[PL] Gotowe prace banana

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Re: [PL] Warsztat Banana :)

Post by banan »

Dzięki za komentarze panowie :)
Ze skórą i jej zagłębieniami skucha zaczęła się od bazy codex gray - ciężki niebieski wash. Niestety nie jest to dobra metoda, w następnych pracach złamana baza i wszystkie cienie glazami, większa kontrola.
Washy jako takich nie posiadam - muszę dokupić, niestety błyszczącego lakieru też nie - też do kupienia. Krew powstała na bazie wikolu, czerwonego i właśnie czarnej farby, ale lakier matowy na całość figurki zniszczył (i tak mierny) efekt. Poprawię. Skóry już ruszać nie będę, ale uwagi z pewnością zapamiętam :)

Postaram się dzisiaj wieczorem wrzucić nowego wipa, sentinel of danakil rackhama, będzie mocno komiksowy. A zdjęcia będą duże :)
my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat Banana :)

Post by Slawol »

banan wrote:Pytanie do moda: jeśli chodzi o przyszłe wipy, to mam założyć osobny temat w dziale wipów?
Przegapiliśmy pytanie :)

Myślę, że tak będzie najwygodniej dla Ciebie, bo zanim skończysz model, to powiesz, co chcesz z nim zrobić, pokażesz zdjęcia, a pozostali zdążą Ci podrzucić kilka propozycji i podpowiedzą, co można inaczej albo wyłapią słabsze miejsca :) W sumie po to jest ten dział.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Re: [PL] Gotowe prace banana

Post by banan »

my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Gotowe prace banana

Post by sea.man »

Jak do grania to 1 klasa :) Na stole na pewno kolorystycznie nie gina posrod makiet, no i spojnie pomalowani sa.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Gotowe prace banana

Post by Slawol »

Nieźle, nieźle :) Napracowałeś się.

Szczególnie wpadły mi w oko te butle z kolorymi płynami na plecach oraz metaliki. Może i gdzieniegdzie dodałbym więcej cieni przy niektórych modelach, ale to takie tam gadanie :) Do pełni spójności brakuje mi wszędzie takich samych podstawke, znaczy się z trawą ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Re: [PL] Gotowe prace banana

Post by banan »

Skończyłem wreszcie pana danakila. Końcówka i detale chyba nieco odstają precyzją, nie wiem czy to kwestia zmęczenia modelem, przerwy ponad dwutygodniowej od malowania, czy nowych pędzli w&n 7, na których zresztą się zawiodłem. Do przejść na dużych powierzchniach podejrzewam, że będą świetne, ale mimo doskonałego szpicu są dla mnie za miękkie :/ (ostatnio raczej nylon) Ciekawe czy uda mi się przestawić bo trochę złotówek na nie wydałem :(

Zachęcam do komentowania (możliwe że po weekendzie pojawią się lepsze zdjęcia jak dorwę znajomego z lustrzanką i namiotem):

ImageClick to see full-sized image

bonusowo duża fotka dla dociekliwych:
https://dl.dropbox.com/u/18482540/danakil_big.jpg

no i cmon:
http://www.coolminiornot.com/321925
my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Gotowe prace banana

Post by Gildor »

Hej.
Kropki na pancerzu mnie nie przekonują :) Są za grube,mało delikatne. Bardzo podoba mi się czerwień :)
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Gotowe prace banana

Post by sea.man »

No i mialy byc lepsze fotki, gdzie one sa? :)
Szamtki na duzy +. NMM tez fajnie wyszedl. Moze troche za duze zblizenie i tak malo gladko wyglada to na zdjeciu.
Nie przekonuje mnie podstawka - jakas skalka i swieczki. Nie za bardzo t osie laczy ;)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply