[PL] Różne malowanki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Slawol »

No to w sumie takie uwagi na doczepkę, ale skoro prosisz, to nie ma sprawy ;) Poza broniami, to jest parę słabszych momentów.

Model nr 1:

- kita/warkocz jest potraktowana w sumie tylko kolorami bazowymi (jeśli jest tam mocniejsze cieniowanie, to na fotkach tyle nie widać),
- czarny jest płaski, bez rozjaśnień, maska mogłaby być punktem skupiającym wzrok ostrymi rozjaśnieniami,
- jeśli będzie Ci się chciało, to w przyszłości można każdy romb podcieniować i rozjaśnić, ale to dużo zabawy :)

Model nr 2:

- pióropusz jest chyba przejechany drybrushem. Nie jest to zła metoda, ale mnie atrakcyjna, niż płynne malowanie,
- żółta szmatka między nogami jest dość szorstko pomalowana, a pokazałeś na wcześniejszych modelach, że umiesz gładko malować przejścia między odcieniami,
- brązowe romby są trochę zwykłe, bez zaznaczonych krawędzi chociażby. Spójrz jak ładnie wyglądają te fiolety na klatce piersiowej!

Z tym wszystkim to modele na pewno nie byłyby takie stonowane, ale myślę, że warto podkreślić kilka miejsc, by przyciągnąć klienta i/lub zwiększyć szanse na wyższą kwotę końcową :)

I zgodzę się, że drugi wyszedł o wiele lepiej, ponieważ ma więcej kolorów, a w pierwszym masz połowę modelu pomalowaną na czarny asfalt praktycznie i jest to mało atrakcyjne wizualnie :)

Ale doskonale Cię rozumiem, bo ja też lubię naturalne malowanie i bardziej realistyczne, a modele w szeroko rozumianej fantastyce nie zawsze wyglądają z tym efektownie :)

No to sobie pomarudziłem :D

P.S. A tak w ogóle to ujęcia z tyłu by się przydały ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Ujęcia z tyłu i z każdej strony są na coolmini:
http://www.coolminiornot.com/artist/Reynevan

Zgadzam się z uwagami, z tym że część niedostatków nie wynika z mojego niechciejstwa, a z braku umiejętności (i być może chwilowego braku porządnych pędzli). Próbowałem cieniować romby, na żywo efekt był niezły, na fotce w powiększeniu - a fuj :)
Image
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Uzupełniam o pojazdy, bo kazali ;)

Stare - ZIL157 SA-2 1/35 - zdjęcie kijowe, robiłem dawno temu używając prześcieradła jako tkaniny bezcieniowej :)
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Starawe - Pantera 1/35
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Mniej stare - Sherman 1/35
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Nieco nowsze - Marder III 1/35
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Bardziej nowsze - ISU 152 1/35
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Całkiem nowsze - SWS z działkiem 1/35
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

I jeszcze Pz IV w małej skali (1/72)
ImageClick to see full-sized image

a w promocji dwa nowe pajace:
ImageClick to see full-sized image

z godnych uwagi chyba tyle :)
Image
p1per
Posts: 315
Joined: 28 Feb 2012, o 14:15

Re: [PL] Różne malowanki

Post by p1per »

Te dwa ostatnie mi sie bardzo podobają.. czołgy też fajne ale sbyd nie lubje takich modeli. :)

A móg byś mi powiedziec jake farby używałeś na Gold NMM - bardzo mi sie ten effect tych kolorów podoba (na tym Necron).
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Maru »

no fajne wozy łopancerzone - urocze detale :) az miło popatrzeć
ImageClick to see full-sized image
o i jaka fajne zrobiona buteleczka Valeho wygląda jak oryginał ;)

tak zdecydowane najfajniejsze sa detale w tych historycznych
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Nameless »

p1per wrote:Te dwa ostatnie mi sie bardzo podobają.. czołgy też fajne ale sbyd nie lubje takich modeli. :)

A móg byś mi powiedziec jake farby używałeś na Gold NMM - bardzo mi sie ten effect tych kolorów podoba (na tym Necron).
:shock:
za dobre to na google translator, mowisz po polsku? :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
p1per
Posts: 315
Joined: 28 Feb 2012, o 14:15

Re: [PL] Różne malowanki

Post by p1per »

Nameless wrote:
p1per wrote:Te dwa ostatnie mi sie bardzo podobają.. czołgy też fajne ale sbyd nie lubje takich modeli. :)

A móg byś mi powiedziec jake farby używałeś na Gold NMM - bardzo mi sie ten effect tych kolorów podoba (na tym Necron).
:shock:
za dobre to na google translator, mowisz po polsku? :)
haha :D tak mówie po polsku (rodzice są z polski :) ) ... tylko pisac jest mi troche cięzko (i napewno dosyć błędów jest ale się staram ;) )
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Nameless »

dobrze ci idzie, lepiej niz niektorym z nas ;)

a wracajac do tematu - nie moj to temat, ale zawsze fajnie poogladac cos innego :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Różne malowanki

Post by mahon »

@Nameless - temat twój czy nie, ale zobacz jak (zwłaszcza na nowszych modelach) wygląda błoto i kurz (choćby na Shermanie), obtłuczenia farby na Marderze, czy w końcu ten zmyty zimowy kamuflaż na ISU 152.

Na SWSie wszystko pięknie - detale jak Mein Kampf czy to sianko (!), ale ta kurtka/koc/cokolwiek tak odstaje jakościowo od reszty, że aż mi się chce klaskać w dłonie, że jednak Reynevan to nie cyborg :P

@P1per - ooooo :shock: będziesz uczyć polaków pisać po polsku! świetnie ci idzie. jeszcze z pół roku i nikt nie będzie cię pytał "mówisz po polsku?" :clap:

@Reynevan - dzięki dzięki, że odświeżyłeś trochę tematykę tego forum. Figurki są fajne, ale paru militarystów też tu znajdziesz. Pewnie nie takich fachowców, żeby coś doradzać, ale na pewno chętnie dowiemy się czegoś - zwłaszcza o rzeczach, które i w figurkach mogą się przydać. A przecież figurki to nie tylko fantastyka.

Acha, widać różnicę jakościową między starszymi i resztą. To dobrze, prawda? :D
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] Różne malowanki

Post by Reynevan »

Dzięki za opinie :)

Co do złotego nmn - baza z mixu mahogany brown i brown sand, rozjaśnienia dodając białej, cienie baza plus dark rust z vallejo panzer aces i czerni na końcu. Dodawałem też vallejowskich inków nieco - zółci i skintone wash - ale bez przesady, za dużo zółci i jest efekt cytrynowy, za dużo skintone, to całość wygląda jak coca cola :)
mahon wrote: Na SWSie wszystko pięknie - detale jak Mein Kampf czy to sianko (!), ale ta kurtka/koc/cokolwiek tak odstaje jakościowo od reszty, że aż mi się chce klaskać w dłonie, że jednak Reynevan to nie cyborg :P
To jest "mein ratte", bo gość ma szczura na ramieniu ;)
kurtkę ulepiłem jak już jedyne czego chciałem to skończyć ten model i malowanie mi szło jak krew z nosa. Na żywo wygląda znośnie, więc zostało :)
mahon wrote: Acha, widać różnicę jakościową między starszymi i resztą. To dobrze, prawda? :D
Bardzo dobrze i też mnie to cieszy :)
Image
Post Reply