[PL] Warsztat Kapikoza

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

:lol: mam nad biurkiem powieszone 2 hasła. Jedno na doła gdy mi nie idzie malowanie tak jak bym to sobie wyobrażała, a drugie na w razie czego, jak bym popadła w przesadną euforię ;)

"Talent to chęć działania" i "Pycha zawsze poprzedza upadek"
Polecam :scholar:

Przestańmy gadać o poziomach, bo to przecież subiektywna ocena. I nie służy w żaden sposób rozwojowi. Dzięki Kapikoz, że pokazałeś nam swoje prace, wiemy już że pokazałeś nam swoje możliwości ... my dołożyliśmy komentarz, bo ... chciało się nam. Pewnie dlatego miałeś tyle komentarzy, że każdy widzi nie tylko Twój zapał ale i to że kilkoma łatwymi udoskonaleniami warsztatu, możesz zrobić krok do przodu. I ja też widzę, że ta poprzeczka nie jest zbyt wysoko postawiona :doh: Koniec chrzanienia!! Weź się lepiej za nową figurkę z nową werwą!
-- Ańa

Image
przemosz.
Posts: 1318
Joined: 6 Jun 2006, o 14:55

Post by przemosz. »

No wlasnie !Pedzle w dlon i cisnij dalej!I nie kladz lakieru przed fotami:)
Kapikoz

Post by Kapikoz »

Niedługo miła niespodzianka
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Post by Rentall »

maluj dalej nowe figurki, albo zajmij sie polityka i przekonywaniem ludzi do swojego zdania, jednak polecam malowanie
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

Patrzac na Twoje figsy i ocene poziomu na 2-2+ to ja sie troche wreszcie dowartosciwalem ;) !! sa strasznie niechlujne - potecjal masz ale niechlujnoscia bijesz mnie na glowe (a ja myslelem ze juz gorzej chlapac sie nie da ;) ) ... pokaz wreszcie nam co potrafisz bo patzac po przejsciach umiesz tylko chlapiesz kropkami na lewo i prawo i wychodza z tego dalmatynczyki a nie "biale psy" ... pozdro czekam na next prace (BTW jesli chodzi o lakier to Model Mastera - MATOWY !! - kupisz w ISKRZE na miszewskeigo w Gdansku (tam w tym domu ksiazki) - powinienes wiedziec gdzie to jest ;) - ale to dopiero w kwietniu bo juz od miesiaca na niego poluje ^^" a dostawa najblizsza jakos na kwiecien jest przewidziana)

pozdro
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Post by Flameon »

Ana wrote::lol: mam nad biurkiem powieszone 2 hasła. Jedno na doła gdy mi nie idzie malowanie tak jak bym to sobie wyobrażała, a drugie na w razie czego, jak bym popadła w przesadną euforię ;)

"Talent to chęć działania" i "Pycha zawsze poprzedza upadek"
Polecam :scholar:

Przestańmy gadać o poziomach, bo to przecież subiektywna ocena. I nie służy w żaden sposób rozwojowi. Dzięki Kapikoz, że pokazałeś nam swoje prace, wiemy już że pokazałeś nam swoje możliwości ... my dołożyliśmy komentarz, bo ... chciało się nam. Pewnie dlatego miałeś tyle komentarzy, że każdy widzi nie tylko Twój zapał ale i to że kilkoma łatwymi udoskonaleniami warsztatu, możesz zrobić krok do przodu. I ja też widzę, że ta poprzeczka nie jest zbyt wysoko postawiona :doh: Koniec chrzanienia!! Weź się lepiej za nową figurkę z nową werwą!
Zawsze jestem pełen podziwu dla stopnia wyrozumiałości oraz motywowania słabszych malarzy do malowania ze strony tak wspaniałej malarki jaką jest Ania :clap: :clap:
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

:doh: :oops: :bonk: Ciężko znoszę takie komplemenciarstwo (zwykle ląduję pod krzesłem)
-- Ańa

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Warsztat Kapikoza

Post by Slawol »

Tak, jak napisali przedmówcy :) Wszystkiego można się nauczyć. Naprawdę. Maluj, maluj, jeszcze raz maluj. Więcej nic mądrego nie napiszę, bo już się nagadali przede mną, poczekam na kolejny Twój model - mam nadzieję, że już wkrótce :D

A tak przy okazji - dzięki Aniu, mam 2 nowe cytaty "gromadzone na każdą okazję" :twisted: Nie mam już miejsca na rzekome fiszki ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Orion_pl
(Forum newbie)
Posts: 5
Joined: 5 Jun 2012, o 16:15

Re: [PL] Warsztat Kapikoza

Post by Orion_pl »

Nie przejmuj się mi kiedyś też figurki kiepsko wychodziły. Na twoim miejscu:

1. Zrezygnowałbym z robienia cieni maczaniem w bejcy lub zalewaniem washami
2. Postarałbym się o gładsze powierzchnie
3. Więcej dokładności w malowaniu powierzchni
4. Gdy opanujesz powyższe rzeczy to zacząłbym robić przejścia tonalne na elementach figurki żeby dodać realizmu (Popatrz na prace Anny znajdziesz w nich świetny przykład prawidłowego cieniowania i rozjaśniania)

Na koniec, pamiętaj każda pomalowana figurka powinna ci sprawić po skończeniu dużo satysfakcji niezależnie jaki poziom prezentuje i jak spojrzysz na nią za kilka lat będziesz wiedział jak duży postęp uczyniłeś.
Post Reply