[PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

[PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by nokturnal »

Cześć, umierają mi wiertła do pinvice'a GW. Czy ktoś wie gdzie zdobyć zamienniki wierteł i jakich wymiarów szukać w sklepach narzędziowych (i o co konkretnie pytać)? Można to te wiertła gdzieś dostać online?
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by Slawol »

Castorama, 1mm (po tym wchodzi spinacz biurowy jako pin), cena chyba do 8zł za opakowanie 10 sztuk (naklejka z napisem "Casto", więc chyba coś na zasadzie produktów marketowych ;)) Ja tam nie narzekam, oczywiście się zużywają normalnie i potrafią połamać przy dużym nacisku. Nie są złe jak dla mnie, wchodzą w plastik dobrze i w metal też. Są oczywiście droższe, nawet i 3 sztuki po 20zł i te są na pewno mocniejsze i trwalsze...

Próbuj też w OBI albo NOMI i tego typu marketach.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by nokturnal »

ok, to jest tylko jedna średnica? Bo w paczce GW było kilka wierteł różnych rozmiarów, w tej chwili tylko najgrubsze nadaje się do jakiegoś użytku, a zależałoby mi na tych mniejszych. Problem w tym, że one nie są w ogóle oznaczone.
No nic, porozglądam się, co prawda szczerze nie lubię hipermarketów.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by Slawol »

nokturnal wrote:ok, to jest tylko jedna średnica?
Ależ skąd! Napisałem Ci, czego używam i gdzie znalazłem zamiennik odpowiedni grubością do pinów. A reszty szukaj :) Są grubsze jeszcze i cieńsze, ale ja ich nie potrzebuję póki co.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by nokturnal »

acha, ok :) dzięki
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by mahon »

a jak kupisz droższe wiertła do metalu (np. tytanowe czy inne cuda) to nie będą się łamać i dłużej się nie stępią.
docenisz to jak ci parę razy wiertło złamie się w figurce, w elemencie na tyle cienkim, że nie będzie miejsca na nawiercenie kolejnego otworu obok, a złamanego wiertła nie da się usunąć....
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Kuzyn

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by Kuzyn »

mahon wrote:a jak kupisz droższe wiertła do metalu (np. tytanowe czy inne cuda) to nie będą się łamać i dłużej się nie stępią.
docenisz to jak ci parę razy wiertło złamie się w figurce, w elemencie na tyle cienkim, że nie będzie miejsca na nawiercenie kolejnego otworu obok, a złamanego wiertła nie da się usunąć....
...skąd ja to znam :doh:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by mahon »

a takie wiertła nie są przerażająco drogie. chyba za paręnaście złotych można kupić paczkę np. 2 sztuk - długo używałem i nie widzę śladów zużycia...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by Flameon »

mahon wrote:a takie wiertła nie są przerażająco drogie. chyba za paręnaście złotych można kupić paczkę np. 2 sztuk - długo używałem i nie widzę śladów zużycia...
Gdzieś ty takie cuda kupił? :shock:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] wiertła do pinvice'a/minidrilla GW

Post by mahon »

chyba w Leroy Merlin. ale w większości marketów budowlanych znajdziesz. trudno znaleźć cienkie - poniżej 1-1.5 mm chyba w ogóle nie ma.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply