[PL] Techniki na początek

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
dzejendes
Posts: 82
Joined: 27 Sep 2009, o 08:45
Location: Warsaw

Re: [PL] Techniki na początek

Post by dzejendes »

A próbowaliście niebieskiego Mr Muscle? (taki do szyb). Akrylowe farby schodzą ładnie, z tego co pamiętam plastiku nie rozpuszcza (przynajmniej nie od razu :P ).
Last edited by dzejendes on 9 Mar 2011, o 17:51, edited 1 time in total.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Techniki na początek

Post by mahon »

@Mike - to ważne ostrzeżenie! mi się nie zdarzyło, ale pewnie to nie znaczy że inni będą chcieli ryzykować...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Michal

Re: [PL] Techniki na początek

Post by Michal »

Które pędzle wziąć bo nie wiem jaka między nimi przy malowaniu może być różnica.

http://www.maluje.pl/pedzle-sobolowe-ko ... 4_195.html

Jedne do miniatur a drugie ? Może ktoś ma oba egzemplarze i dostrzega jeszcze jakieś różnice?
Adasko
Posts: 127
Joined: 9 May 2010, o 15:52
Location: Września, PL

Re: [PL] Techniki na początek

Post by Adasko »

Do zmywania figurek (bo innych niż z demobilu do grania praktycznie nie używam) od dłuższego czasu używam specyfiku o nazwie denatural (z L na koncu, a nie T :) ). Z tego co wiem, jest to jakiś inny typ alkoholu niż denaturat, bardziej toksyczny (zapach ma okropny). Cenowo przedstawia się ciut drożej niż jego popularny odpowiednik (różnica w cenie to z reguly 1-2 zł na 500ml).
efekty zmywania w nim prezentuja sie np tak: http://img818.imageshack.us/img818/6388 ... peeder.jpg - modele były wcześniej dosłownie maczane w farbie, niebieskie przebarwienia na motorkach wymagaja doszorowania szczoteczka, farba jest tam rozpuszczona i złuszczona.
Jedyny (jak dla mnie) minus to to, że ze wzgledu na swoja "siłę rozpuszczającą" dość szybko się brudzi i traci skuteczność.

A do czyszczenia swoich pędzelków z czerwonej kuny używam mydła i szamponu do włosów, obecny komplet mam jakoś od połowy sierpnia i do tej pory nie dzieje się z nimi absolutnie nic.
Xeratus

Re: [PL] Techniki na początek

Post by Xeratus »

Czołem,


Może ten watek będzie odpowiedni :)


Wczoraj zacząłem malować Szarego Rycerza: szary podkład Vallejo w sprayu, później kolor bazowy - Citadel Chainmail + Vallejo Glaze Medium w proporcjach 1:1 nakładane z aerografu.

Mam problem taki, że figurka wydaje mi się mało metaliczna :) Może jestem za bardzo przewrażliwiony i oczekuję efektu takiego jak w tutorialu gdzie zapewne inne jest światło. Mogę wstawić zdjęcie wieczorem.

Innym problemem jest samo malowanie metalików aerografem. Macie jakiś patent na poprawę płynności farby metalicznej bez utraty intensywności pigmentu ?
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Techniki na początek

Post by mahon »

no niestety akrylowe metaliki są po prostu mało metaliczne.
jak chcesz mocno metalowy efekt, to radziłbym spróbować przynajmniej alkoholowych metalików z Vallejo (były takie fajne super silver i super gold), a jeśli masz dostęp i cierpliwość do śmierdzących farb na bazie olejnej, czyli nie wodorozcieńczalnych, to skocz do sklepu modelarskiego i wypróbuj farby modelarskie (nie akrylowe, tylko te olejne śmierduchy) - z aerografu dadzą ci gładszy i bardziej błyszczący metalik o drobniejszym ziarnie.

a w ogóle to chyba nic nie przebije metalizerów z gunze sangyo. no, chyba że niektóre farby metaliczne w sprayu (np. mamy chyba taki chrom z Idea Spray i wygląda jak folia aluminiowa po tej swojej błyszczącej stronie).
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Techniki na początek

Post by Maru »

wygląda tylko po nałorzeniu zachowuje sie jak ta folia ... i słabo sie na nim cokolwiek robi :P
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Techniki na początek

Post by mahon »

wiesz co, my go nałożyliśmy na dość spory model i trzyma się dobrze.
ale myślę, że nakładanie na niego czegoś innego niż washe/glaze'y to raczej trudne

próbowałbym raczej farb modelarskich i metalizerów np. Gunze Sangyo
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply