[PL] Umpa i jego wypociny...

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by Slawol »

umpa wrote:Sławolu, dziekuje zabiłeś mi ćwieka :P...
Ty to faktycznie masz zapłon... :lol: Musiałem się cofnąć do swoich poprzednich słów, żeby załapać, o co Ci chodzi.

A Mannfred... Mój model niestety się pędzla nie doczekał i sprzedałem dawno już.

Hmm, skóra, kości i metaliki super, realistycznie, mrocznie, podoba się bardzo. Reszta w trakcie malowania, ale albo przyciemnisz te kolory albo będziesz miał konflikt dwóch stylów - artystycznego i tego bardziej realistycznego. Na chwilę obecną całość jako taka nie przemawia do mnie. Pojedyncze elementy - jak najbardziej.

Kolce na plecach Mańka wyglądają na razie jak zapałki/wykałaczki, głównie przez kolor, ale wiem, że to jeszcze nie koniec (?). Skóra kopyściucha od razu skojarzyła mi się z Czesiem z "WM" i poza tym nie bardzo mi pasuje - ale też nie wiem, co się z tym elementem stanie w przyszłości.

No, to zabiłem Ci kolejnego ćwieka, możesz ten model odstawić i pokazać kolejny za parę miesięcy :bonk:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
umpa
Posts: 566
Joined: 5 May 2007, o 23:55
Location: Gdansk, Polska

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by umpa »

Hehehe a ja sie nie dam i nie odstawie :P Takie o mam postanowienie :P, kolorki przyciemniam (już troszkę nawet tego questa liznąłem ;) ) a ze skórą to też jeszcze nie wiem co zrobie, poszperam tu i ówdzie i może jeszcze gdzieś i przefarbuje :D Zapałki się już przyciemniły i rozjaśniły i są na ukończeniu, niby taki mały element a trzeba się troszkę pobawić ;) ale ja to lubie :) Pozdro! :)
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by Ana »

Jak dla mnie to dokonałeś tutaj niezłego melanżu kolorystycznego.
Na moje oko przydałoby się trochę to ze sobą zespolić.
Masz jakiś głębszy plan? Czy to po prostu 'Chaos Vulgaris'? :mrgreen:
-- Ańa

Image
umpa
Posts: 566
Joined: 5 May 2007, o 23:55
Location: Gdansk, Polska

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by umpa »

No już lepiej nie udałoby mi się tego ująć ;) z miłą chęcią wysłucham wszelkich sugestii bo jedyny plan jaki był to "a wezme i sobie to pomaluje bo fajne" a później zawiodła mnie moja wyobraźnia ;) Tak więc z przyjemnością wysłucham wszelkich sugestii. Mam nadzieje, że otworzą mi one oczy ni na przyszłość nie będe miał juz takich kłopotów :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by mahon »

ja mam trochę wrażenie bałaganu kolorystycznego. te kolory są ładne - ale nie do końca grają ze sobą...
może to dlatego, że są powyrywane z różnych części koła barw?

ImageClick to see full-sized image

może spróbuj tego narzędzia, które kiedyś zalecał Maru:
http://www.colorjack.com/sphere/

jest o tyle fajne, że może sugerować gotowe zestawy barw :)
może niewielkie zmiany zgrają to całość w spójną paletę?
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by Maru »

szczerze powiedziawszy to ciężko będzie bo to nawet nie jest "Five-tone" RYB
jest po prostu radośnie nawalone :)
tak czy siak właśnie udowodniłeś że technika to nie zawsze wszystko - czasami trzeba kolor dobrać :P

naj bliżej jesteś chyba gamy analogicznej + kontrapunkt z complementarnej - popatrz sobie na tym kółku na te 2 palety i może coś "zgaś"
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by Ana »

Moim zdaniem (a wiem co mówię bo kończę malowanie na podobnej ilości kolorów :mrgreen: oczywiście zaczynając z silnym postanowieniem monochromatyzmu) ... a więc moim zdaniem, najbardziej psuje efekt zielonkawa skóra konia. Moja metoda na spajanie trudnych zestawów kolorystycznych, to przenikanie się kolorów w światłocieniu.
Innymi słowy ja ratowałabym tą skórę próbując cieniować ją niebieskim (z widm) i fioletem. Czyli zminimalizowałabym jej obecność :D
Tak samo zrobiłabym z czerwienią: cieniując ją dodałabym trochę fioletu.
Da się to uratować!
A jeśli masz wątpliwości, to poproś Mahonia, może Ci zwizualizuje ... albo sama chwycę za farby.
-- Ańa

Image
umpa
Posts: 566
Joined: 5 May 2007, o 23:55
Location: Gdansk, Polska

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by umpa »

Taka tam mała nowość, kilka godzin roboty i jest.


ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image


"Potem pojawił się Achiles. No ten to dopiero miał postawe, gaz w nogach mógł przywalić i odparować cios. Mógł zasuwać jak dziki... gdyby nie ta jego francowata pięta. Trąć go tylko w tę pięte i tudu ! Nie ma gościa"
Phil (trener herosów, Herkules Disney'a ;) )

To tak słowem wstępu ;) a teraz no cóż Achilles

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Pozdrawiam
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by Slawol »

Posąg ciekawy, efekt kamienia mi się podoba, roślinność też.

Achillesa oceniałem w fazie produkcyjnej i w sumie niewiele się zmieniło w mojej opini od tamtego czasu :) Technicznie bardzo ładny, zwłaszcza te błękity!

Długo Cię nie było, ale nie zapomniałeś, jak się maluje :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Umpa i jego wypociny...

Post by quidamcorvus »

Podoba mi się ten pomnik. Na zdjęciach wygląda jak z kamienia. No i liście świetnie kontrastują, fajna żywa zieleń. :clap:

Choć ja bym dodał jeszcze nieco zacieków i innych zabrudzeń :mrgreen: ;)

Co to za model?

Achilles wyszedł prześwietlony i chyba stracił nieco kontrastów na zdjęciu? Ale i tak mi się podoba :)
Image
Post Reply