[PL] gotowe elementy do rzeźb

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

[PL] gotowe elementy do rzeźb

Post by smok »

zakładam temat, w którym każdy będzie mógł napisać o różnych elementach (dziwnych i mniej dziwnych), które wykorzystuje podczas rzeźbienia modeli/ich konwersji. Zapytać gdzie jakie można dostać, albo poradzić się co najlepiej wykorzystać do danego efektu.
przykład, żeby wyjaśnić: plasticard, każdy zna i wie że jest bardzo fajny i przydatny podczas konwersji/rzeźbienia, tak samo patyczki, rurki od lizaków.

no i od razu moje pytanie, ponieważ siedzę szukam i nie wiem gdzie znaleźć:
co polecicie do wykonania siłowników i innych elementów maszyn, chodzi mi o jakieś rurki/pręciki o niewielkich średnicach ( 0,5 do 3mm), gdzie takie coś można nabyć??
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] gotowe elementy do rzeźb

Post by Slawol »

Rurki, pręciki i inne detale do zrobienia siłownika, to np.:

- wkład do długopisu,
- rurka miedziana/plastikowa/pecefał i inne sztuczności (OBI, Castorama, NOMI, czy inne budowlane/metalowe markety),
- kable do siłowników to druciki miedziane z uzwojeń z różnych sprzętów RTV/AGD (starszych oczywiście, bo nowe to głównie scalaki), sztywne włosy, np. od szczoteczki do zębów,
- spinacz biurowy,
- żyłka wędkarska,
- pręciki plastikowe z rozciągniętej na gorąco ramki wtryskowej o okrągłym przekroju (tutaj to na pewno możesz mieć bardzo cienki, ale także delikatny pręcik),
- wszelakie "oczka", zaczepy, obejmy i uchwyty, to także wkład do długopisu (o różnej średnicy), tylko że pocięty na krążki ;).

Tyle na szybko mi do głowy przyszło.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] gotowe elementy do rzeźb

Post by Marta »

Roznego rodzaju kulki (miedzy innymi do lozysk) mozna uzywac jako galki oczne, galki lasek magow i inne okragle elementy.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] gotowe elementy do rzeźb

Post by smok »

znalazłem coś takiego ;)
http://exito.sklep.pl/pl/producer/PLASTRUCT/87/2/full

to dodam jeszcze do waszych propozycji, że dobrze się spisują struny do gitar, oraz cienki drucik okręcony dokładnie wokoło innego (po prostu uzwojenie, ale dobrze wygląda jako rękojeść, ja wykorzystałem w modelu 28mm do szabli i był gites) ;)
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] gotowe elementy do rzeźb

Post by Frost »

Ok... to ja mogę długo i namiętnie w tym temacie:

Elementy dioram:
Do sci-fi i steam punk etc to kupić/wyciągnąć starego walkmana czy radio, rozwalić na drobne, w środku sama rozkosz jeśli chodzi o części wszelakie (to samo tyczy się wielu innych sprzętów), stare radzieckie zegarki i ich mechanizmy, wszelkie ustrojstwa typu rureczki etc z tysięcy gadżetów można spokojnie wykorzystać.

Kolejnym skarbcem są dla mnie tanie zestawy modelarskie skala 1/35 i 1/48. Nawet ze słabego zestawu typu czołg czy wóz pancerny w skali 1/35 możemy zebrać elementów i części na kilka/kilkanaście fajnych dioramek/podstawek etc.

Kolejno, elementy do fantasy i ogólnie bardziej naturalnych zabaw - polecam giełdę kwiatową, oprócz tryliarda zielska i kwiatów wszelakich, tony badziewia jak sztuczne kwiaty i wstążki, można trafić na takie perełki i to za takie grosze, że to poezja. O cenach nawet nie wspominam - stare porosty drzew afrykańskich, ogromna torba = 20 zł. Do końca kariery nam z Tulą styknie.

Kolejnym fenomenalnym i do tego darmowym supermarketem dioramisty jest dla mnie po prostu las - warto tylko wiedzieć, czego nie zbierać z racji zniszczeń dla ekosystemu.

Co do narzędzi, wszelakie sprzęty rzeźbiarskie sprawdzają mi się świetnie, mam kilka własnych wynalazków, dodatkowo wszelakie druty, sprężyny, etc. spełniają wiele dziwnych ról w mojej zabawie. Świetne narzędzia można nabyć na wystawach i giełdach jubilerskich.
Post Reply