[PL] WARSZTAT IRKUCKA - Dark Angel Champion

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by IRKUCK »

dzięki :) tak jak pisałem Ci to też miałem dość czasami malowania ale jak widać efekty i to chce się kolejny model malować :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by dead »

Akurat genokrady do spejshalka sa bardzo fajnymi modelami :) - jakosciowo wyszlo dobrze ale niestety znam to z wlasnego doswiadczenia ze malowanie "masowe" figurek jest bardzo wyczerpujace ;) i po ktoryms modelu ma czlowiek dosc :) i czasem to widac.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by IRKUCK »

@dead - geny ogólnie fajnie się maluje :) a co do reszty to się zgadzam

A tym czasem wrzucam dredka do Blood Angelsów:

ImageClick to see full-sized image

komentarze mile widziane :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by dead »

bogaty w FH :) tu lancuszet tu kieliszek ... fajne smaczki choc ten aniol na tyle chyba niepotrezbnie - fajniej by wygladal rzad lancuchow jak po lewej stronie i fajnie by sie komponowal wlasnie z lewym tylem dreda. Podobaja mi sie czerwienie - mimo ze nie takie mocno soczyste (chyba takie subtelne obkrawedziowanie ich by im niezaszkodzilo :P). Czesci mechaniczne w NMM tez sa fajne i ciekawie zachowany kontrast na "zlocie" (?? - nie wiem czy mialo to byc zloto bo na moim lapku wyglada to bardziej na jakas miedz czy cos w ten desen). Podstawka calkiem calkiem - oszczedna ale nie za uboga ;) - moze troche wiecej detali by sie na niej przydalo (tam sa jakies drzwi wlaz czy blacha z kratkami - i moim zdaniem fajniej by bylo to troche uwydatnic).
Acha i "glowa" tak cos jak dla mnie zbyt ciemna - wiecej koloru i rozjasnien na niej by sie chyba przydalo i moze jakies krawedzie lepiej zaznaczone.
Ostatnia rzecz ktora mi sie rzuca w oczy to pergaminy (nie te malowane a te na modelu) "szlaczki" moglyby bardziej przypominac pismo ;) bo sa chyba za grube.

Ale pomimo tych "czepialstw" uwazam ze bardzo ladny deredzio ci wyszedl :).
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by Gildor »

Fajnie wyeNMMowany dred z niezłymi freehandami :clap:
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by Slawol »

No, Irek! Niezły update galerii :clap:

1. Space Hulk - tu się napracowałeś chłopie. Myślę, że założenia poziomowe zostały zachowane, więc czepiać się nie będę za bardzo :) Freehandy też lepsze Ci wychodzą. Kupa roboty z takim malowaniem, nie tylko SH zresztą ;) Gratulacje.

2. Dreadnought.

Zawsze mi się podobał ten Twój ziemisty złoty enemem. A już najlepiej wyszedł pod sarkofagiem!

Freehandy - level up! :) Wyraźne, ostre, o wiele bogatsze, niż kiedyś. Super. Aniołek z tyłu jest trochę jednak mdły, brak mu jakichś mocniejszych akcentów z ciemnych kresek lub czegoś w tym stylu... Bo trochę blado wygląda na kolorze pancerza. Kielich z przodu z kolei mógłby dostać więcej rozjaśnień - jasnych kresek. A jeśli chciałeś czaszę umieścić w cieniu, to i te skrzydełka na boku tego samego ramienia też powinny być w cieniu (zgodnie z cieniowaniem pancerza), teraz brakuje mi tu konsekwencji w malowaniu. Mówię o ujęciu nr 1. A tak to w ogóle zdecydowanie najlepiej wyszły Ci wszystkie namalowane skrzydełka :clap: Łańcuchy też dobre. Stalowy enemem ma bardzo ciekawy kolor, aż taki niebieskawy.

A co mi nie pasuje? Soczewki w hełmie. Giną, po prostu giną, bo są czerwone, tak samo, jak cały pancerz. Osobiście nie do końca mi pasują liście na podstawce, bardziej widziałbym tam jakąś roślinność.

Świetna robota! Brawo.

P.S. Dawaj Harlequina do tematu, bo nie chce mi się pisać o modelu, którego wszyscy muszą szukać w galerii :whistle:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by Maru »

W pierwszym momencie pomyślałem że Gildor sie postarał ... :lol:
czy wy sie uczycie jeden od drugiego ??
bo jest "oleiście" a to typowy Gildor a nie Ikuck
FH jak widzę szlifujesz ale mnie brakuje "finiszu" na kantach na krawędziach brak mi czegoś co by model rozświetliło pokierowało wzrokiem oglądającego
na razie wzrok mi skacze jak by miał czkawkę z detalu na detal ale nie widzi całości tylko odzielne segmenty
zobacz nowego Dreda Bohuna - pomimo tego że kolorystyczne jest nie dla mnie (i nie dla mnie był robiony ;) ) jest tak pomalowany że nie dostaje sie oczoplonsu a wzrok jest "prowadzony"
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by Gildor »

Biedny Irek, tak zostać potyranym przez Maru"de :hug:
:wink:
Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by IRKUCK »

dead wrote:mimo ze nie takie mocno soczyste (chyba takie subtelne obkrawedziowanie ich by im niezaszkodzilo
taki miał być, chociaż ja jestem zwolennikiem mocniejszych barw :)
fajniej by wygladal rzad lancuchow jak po lewej stronie i fajnie by sie komponowal wlasnie z lewym tylem dreda.
jak teraz tak patrze maam podobne wrażenie ( ale jak malowałem wydawał mi się fajny pomysł ten Anioł:P)
(?? - nie wiem czy mialo to byc zloto bo na moim lapku wyglada to bardziej na jakas miedz czy cos w ten desen)

starałem się zrobić takie stare złoto? a przynajmniej takie żeby nie odstawało za bardzo od ciemnego pancerza
Podstawka calkiem calkiem
u mnie zawsze podstawki leżą :P
Ostatnia rzecz ktora mi sie rzuca w oczy to pergaminy (nie te malowane a te na modelu) "szlaczki" moglyby bardziej przypominac pismo ;) bo sa chyba za grube.
i właśnie teraz żałuje że nie wypełniłem GSem otworów które były pismem ( po prostu wypełniłem czarnym przestrzenie )
Slawol wrote: Zawsze mi się podobał ten Twój ziemisty złoty enemem. A już najlepiej wyszedł pod sarkofagiem!
te skrzydełka na boku tego samego ramienia też powinny być w cieniu (zgodnie z cieniowaniem pancerza),
teraz wiem że jeszcze trzeba bedzie przyciemniać takie FH ( bo tutaj zdecydowanie za slabo)
Giną, po prostu giną, bo są czerwone, tak samo, jak cały pancerz
Chciałem utrzymać wszystkie czerwonawe soczewki i to był chyba błąd
Osobiście nie do końca mi pasują liście na podstawce, bardziej widziałbym tam jakąś roślinność.
w sumie to nie miałem nic takiego co by się nadawało ale teraz jest dobra pora żeby uzupełnić zapasy
P.S. Dawaj Harlequina do tematu, bo nie chce mi się pisać o modelu, którego wszyscy muszą szukać w galerii :whistle:
spokojnie :) Herlawego wrzucę ( jutro?)
Maru wrote:czy wy sie uczycie jeden od drugiego ??
Nic mi o tym nie wiadomo ;)
FH jak widzę szlifujesz ale mnie brakuje "finiszu" na kantach na krawędziach brak mi czegoś co by model rozświetliło pokierowało wzrokiem oglądającego
na razie wzrok mi skacze jak by miał czkawkę z detalu na detal ale nie widzi całości tylko odzielne segmenty
dzięki za uwagi przydadzą się jak będę coś kolejnego malował :)
zobacz nowego Dreda Bohuna - pomimo tego że kolorystyczne jest nie dla mnie (i nie dla mnie był robiony ;) ) jest tak pomalowany że nie dostaje sie oczoplonsu a wzrok jest "prowadzony"
właśnie widziałem, ładne zgrane kolory :)

jak ktoś lubi pykać oceny na CMON zapraszam ;)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by Nameless »

Maru wrote:FH jak widzę szlifujesz ale mnie brakuje "finiszu" na kantach na krawędziach brak mi czegoś co by model rozświetliło pokierowało wzrokiem oglądającego
na razie wzrok mi skacze jak by miał czkawkę z detalu na detal ale nie widzi całości tylko odzielne segmenty
zobacz nowego Dreda Bohuna - pomimo tego że kolorystyczne jest nie dla mnie (i nie dla mnie był robiony ;) ) jest tak pomalowany że nie dostaje sie oczoplonsu a wzrok jest "prowadzony"
uwielbiam rady, ktorych w ogole nie rozumiem... :bonk: moze ja glupszy jestem, bo widze ze wszyscy z uwaga sluchaja i kiwaja glowami ze zrozumieniem ;)

Irkuck, z mojej strony bedzie prosty - to jest swietny przyklad na prace konkursowa ktora ludzie ogladaja z zachwytem, a sedziowie odrzucaja :)
blaskomiotnie jest? no jest, nie da sie ukryc. NMM sie swieci, soczysta czerwien, freehandy, ludzie przed gablotka robia ohh i ahh
a potem taki sedzia zaczyna sie przygladac i zastanawiac czemu czerwien na lewym "ramieniu", prawym "ramieniu" i glowie jest za kazdym razem inna. i czemu nie wszedzie tak gladko, np. NMM na lewym ramieniu z tylu. i czemu freehandy na zasadzie - jest miejsce to cos zrobie (np. te zloty lancuchy ktore bylyby fajnym pomyslem gdybys je kontynuowal na innych elementach, a nie strzelal obok nich aniolka. ktory to aniolek tak przy okazji wyglada jak tworczosc ludowa pana Kazia z podhala). i takie tam by sedziowe wylapywali ;)
z czepialstwa swojego wypunktuje jeszcze podstawke (srednio udane liscie i niebieski totalnie nie pasujacy do reszty pracy) i spytam o lewe kolano - ono jest tak zasloniete przez inne elementy zeby bylo takie ciemne?

a na koniec, zebys nie mial watpliwosci - fajny ten dred :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply