[PL] Siedziba Flameona ;)

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

Uwaga jak najbardziej słuszna, ale jeśli mowa o zgodności stroju w 100%, to także kolorystyka powinna być trochę inna. A mi chodziło bardziej o wyjście poza ramy i schematy i dodanie czegoś dla efektu wizualnego :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

Archelaos wrote:Super, bardzo mi się podoba!

Mała uwaga merytoryczna. Skąd na Polach Plennoru takie skały? ;)
Srsl? Skały nie pasują? Ludzie ja wszystko rozumiem ale ale czepianie się skał to jest totalny absurd, zwłaszcza w odniesieniu do fantasy. Zaraz zaczniecie mówić ,że kolor rudawy na ziemi nie odpowiada bo ziemie pelennoru były pochodzenia czarnoziemu, nie można było tam znaleźc glinu oraz tlenku żelaza co było spowodowane ruchami tektonicznymi w drugiej erze. A figurka to tam nieważna, grunt ,że błoto ma "zły" odcień, bo przecież Tolkien poświęcił cały rozdział Władcy Pierścieni geologii Śródziemia. :/

Włosy były bardzo trudne, spędziłem nad nimi sporo czasu i nic co by choćby przypominało blond, a nie było w odcieniu twarzy nie udało mi się osiągnąć. Dlatego wolą malować brunetki ;)
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Rentall »

Flameon widze, ze flame is on :P
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by przemo »

Mi tam włosy nie przeszkadzają. Podoba mi się ich dokładne wykończenie, bliki - ogólnie są super :)

Co do podstawki, i ogólnie zgodności ze światem Tolkiena, to też jestem Twojego zdania Flameonie, że w fantasy to malowanie, technika, kompozycja są najwazniejsze. Te elementy najbardziej cenie. Ale z drugiej strony, jakbyś jechał na GD to może warto nawet aż przesadnie odwzorować świat z którego pochodzi figurka? Nie znam się na GD ale z tego co widzę i słyszę, to wzięcie takich uwag pod uwagę może Ci tylko pomóc ugrać coś więcej :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

@Flameon - włosy to zawsze trudna sprawa, a blond jest ciężkim kolorem, więc jak najbardziej rozumiem zmagania w tej materii :)

Ja myślę, że ten model i tak jest bardzo swobodnie zmalowany i to jest bardzo na plus, bo trzeba łamać schematy i zaskakiwać świeżymi pomysłami :)

Uwagi odnośnie świata Tolkiena bardzo łatwo mogą się przerodzić w niepotrzebne przepychanki dot. znajomości całej mitologii, więc uważajcie Miśki, bo każdy z nas tutaj na pewno ma odpowiednią (lub wystarczającą) wiedzę.

Co do GD, to myślę, że to zależy od państwa... Kolorystyki bym chyba aż tak mocno się nie trzymał, co widać i po innych GD i modelach, które zdobyły podium. W UK ten model byłby zbyt bogaty technicznie i nie w stylu 'EM, więc zamiast miliona warstw - trochę prostsze malowanie z krawędziowaniem i ostra twarz z idealnymi oczami, wtedy byłoby łatwiej ;) Takie malowanie najprędzej bym wstawił gdzieś w okolice Hiszpanii, może Francji... Na pozostałych GD też mógłby powalczyć, nie powiem.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Archelaos »

Jakby się już tak czepiać rzeczywistej geografii, to Plennor niemal na pewno byłby pochodzenia aluwialnego. Opisany jest jako płaski i żyzny teren wewnątrz łuku wielkiej rzeki, a to jest charakterystyczne dla równin tego rodzaju. Ale to tak na boku, od miłośnika geografii.

Nie wiem skąd taka reakcja na mój komentarz... Czy ja żądałem żebyś zmienił podstawkę? Całość naprawdę bardzo mi się podoba!
Flameon wrote:Srsl?
Miałem nadzieję, że emotka wystarczy, żeby było wiadomo, że nie piszę na poważnie.

Sławol, nie miałem zamiaru prowokować jakiejś Tolkienowskiej wojny, przepraszam!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

Archelaos wrote:Sławol, nie miałem zamiaru prowokować jakiejś Tolkienowskiej wojny, przepraszam!
No coś Ty! Spokojnie, nic się nie dzieje przecież, bez stresu, mówiłem ogólnie :) Nic się nie martw, zapewniam Cię. Euro Wam za dużo emocji chyba dostarcza :mrgreen:

Skoro już każdy wie, że jest znawcą książek Tolkiena i wszystkiego, co związane z ziemią i zielskiem, to wróćmy do tych malutkich żołnierzyków, OK? Dyskutować dalej, krytykować, prać się na argumenty, bo po to jest forum i każdy wystawia model na pożarcie wilkom i musi się z tym liczyć ;)

Tylko nie wskakiwać bezpośrednio na siebie i będzie cacy, a resztę się dotrze z czasem :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Maru »

Wyście cos palili ?? :bonk:
czy może chcecie Flame ona spalić w ogniu jedynie słusznego malowana zgodne z "realiami" geograficznymi wymyślonego świata ??

na odstresowanie :
http://www.youtube.com/watch?v=dXWgGw0-MjE
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

Archelaos po prostu twój komentarz odnośnie "Złego kamienia na ziemi" nie był pierwszym takim, a trochę mnie tu już wyprowadza z nerwów kiedy ślęczę nad figurką, maluję ją wiele, wiele godzin a potem ludzie totalnie olewają moją pracą i piszą komentarze pod tytułem "A gdzie tam były takie kamienie?". No to mnie po prostu zupełnie się wszystkiego wtedy odechciewa. Już na mitrilu wrzuciłem model to też ktoś napisał ,że "Model spoko, ale gdzie tam takie skałki?". Naprawde już nie mam ochoty malować figurki do Lotra bo za każdym razem jak cos pomaluję do tego systemu jest to samo.
Jakby się już tak czepiać rzeczywistej geografii, to Plennor niemal na pewno byłby pochodzenia aluwialnego. Opisany jest jako płaski i żyzny teren wewnątrz łuku wielkiej rzeki, a to jest charakterystyczne dla równin tego rodzaju


No właśnie tak jest jak pomaluję coś do tego systemu. Najzabawniejsze w tym jest to ,że pomalowałem jej hełm inaczej niż w filmie i tego nikt nie zuważył, ale złego kamienia to już tak.

Co do GD to miał to być model na niego, ale niestety nie stać mnie na to żeby jechać w tym roku więc zrobiłem go bardziej tak jak ja mam ochotę. Prawdopodobnie w Niemczech zdyskwalifikowali by go za ten hełm na podstawce. A póki co jest na Ebayu i mam nadzieję ,że choć za stówkę pójdzie choć ostatnio jest tam taka lipa ,że nie wiem czy choć tyle da radę.
Moderator says:
Dobra, wszyscy już wiemy, co Wam na wątrobach leżało. Wyjaśnione. Dość.

--Sławol
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

Flameon, malujesz przede wszystkim dla siebie i nie robisz tego od wczoraj, więc krytykę i czepialstwo znoś dzielnie :) Nie jesteście początkujący, ani w malowaniu, ani w przesiadywaniu w Internecie. Wszędzie są puryści i ci, którym jest bardzo wszystko jedno ;) Jak widać niektórzy fani Tolkiena zwracają uwagę na każdy szczegół (ten z filmu) i trzeba to zrozumieć. Widocznie tak mają i już. Jeśli Ci to przeskadza, to poproś o bardziej wnikliwą ocenę malowania albo nie wrzucaj prac na forum. Albo nie reaguj w ogóle na taką krytykę, skoro nic konkretnego ktoś nie powiedział. Tak po prostu. Ale nikomu nie możesz zabronić wypowiedzieć się na forum :)

Nie wiem, jak jest na Mithrilu, nie moja sprawa. W końcu nie były to złe zamiary. Nie neguję, nie bagatelizuję, ale już dość, Kochani, bardzo Was proszę.
Flameon wrote:
Jakby się już tak czepiać rzeczywistej geografii, to Plennor niemal na pewno byłby pochodzenia aluwialnego. Opisany jest jako płaski i żyzny teren wewnątrz łuku wielkiej rzeki, a to jest charakterystyczne dla równin tego rodzaju


No właśnie tak jest jak pomaluję coś do tego systemu. Najzabawniejsze w tym jest to ,że pomalowałem jej hełm inaczej niż w filmie i tego nikt nie zuważył, ale złego kamienia to już tak.
Bo to zły kamień jest, zły i niedobry :D Ja mówiłem o kolorystyce i wcale mi nie przeszkadza ;)

P.S. No i powodzenia na eBayu!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply