[PL] Off'owe pomazance rozne :P

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by sea.man »

gratuluje bardzo udanego oddzialu! Taka ograniczona paleta bardzo dobrze i klimatycznie wyglada. Na stol ponad standardy ktore sie widuje. Co teraz na stole do zmalowania?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Off »

dalej bt, zapomniawszy powrzucac : D Bylem chwile bez kompa, tak tez ta piatka termosow sa jeszcze przed tym. Dalej juz troche aktualniejsze
Termosy
ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Do tego, jak juz wspomnialem, troche pozniejsze, zastosowawszy sie do rady Slawola, machnalem juz ciemniejsze tlo.
Sierzant powyzszych termosow

ImageClick to see full-sized image

jeden marines stylizowany na spartiate z czesciami z maxmini

ImageClick to see full-sized image

no i czapla

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

jeszcze pelno tych btow mam, kolejne termosy, ale juz konwertowane troche, asfalty, skauci i commander na bike'u ktorego do wipa wrzucilem, wiec goraco polecam zajrzec : D
Last edited by Slawol on 29 May 2012, o 07:32, edited 1 time in total.
Reason: Zamieniłem kilka linków na fotki:)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Slawol »

No i pięknie :clap: Malowanie o wiele lepsze, fotki także. Ciemniejsze tło na pewno lepiej zdaje tutaj egzamin, ba, nawet to brązowe :) Proponuję tylko dobierać jeszcze takie gładkie, jednolite. A i zdjęcia całkiem dobre, widać, co trzeba. Trochę miejscami jeszcze bije światło, ale jest lepiej i tak. I ładna prezentacja pozioma przód-tył.

Z malowaniem to coraz lepiej. Mimo ciemnej stylistyki, to i tak kilkoma ruchami podciągnąłeś wyrazistość detali. Termosy wyglądają bardzo równo i jako oddział wyglądają nieźle.

Na podstawkach chyba trochę za grubo farbę nałożyłeś, a nawet takie elementy mogą służyć do treningu gładkiego malowania ;)

Ze słabszych momentów to na pewno ten biały płaszcz u szczotki (tzn, tego w hełmie ze szczotką). Ten kolor jest trudny do malowania i trochę pracy Cię będzie kosztowało, zanim opanujesz dobre malowanie. Zaczynaj nie od czystego białego, a od jasnoszarego, natomiast czystą biel pozostaw sobie na ostateczne rozjaśnienia :) O wiele łatwiej Ci będzie nałożyć jaśniejsze kolory, niż robić wash na białym płaszczu, bo tak to sobie tylko zabrudzisz pracę, a potem wygładzanie i czyszczenie do białego zajmie Ci sporo czasu. Najlepszym wzorem na początek będą modele DA malowanie przez studio GW i inne podobne :)

ImageClick to see full-sized image

U sierżankta najlepiej wyszło ostrze miecza, ładnie wyprowadzone :) No i szmatka między nogami.

Przy Chaplainie bardzo podoba mi się czacha, no i crozius. Nieźle też wyszły skrzydełka na napierśniku.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Off »

obfotografowanie moloca przeroslo mnie, ale trzeba w koncu go pokazac
na hussara oczywiscie nie skonczylem tak jak chcialem, domalowalem pare rzeczy i tak oto wrzucam gotowego.
Chetnie wyslucham uwag, glownie na temat freehanda, albowiem to taki pierwszy spory jakiego robilem. Mialo byc z przeslaniem i mam nadzieje ze troche to widac xD
Zdaje sobie sprawe ze glowa byka na tarczy oraz glob z freehanda wymagaja poprawek, zauwazylem to przy zdjeciach dopiero.

Ale dosc tlumaczen i placzu, focie na pozarcie:

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

smacznego!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by Slawol »

No fotki trochę kulawe są, ale coś tam widać.

Na pewno podoba mi się rozmieszczenie kolorów ogólnie (o ile można je ocenić na tych zdjęciach ;), zbroja jest stara, zniszczona i wygląda "starożytnie". Może technicznie nie jest idealnie, ale na pewno ma to swój urok Pióropusz i płaszcz także. Przydałoby się także więcej cienia w piórach i ogólnie w modelu oraz w drugą stronę - rozjaśnień.

Podoba mi się także sama poza modelu, jest bardzo dynamiczna i bojowa. Ciekawy freehand, nawet dokładny i widać, że się na nim skupiłeś i za to plus. Za to sam płaszcz bardzo szorstki i szarpany.

Nie pasuje mi za to to ogniste ostrze. Wolałbym chyba zwykłą stal, ale to mój gust tam :)

Nie wiem także, jaki kolor ma podstawka, czy to brąz na tej skałce, czy taki już pod bordowy podchodzący lekko. Brzegi są na pewno brązowe, więc obwiniam zdjęcia. A robiłeś wcześniej lepsze i to nawet modelom z metalikami. Przyłoż się do tych zdjęć :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Off'owe pomazance rozne :P

Post by sea.man »

Duze brawa za bardzo dynamiczna poze. Freehand wyszedl tez niezle.
Co mi nie pasuje to kolor broni energetycznej, troche za bardzo rzuca sie w oczy.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply