Jak malować skóre - NA PRZYKŁADZIE OGRA -n

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
DEMON_COLOR

Jak malować skóre - NA PRZYKŁADZIE OGRA -n

Post by DEMON_COLOR »

okej!
Wiec Sławol prosił na jednym z anglojęzycznych działów żebym napisał jak malowałem skóre Ogra :) Proszę bardzo:
Więc skóra na ogrze jak by się bliżej przyjżeć malowana jest na 2 sposoby. Pierwszy sposób to moimi ukochanymi kreseczkami :D :D W ten sposób malowane sa partie gdzie jest dużo krzywizn i wypukłości na małej przestrzeni - czyli np. ręce i twarz :) Malujemy to w ten sposób żę:
Wybieramy sobie powierzchnie wypykła np. mięsień i okreslamy sobie przód i tył tej płaszczyzny. Z przodu płaszczyzny wybieramy sobie punkt który jest punktem wyjscia naszych kresek i łukiem, szybkim pociagnieciem stawiamy kreseczke obok kreseczki wychodząć od najciemniejszego koloru(standardowo) do najjaśniejszego( z czasem w miare trenowania dochodzimy do pewnej wprawy i te kreski wygladaja dynamicznie i nadaja dynamizmu pomalowanej w ten sposób powierzchni - wszystkoj ednak zależy od predyspozycji i umiejętnosci malarza, bo nie kazdemy ten styl malowania będzie wychodził a powiem nawet że raczej to trudne i żeby miało ręce i nogi to naprawde ktos musi mieć pociąg i zamiłowanie do kresek :wink: ). Musimy uważać by pomalowana w ten sposób skóra nie wygladała jak gołe mięśnie - czyli krótko mówiać - By nasz goś nie wyglądał jak OBDARTY ŻYWCEM ZE SKÓRY ( uczulam na to bo patrząć z perspektywy widze ze niektóre moje figurki maja tendencje do "chodzenia bez skóry" - i kilkakrotnie zwracano mi juz na to uwage (teraz tobie mi. podziękuje Mahoń ) :roll: ). I właśnie po to by moje figurki tak nie wygladały zacząłem stosowac miękkie przejścia przy malowaniu skóry. Stosuje to przeważnie przy duzych , płaskich powierzchniach. Wszystko jak przy zwykłym blendingu z tym wyjątkiem ,że zazwyczaj na półkolistych powierzchniach( w przypadku Ogra jest to np: łopatka) stosuje charakterystyczną linie mająca na celu, zaznaczyc powierzchnie łopatki. Kolory jakich uzywam w obydwu przypadkach (stosuje farby Vallejo) to:
-wyjsciowy DARCK FLESHTONE nr 44 (bestial)
-następnie PARASITE BROWN nr 42 (snakebite)
-CZASAMI COBRA LEATHER (ale żadko) nr 40
-CZASAMI SCROFULOUS BROWN (zadko) nr 38 (leprous)
- następnie DWARF SKIN nr 41
- następnie PALE FLESH nr 3
- i na konieć BIAŁY :D

No to mniej więcej tak :) :wink:
mahon
Super Villain
Super Villain

RE: Jak malować skóre - NA PRZYKŁADZIE OGR

Post by mahon »

Brawo! doskonały tekst!

Przerobimy na artykuł na stronkę? :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors

Post by Demi_morgana »

niezle... co i tak nie zmienia faktu ze dopoki nie ozbacze tego na zywo to nie zakumam :roll:

pozdro :wink:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain

Post by mahon »

nie traktuje tego jak ściągi - popatrz na fotki, poczytaj opis i wymyśl własną metodę korzystając z rad :idea:
-- Mahoń

Image

Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors

Post by Demi_morgana »

to nie tak - po prostu wolałbym zobaczyc to w praktyce i tyle :roll:
to jak w fung-fu: w teorii to proste ale dopoki ktos nie powie o co tam biega to za cholere nie mozna sie domyslic :wink:
w "fenrisie" Paweł robił takie mini-warsztaty ale niestety nie miałem czasu na dojazdy do trojmiasta :(

ps.fajne znaczki nad avatarami :D
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain

Post by mahon »

dzieki :)

u nas jest za duży rozrzut geograficzny...
-- Mahoń

Image

Post Reply