[PL] Malowanie stołu

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

[PL] Malowanie stołu

Post by Demi_morgana »

Witam,

W końcu przymierzam się do pomalowania dużego stołu do grania.
Czy może mi ktoś polecić jakiej farby użyć, żeby uzyskać efekt podobny do farb modelarskich?
Powinna być chyba wodorozcieńczalna żeby można było cały stół pociągnąć glazem :roll: Zwykły akryl do ścian?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Malowanie stołu

Post by sea.man »

W sklepach plastycznych znajdziesz farby wodorozcienczalne, w wiekszych pojemnikach i po znacznie korzystniejszych cenach :)
Ale tak sie zastanawiam czy bedziesz malowal aerografem? Wtedy nie bedziesz mial problemow z odklejajacym sie piaskiem czy innymi przyklejonymi elementami. Przynajmniej ta pierwsza warstwe, a pozniej juz suchy pedzel. Farba w spray'u to chyba moze byc troche drogie rozwiazanie i nie wiadomo jak styrodur czy styropian zareaguja.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Malowanie stołu

Post by Demi_morgana »

Plan jest że pierwsza warstwa będzie pędzlem (rozwodniona farba + klej) a potem może aero albo zwykły drybrush. Piasek podklejałem kilka razy więc nie powinien odchodzić ale na wszelki wypadek chce jescze trochę podkleić :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Malowanie stołu

Post by Gildor »

Przed malowaniem piasek możesz przejechać rozwodnionym wikolem . Nie ma po czymś takim bata żeby odpadał albo się kruszył.
Ja mam stół z płyty OSB, przykleiłem do niej piasek i pomalowałem emalią akrylową śnieżka(czy jakoś tak). Najważniejsze żeby była akrylowa. Dorwałem w castoramie taką małą puszkę, zapłaciłem mało i połowa mi jeszcze została. Nie mam natomiast pojęcia jak zareaguje w kontakcie ze stydurem. Powinno być ok biorąc pod uwagę,że to akryl :)
Image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Malowanie stołu

Post by Demi_morgana »

Wikolu to akurat sporo wylałem: użyliśmy grubego budowlanego piachu więc żeby się trzymało trzeba się przyłożyć :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Post Reply