Ańa

Image
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

Post by szczurek_ »

Istotnie rdza najlepsza (na ostrzu) do tego sprawia wrazenie chropowatosci :D Najssss
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

podoba mi się rdza. widzę że w tej dziedzinie rośnie Demiemu konkurencja :mrgreen:
reszta spowodowała ból moich gałek ocznych, więc przejdę do innego tematu, żeby oczy odpoczęły...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

co tam u mnie na tapecie:

kolejny orc warboss :D nie wiem czy kiedykolwiek mi sie znudza 8)
jak dla mnie jest on skonczony, teraz tylko zlozyc go do kupy i wymyslec jakas podstawke. szukam pomyslu, wiec zapraszam do skladania propozycji :wink:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

aby nie stac w miejscu, podjalem kojena probe nauczenia sie NMM. efekt widac golym okiem :oops: chyba zle rozmiescilem rozjasnienia.
skora jest taka jak chcialem i na zdjeciu wyglada troche ciemniej niz w rzeczywistosci. fioletowy smok na mieczu byl kiepskim pomyslem, wiec zostal przemalowany na czerwono. pomyslu na podstawke tez mi tutaj brakuje.
jedynie z tarczy jestem super zadowolony 8)
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply