[PL] Roślinność wszelaka. Materiały i sposoby wykonania.

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

[PL] Roślinność wszelaka. Materiały i sposoby wykonania.

Post by szczurek_ »

Zapytam sie wszystkiego w jednym temacie zeby nie tworzyc kilku ...
Moderator says:
A ode mnie na powitanie dostaniesz upomnienie i mówię to całkiem serio. Wyjaśnienie niżej.

--Sławol


Roslinnosc - potrzebuje czegos co nadaje sie na roslinnosc wszelaka (do dioram ,podstawek etc...).Narazie mam obcykane: nasiona brzozy ,chrobotek ,trawa (od statycznej do zdzbel robionych ze starych pedzli;) ) .Teraz przymierzam sie do powygrzebywania korzonkow (w robocie mam kawalek terenu z bujna roslinnoscia ;)).

Co mozna jeszcze uzyc ? Jakis pomysly ? doswiadczenia ... mozna gdzies dostac gotowa roslinnosc (widzialem tylko kepy wysokiej trawy od AP) .


Woda - Potrzebuje przepis na taka wode jak zrobil Flameon na ostatniej pracy czy chocby Ana na ogrowym jezdzcu . To zywica ? Swego czasu jak rozgladalem sie za woda to w modelarskim koles cos wsominal o zywicy ,ale odpadlem bo cena byla wtedy dla mnie zaporowa :mrgreen: Jak to nakladac ? robi sie forme i wylewa ? Po zastygnieciu krawedzie sa gladkie czy trzeba szlifowac ?


Snieg - Tutaj narazie jestem przy 2 opcjach tzn. albo po prostu zasypuje soda powierzchnie pokryte lakierem (tu po testowaniu kilku wychodzi chyba najlepiej mega matowy od TODO) albo moze uzyc snow effectu jakiegos ? Podobno ten od gw jest dobry ,a moze polaczyc kilka technik (widzialem tez jakies efekty piany czy do lodu) ... jakies porady ?;)


z gory dziekowac :D
Last edited by Slawol on 14 May 2012, o 23:32, edited 2 times in total.
Reason: Zmiana tematu. Powód w moim poście.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Roślinność wszelaka. Materiały i sposoby wykonania.

Post by Slawol »

Poświęć 5 minut więcej i używaj, proszę, opcji "szukaj", zamiast zakładać raz po raz kolejne tematy. Poza tym tytuł tematu, który wpisałeś, nijak nie sugerował, że mowa tutaj o śniegu, więc nie rób bałaganu. Forum zostało przerobione, ale ciągle pilnujmy wszyscy jako-takiego porządku, OK? :) Za miesiąc znów ktoś będzie szukał czegoś o śniegu i kawałek znajdzie tu, kawałek tam... Następny nieprzemyślany temat (niekoniecznie Twój) założony przez zwyczajne lenistwo brutalnie zamknę/usunę bez słowa wyjaśnienia.

Są oddzielne tematy dla wody (tutoriale) i śniegu, o innych dodatkach też była mowa. Sam specjalnie przejrzałem cały dział i zauważyłem, że nie ma tematu tylko o samej roślinności na dioramach/podstawkach etc., więc tym samym zmienię Twój obecny.

Tutaj na szybko znalezione także na naszym forum... Poza tym zawsze możesz zapytać wprost autora pracy, jak to czy tamto zrobił.

viewtopic.php?f=23&t=6199

A dla Ciebie linki do tematów, w których możesz dalej ciągnąć wymianę doświadczeń. I nie martw się nekromancją. Poza tym przykleiłem ten temat i temat ze śniegiem, żeby były na widoku.

viewtopic.php?f=11&t=6488
viewtopic.php?f=11&t=4101
viewtopic.php?f=11&t=6234

Poza tym już kiedyś założyłeś temat o listkach (nasionach brzozy).

A odnośnie tego tematu, to ja Ci mogę polecić m. in. firmy Faller, Busch, Woodland Scenics, Noch... I Wujka Google i YT, a także spacer do parku/lasu ;) Jeśli coś jeszcze ciekawego znajdziesz, to dawaj tutaj!

Faller
Noch
Woodland Scenics
The Army Painter

I pierwsza lepsza lista po wklepaniu na YT:
Woodland Scenics na YT

Poza tym linki do różnych tutoriali - także znalezione u nas. W niektórych fotki się pewnie poprzesuwały albo coś innego się z nimi stało, ale podbić i zapytać autorów można ;)

viewtopic.php?f=11&t=7538
viewtopic.php?f=11&t=7561
viewtopic.php?f=11&t=6737
viewtopic.php?f=11&t=6555
viewtopic.php?f=11&t=6374
Moderator says:
W tym temacie rozmawiamy tylko o zielsku: drzewach, trawach, trzcinach, paprotkach, listkach i co tylko rośnie, wyrasta, zostało zasadzone, czy też spadło z drzewa. Dla konkretnych tutoriali/recenzji na dany temat zakładamy oddzielne wątki, tutaj możemy je podkleić.

--Sławol
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

Re: [PL] Roślinność wszelaka. Materiały i sposoby wykonania.

Post by szczurek_ »

Dzieki ,przyznaje sie bez bicia ,ze ostatnio nie mam czasu siedziec w necie i na forum ,wiec zapytalem nie lukajac ... Akurat robie diorame i duzy model gdzie to wszystko mi sie przyda :)
Image
Post Reply