[PL] Siedziba Flameona ;)

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

[PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

Tak wpadłem na pomysł ,że jak już jestem na tym forum i mam ochotę to tu ,to tam sie po odzywać to wypadało by cokolwiek pokazać ;) no więc macie tu moją próbę free handa która miała znaleźć sie na ściankach rhinosa. Rhino dzielnie licytowałem na allegro a w między czasie namazałem takie cuś na kawałku plastic cardu ;)
http://s80.photobucket.com/albums/j190/ ... ozmiar.jpg
takie toto jest w normalnym rozmiarze 1:1
http://s80.photobucket.com/albums/j190/ ... eehand.jpg
A takie w powiększeniu ;)
Figsów póki co nie pokarzę bo jestem leniem i najpierw muszę skończyć zlecenia a dopiero potem brać sie za prawdziwe malowanie ;)
illusionrip
Sonny Crockett
Posts: 1579
Joined: 19 Jun 2005, o 08:48
Location: poznan/poland
Contact:

Post by illusionrip »

very nice one

i love the monochrome effect

weel done :D
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

KOLEGO FLAMEONIE, WIESZ JAK OZNACZAMY POLSKIE WIADOMOŚCI????
a freehandzik całkiem ładny. tak jak mówi illusionrip - fajnie monochromatyczny!
czekamy na więcej takich atrakcji :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Post by Flameon »

Zapomniałem o tym a potem nie mogłem znaleźć opcji edytuj :oops:
Thx, I really like this efekt ;)
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

fajny fajny!powiedziałbym ze nawet grozny :think:
witam na forum!
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

ladne, ale czekam na figurke ;)
witamy na forum, baw sie dobrze
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Post by Flameon »

Skoro czekacie na figsę to OK ;) Niestety obecnie mam same WIPki. Niczego nie chce mi się zrobić do końca :P
ImageClick to see full-sized image
Jak wszyscy widzą oto prezentuję wam mojego Terminator Hapleina. Liczę na konstruktywną krytykę i porady ;) Proszę sie tylko nie czepiać do tego co jak widać jeszcze nie skończone :P
Prosiłbym jeszcze o wszelkie rady i sugestie dotyczące skóry na twarzy tego Space wolfa. ( to to już szczyt lenistwa, prawie nic nie pomalowane :P )
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
I to na razie tyle, może dzisiaj jeszcze wrzucę jakieś fotki ;)
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Post by Flameon »

Sory ,że dwa posty pod rząd ale nie chcę sie nikomu w temat wcinać a w moim i tak nikt nie pisze :P
Czy byłby ktoś na tyle miły i mógłby wytłumaczyć mi w miarę obrazowo w jaki sposób korzysta sie z Glaze'ów? Chciałbym sie nauczyć tej techniki a na żywo niestety nie mam nikogo kto mógłby mi wytłumaczyć jak z niej korzystać.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Oj uciekł mi temat! A Demi kłamczuch też opowiada że śledzi wszystkie (w miarę możliwości) tematy :P
Figurki bardzo ładne i staranne. na razie nie potrafię nic zarzucić, więc pozostanę przy pochwaleniu :)

a glaze'owanie (po naszemu laserunek) polega na malowaniu farbą na tyle przezroczystą, że spod niej widać też poprzedni kolor. coś jak malowanie akwarelą - nie zamalowuje całkowicie tego co było dotychcsza, tylko trochę przebarwia.

możesz tego użyć do łagodzenia kontrastów i przejść, można w ten sposób przebarwiać cała elementy jeśli nie odpowiada ci kolor, można zespajać trochę kolorystykę figurki glaze'ując różne części podobnym kolorem. generalnie sprowadza się to jednak do malowania przezroczystymi warstwami :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

No właśnie chciałam Ci napisać, że na tym etapie - przy tej jakości malowania, trudno mieć zastrzeżenia. Jedyne czego brakuje tej twarzy, to naturalniejszych odcieni. Skóra ma też swoje przebarwienia nadające emoji i charakteru ... jeśli chcesz pójść krok dalej. Właśnie po to np. przydała by się metoda glaze - laserunek. Mocno rozwadniasz farbę (do twarzy przydaje się zwykle czerwień, albo niebieski, albo fiolet ... u zgniłka tez zieleń i żółć) ... u mnie to jest proporcja jak do washy a czasem jeszcze bardziej przezroczysta, tylko zamiast nasiąknięty - skapujący pędzel wycierać o model i wpuszczać zabarwienie w szczeliny, musisz najpierw obetrzeć go z nadmiaru płynu i w kontrolowany sposób nakładać na powierzchnię w ten sam sposób co normalną farbę. Trzeba tylko pamiętać żeby odczekać między warstwami.
-- Ańa

Image
Post Reply