[PL] Paper craft - warhamer z papieru

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
lisius
Posts: 97
Joined: 29 Jan 2011, o 15:28
Location: Stolica

[PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by lisius »

Witam,

Zarzuciłem w neta scratchbuidy w PDF i nie tylko - do warhammera 40k,
pochodzące z fajnego rosyjskiego forum -http://forum.prowh.ru/forumdisplay.php?f=8
. Jak ktoś zna rosyjski to odsyłem odrazu na to forum;)

Link do zbioru:
http://www.filedropper.com/models12092010

BAAAARdzo przydatna sprawa jak się buduje dioramy czy chce się urozmaicić podstawki swoich modeli...
wystarczy druknąć z pdf'a na A4 -> przerysować przekalkować ... wyciąć z plasticardu ... i skleić 8)

i nie trzeba kupować rhino po to żeby walnąć go rozwalonego w ruinki :dance:

Przykładowe prace (wzięte z przestrzeni internetowej)
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

PS.wrzuciłem w pracy szybko na pierwszy lepszy serwer więc jak by jakieś problemy proszę o info postaram się gdzieś umieścić to na stałe i na następnym warszawskim spotkaniu malarskim będę miał na pendriv'ie.
Red goz FASTA wiz Da Hamsta!!!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by mahon »

papierowe modele, ach...

fajna zabawa w składanie, często zupełnie niezłe rezultaty!
trzeba tylko ocenić czy robi się to dla frajdy czy dla oszczędności. bo niestety czasem nakład pracy jest tak duży, że szybciej by się zarobiło na gotowy model niż wykonało go z papieru. a jeśli robi się to dla przyjemności to rzeczywiście jest to bardzo miła zabawa!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by Gildor »

Rispekt.
Image
lisius
Posts: 97
Joined: 29 Jan 2011, o 15:28
Location: Stolica

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by lisius »

Oj tak. Koszty czasem to problem. Co do czasu tak naprawdę w dwa wieczory (3h) można sklepać prawie każdy kadłubek czołgu czy jeszcze czegoś.
Jeszcze tyle samo na dopieszczanie i detale, ale tak zgadzam się czasem warto nabyć gotowe modele a czas wolny przeznaczyć na freelance;).
Staram się zrobić to co trudno nabyć czy też po postu odpocząć za takim dłubaniem: :bonk: ...
poniżej stary VIP z początku 2001 czy 2002 roku... nawet kartki telefoniczne kolor zmieniły
teraz doczekał się iż skończę to nieszczęście - jest to generalnie odwrócony leman russ który miał być kołową chimerą
nowe projekty też się tną w plasiku - Valdor IG oraz DA SECRET PRODŻEKT BigMeka ale o tym inne posty będą;)
a teraz doszedłem do wniosku iż lepszy z tego lemano ruso - chimery będzie batllWagUn :roll:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image


PS... kto będzie chciał się zabrać za klepanie własnej techniki - stanowczo polecam przemyślcie wszystkie kroki. Znajdzie najtańszego dostawcę plastikardów no
i cyrkiel do wycinaniu kółek w plastiku OLFA. Niestety jak kiedyś zaczynałem sporo wydałem kasy na pierwsze projekty... teraz obniżyłem koszty produkcji prawie do 0 - tyle co kosztuje kropelka + 4zł szpachlówka modelarska + ca.2-5zł plastikardy.
Red goz FASTA wiz Da Hamsta!!!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by przemo »

Fajna zabawa, nawet kiedyś próbowałem w platicardzie wydłubać jakiś czołg ale oczywiście nie skończyłem go. I chyba już nie skończę nigdy :roll:

Zawsze jak widzę takie rzeczy to przypominam sobie prace Demiego :) Szkoda że już dawno nic papierowego się od niego nie pojawiło :? Zawsze jest to pewna odmiana i ciekawostka.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by IRKUCK »

ciekawe ciekawe, ale plasticard znacznie ciekawiej by wyglądał ;) mam znajomego który robi cuda z PC ;)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by mahon »

zgadza się, ale powiedzmy sobie szczerze:

plasticard to "kolejny stopień wtajemniczenia".
początkującemu prościej będzie zarysykować trochę kartonu, ciąć i formować karton, a w razie czego - przeboleć stratę

plasticard to jednak trochę droższe i trudniejsze w obróbce tworzywo. ale i efekty zwykle lepsze...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
lisius
Posts: 97
Joined: 29 Jan 2011, o 15:28
Location: Stolica

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by lisius »

Tak owszem, zgadzam się. Ale teraz cena na plasticardy spadła. Jeśli pamięć nie myli na allegro A4 1mm 2 mm 0.5mm chodzą w cenie rzędu ca.3-5zł więc chyba nawet taniej niż karton modelarski. Jedynie co boli bo sam tylko wchodzę w ten temat poważniej to profile - tu jeden tam drugi 4 rurki i jeszcze jakiś tam fajny i już nima 50zł... Ja myślę najważniejsze to dokładnie wiedzieć co się chce zrobić.

A z tym formowaniem to każde podejście to nowy skill. Teraz na przykład wydaje mi się iż plastic do 1.5 -2 mm jest zdecydowanie łatwym w obróbce jak się ma 3 podstawowe narzędzia - nóż, cyrkiel do wycinania kółek i linijka i matka;)
Red goz FASTA wiz Da Hamsta!!!
Kylo

Re: [PL] Paper craft - warhamer z papieru

Post by Kylo »

Na forum kartonwork, jakiś koleżka też niedawno budował Dreadnought'a. Tyle że on to robił w nieco większej skali, bo model miał więcej szczegółów.http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=15183. Ale po przeskalowaniu, pewnie nadawałby się do bitewniaka.
Post Reply