[PL] Warsztat Przema

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Maru »

widać, spróbuj podnieść wyżej bo takie frontalne spłaszcza obraz
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by mahon »

tyle razy udało ci się pokazać, że nie w ilości kolorów rzecz. a tu są chyba wszystkie jakie miałeś na palecie.

fotka poprawna technicznie, bo dużo na niej widać. tylko czy kolory są rzeczywiście aż tak wściekłe? bo to wygląda jak niczym nie złamane cytadelki. biją po oczach...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by przemo »

Poniszczony orkowy truck:

ImageClick to see full-sized image

Fotka robiona na szybko, kiedyś może go obfotografuje ze wszystkich stron, żeby było widać wszystkie zniszczenia i zabrudzenia - a jest ich naprawdę dużo :D

A tutaj tarcza Inkwizytora:

ImageClick to see full-sized image

Jak się Wam podoba?
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by loler »

trucka widziałem w Lublinie:) ale chyba dostał trochę brudu od tego czasu, no nie?
a tarcza bardzo mi się podoba, fajny efekt, taki 3D. co mi się mniej podoba to to że blask oczu wygląda trochę jak rozgwiazdy... tak jakby ten blask też był wypukły... i ząbki na czaszce zbyt w lini prostej są;d
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by przemo »

Oj dostał całą kupę zabrudzeń :) ten truck.

A rozgwiazdy rzeczywiście wyszły rzeczywiście mało ciekawie. Freehanda robiłem szybciutko. Teraz głównie rzeźbię sobie i temu poświęcam najwięcej czasu :)
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by loler »

też będę musiał zabrać się za rzeźbę jakoś bardziej na poważnie. Widzę Twoje postępy to też mnie bierze ochota żeby podłubać:) Ciekaw jestem jak ten wiking Ci wyjdzie w temacie ulepkowym:d
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Nameless »

truck fajny, choc bez zalogi wyglada jakos dziwnie :)
pewnie Slawol cos zapoda w temacie brudzingu, on tu jest specem od tego.

a tarcza... moze mnie zazdrosc zzera ze ja tak nie umiem, ale dla mnie to przerost formy nad trescia. jak widze eldarow malujacych swoje czolgi w gole baby, albo szkielety malujace sztandary w zamki z zachodzacym sloncem, to alergicznie reaguje
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by przemo »

Loler:
Niedługo zobaczysz jak wyszedł :)
Wiele rzeczy mi się w nim nie podoba, więc nie oczekuj cudów. Ale dużo się nauczyłem przy nim. Zresztą poczekaj kilka dni a sam zobaczysz :P

Nameless:
Wiem, żołnierz nie miałby takiej tarczy. Ale byłem zafascynowany i zainspirowany rozmowami z Bohunem i wspólnym przeglądaniem obrazów Beksińskiego :) Po prostu chciałem sobie zmalować taką tarczę i zmalowałem :)
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Nameless »

beksinski super inspiracja jest. chcesz cos zmalowac? wez papier albo plotno i zmaluj.
ja wiem, ze moje poglady na freehandy sa mocno kontrowersyjne, ale coz ja poradze. zdrowy rozsadek mi sie wlacza i nie przyjmuje freehandu tylko dlatego ze ladny.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by mahon »

@Nameless -
Volomir: It is usually said that Golden Demon Italy is filled with entries containing a great deal of freehands and that is normally what the jury expects to give awards. What do you think about Golden Demon Italy? Is this really a trend you see there?

Matteo: Yes and no. What disturbs me in general is the use of a banner filled with decoration and freehands which works mostly as an advertising for the miniature than something useful to complete the paintjob. Another bad side of the freehand is that seems used by few painters who don't care at all at about surfaces, volumes and atmosphere of the miniature. They use freehands mostly to mask a quiet flat surface, however those freehands are mostly what catch the attention of the judges so the trend seems to fill all entries with as much freehands as possible, at least for those painter believing that this is the only way to go for the Slayersword. In my opinion, freehands are awesome when they are complete and they add something to the miniature as well as they seem silly to me when they are just used as I said before, as an advertisement or a mask just for the contest. One of my students liked to call this use of freehand "ninja bomb".
źródło: http://volomir.blogspot.com.es/2012/04/ ... relli.html
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply