co kogo inspiruje?

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Ana
Painting Mum
Painting Mum

co kogo inspiruje?

Post by Ana »

Tak się zastanawiam,...
bo np. ja i Mahon podchodzimy trochę różnie do tej sprawy.
Mahon lubi szukać inspiracji na CMON, wszystko zna, wiec jak ma na coś pomysł, to dla opisania mi przedstawia motywy z poszczególnych wzorów (widzisz, tu chce taką złamaną kolrystykę, a do tego pasuje mi motyw skamielin z tąd, ... ) Jednym słowem inspirują go figurki.
Ja jak bym zobaczyła figurke pomalowaną i ocenioną na 10. taką, która naprawde jest doskonałym wyobrażeniem tego co można z niej było zrobić, to już bym się za nią nie wzieła, bo poco, ktoś już zrobił to, co ja uważam za idealne. Inspiracji też szukam w sztuce, ale częściej w obrazach i grafikach, w zdjęciach przyrodniczych, ...
mahon
Super Villain
Super Villain

RE: co kogo inspiruje?

Post by mahon »

Jak inspiruje cię przyroda to maluj tyranidów, wodne (ups, leśne ;)) elfy i flinstonów (lizardmeni)
:P

tak, mnie faktycznie inspirują figurki. trochę podpatruję, a trochę się sprzeciwiam - taką już mam naturę :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawek

Ilustracje

Post by Slawek »

IMHO najfajniejsza inspiracja do konwersji figurek to ilustracje (paradoksalnie najlepiej te udziwnione jak Blancha i czarnobiałe). Inna inspiracja to fotki ( w moim przypadku z konfliktów zbrojnych)

Tyle mojego ale ja nie jestem zaden tam artycha
:oops:
Slawek
mahon
Super Villain
Super Villain

RE: Ilustracje

Post by mahon »

ale jednostka kreatywna - nie da sie ukryc...

a co do ilustracji to sie zgadzam. na mnie wlasnie tworczosc Johna Blanche'a działa bardzo inspirujaco
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors

RE: Ilustracje

Post by Demi_morgana »

jesli chodzi o mnie to roznie: czasami figurki, czasami jakies zdjecia czy rysunki ale chyba glownie to inspiracje czerpie z głowy :wink:
dlatego czesto to co mi wydzie spod pedzla nie jest takie jak bym sobie zyczyl...:?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
DiaCon

Post by DiaCon »

Lubie podpatrywać pomalowane figurki na CMON, oraz na stronach innych malarzy, czasami cos mi z rego w glowie zostaje i pozniej nanosze to na figurki, ale ogolnie maluje z glowy, najczescniej(jesli nie musze) bez jakiejkolwiek koncepcji.
messiah_182

Post by messiah_182 »

Inspiracje częrpię właściwie z wielu miejsc. Często Cmon, strony malarzy ale także przeglądam netowe komiksy i arty.
Benathai

Post by Benathai »

Zazwyczaj siadajac do malowania figurki nie mam do konca pomyslu jak bedzie wygladala. Biorac pod uwage ze ostatnio maluje glownie harlekinow to chyba nic dziwnego... Po prostu w czasie malowania pojawiaja mi sie rozne pomysly i cos tam zawsze wydziergam. Niezbyt lubie przegladac stronki w stylu CMON. Od czasu kiedy znalazlem fotke figury identycznie prawie skonwertowanej i pomalowanej jak ja sobie umyslilem to mnie ogladanie takich stron irytuje.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors

Post by Demi_morgana »

no tak... ale zawsze mogloby byc gorzej: teraz trafiles tylko na kogos kto mial podobny pomysl, a moglbys trafis na kogos kto po prostu skopiowal Twoja idee... :?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
messiah_182

Post by messiah_182 »

Kopiowanie czyichś schematów może rzeczywiście irytować jeżeli ktoś jeszcze pisze że to jego pomysł :? Jednak jak ktoś napisze że coś stworzył zainspirowany twoją pracą to tylko powód do dumy :)
Post Reply