[PL] Off'owe pomazance rozne :P

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Rentall »

a ja Ci dam stara rade, wrzuc zdjecia zamiast miliona linkow. wybierz po 3 najlepsze zdjecia kazdej figurki i je wrzuc na forum. Moge Cie zapewnic, ze w takiej formie jak teraz nie otworze zadnej fotki, bo nie chce mi sie. Gdybym zobaczyl choc po jednym zdjeciu to juz bym byl zachecony do klikania w linki.
To ze ja ich nie otworze, pewnie Cie srednio interesuje, ale inne osoby, rowniez moga tak postąpic jesli sa leniwe, albo nie maja czasu.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by przemo »

Święta racja.

Ja otworzyłem ale wybiórczo - co piątą :D Jak wkleisz fotki to chętniej popatrzę.
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by mr_Denial »

Podłączam się do chłopaków, zamiast wklejać linie wklej obrazki!

Zerknąłem na kilka fotek, to co zauważyłem, to że czasem świecą ci się modele.
Albo prysnąłeś je lakierem od GW(półmatowy) albo malujesz za gęstą farbą i masz jej za dużo na pędzlu/naraz na modelu.
Jak malujesz gęstą farbą - glutem, to nie możesz jej nakładać grubo na model, bo uzyskasz efekt gumy.
To samo dostaniesz jak pryśniesz podkład za grubo. Podkład nakładasz z odległości około 20-30 cm w krótkich "psiknięciach".
Tyle o ile, aby tylko przyprószyć model. Jak zrobisz to z bliska(albo w sposób nachalny - za grubo), to raz, że dostaniesz błyszczące powierzchnie, a dwa, że jeszcze po nich ci się farba będzie ślizgać!

Tyle mędrkowania.

Jeśli mogę coś poradzić, to jeśli chcesz dostać to o co prosisz - czyli szerszy "feedback" :twisted:
to jak już wspomniano wrzuć foty na forum. Nie ma chyba sensu też publikować prac, które są maźnięte tylko kolorami bazowymi(chyba, że chcesz się utwierdzić, że położyłeś je dobrze). Pomaluj jakiś model od początku do końca, zrób 3 fotki i dawaj go tu :lol:
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Off »

Poszła edycja i z bomby widać po fotce, może zachęci bardziej, macie racje ; p
Denial, musiałbyś mi powiedzieć o które modele chodzi to postaram się sprostować, ale raczej nie powinno to wynikać ze zbyt dużej ilości farby, a lakierowane są jedynie lotrowe modele. Chyba że stare modele, Syfus oraz Crom. A plagusi w sumie też mogą sprawiać takie wrażenie, bo nadawałem fakturę na pancerzach.
Co do samych fot to i tak muszę czekać aż kumpel mnie odwiedzi i coś pstryknie bo nie mam osobiście odpowiedniego sprzętu a tym bardziej skilla ; p
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Maru »

masz Canon PowerShot S2 IS - więc brakuje ci skila bo ten aparat zły to nie jest i ma ustawienia manualne
- jeśli chcesz sie naumieć zajrzy do tematu o aparatach i fotografi
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Off »

Tzn i tak tych zdjęć ja nie robiłem, tylko jak wcześniej pisałem, kumpel. Ale dzięki, zajrzę, poczytam, może coś wyciągnę ; p
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Slawol »

Noo, jako oddział to wyglądają już całkiem nieźle :)

Widzę, że lubisz ciemne malowanie. Maluj sobie, maluj.

Myślę, że nawet przy takiej mocno ograniczonej i ciemnej kolorystyce przydałoby się chociaż mocniej krawędzie pancerzy zaznaczyć, żeby modele były zwyczajnie wyraźniejsze :)

Do tego szmatki też można by podkręcić paroma kreskami, broń też i soczewki w hełmach.

A i jeszcze modelarska uwaga: boltery nie mają nawierconych luf, a to zawsze kolejny detal, który nie zajmuje wiele czasu, a cieszy oko :)

Uwagi techniczne nt. fotek dostałeś też w innym temacie z Terminatorem :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Off »

hm, wszyscy maja nawiercone lufy ; P
Bede probowal na nastepnych sie poprawic ; D
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Slawol »

Off wrote:hm, wszyscy maja nawiercone lufy ; P
Faktycznie :) Źle się przyjrzałem i w paru nie zauważyłem - myślałem, że to namalowane plamki niewyraźne :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply