[PL] Warstadt by qc

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Prace nad Barbarzyńcami z Północnego Kisleva do Warheim FS powoli zbliżają się do końca.

Dziś pomalowałem konie, zarówno te służące jako wierzchowce jak i pociągowe zaprzęgnięte do rydwanu. Jako inspiracja posłużyła mi jedna z prac Jamesa Wappela, choć postanowiłem użyć nieco innych kolorów i nieco inaczej rozłożyć plamki.

Cóż, mam nadzieję, że się podoba.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Dzisiaj korzystając z wolnej chwili pomalowałem wieczorem rydwan i zwashowałem konie, o czym zapomniałem ostatnim razem. Tym samym Barbarzyńcy z Północy Kisleva do Warheim FS zyskali swoją machinę wojenną.


ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Może i inni operatorzy mają małego transfera ale Neozdrada cierpi na impotencję i kiedy trzeba, to nie może.

A skoro pracownikom pomarańczy udało się postawić Neozdradę na nogi, a ja już sobie ponarzekałem to pozwolę sobie wrzucić zdjęcia makiety Fortified Manor House wraz z nową podstawą. Poprzednia podstawa pod dioramę nie do końca mnie zadowalała. Za to z nową makieta rzeczywiście wygląda jak dwór obronny.

W ogrodzie posadziłem też jedno drzewo z zestawu Citadel Wood. Pień trzyma się podstawy za pomocą magnesu, dzięki czemu można drzewo usunąć jeśli będzie przeszkadzać w trakcie gry. Podobnie muszę zrobić z makietą lasu.

Niebawem powinny pojawić się kolejne zdjęcia makiet z nowymi podstawkami.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by sea.man »

Z czego zrobiles podstawe?
Bedzie to pasowalo do twojego miasta?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

sea.man wrote:Z czego zrobiles podstawe?
Bedzie to pasowalo do twojego miasta?
Podstawa to pianka pod panele 'pomalowana' wikolem z dodatkiem piasku, ziemi, gipsu, piasku, kamyków i co tam jeszcze znalazłem w pudłach.

To makieta do scenariuszy wiejskich. Zresztą miasto też będę przebudowywał. :P
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Skullvane Manse to kolejna makieta do Warheim FS, którą postanowiłem odświeżyć. Podobnie jak prezentowany wcześniej Fortified Manor House także Skullvane Manse będzie używany podczas rozgrywek poza murami.

Budowlę umieściłem nieco wyżej, zbudowałem schody i wydłużyłem kolumny na których wspierają się resztki mostu. A z tyłu zrobiłem niewielki ogród ogrodzony płotem z zestawu Walls and Fences.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Wpis dostępny jest także na BLOGU.


Witam szanowne państwo-draństwo. Dziś mam dla was pewną ciekawostkę. Jako, że wraz ze znajomym z którym gram w Warheim FS postanowiliśmy złożyć sobie z modeli Mantica budżetowe kompanie Sióstr Sigmara, przygotowałem poniższe wyliczenia i ogólny plan działania.

Pomimo wszystko wciąż mam nadzieję, że GW wyda kiedyś plastikowe Siostry Bitwy do WH 40k z których od dawna chciałem skonwertować sobie drużynę Sióstr Sigmara.

Teoria
Teoria. ...ponieważ modeli z serii Bastilean od Mantica na oczy nie widziałem. Na chwilę obecną posiłkuję się jedynie dostępnymi w sieci fotografiami figurek i szkicami koncepcyjnymi. Ale całość zapowiada się całkiem obiecująco. Szczególnie w stosunku do ceny. Poniżej dla ciekawych zamieściłem przybliżone koszty.

Przybliżone ponieważ w budżet nie wliczyłem bitsów (takich jak pieczęcie czystości, bicze z zestawu Witch Elves/Sisters of Slaughter, pistolety) oraz wszelkich innych części, którymi zamierzam zwaloryzować kompanię. Przy okazji zamierzam wypróbować w końcu Instand Mold i powielić część bitsów.

Zamówiłem zestawy modeli:
- Basilean Sisterhood (40 Figurek) 213,80 zł
- Basilean Men-at-Arms (20 Figurek) 80,90 zł
- Basilean Paladins (20 Figurek) 106,90 zł
- Empire Flagellant Warband (20 Figurek) 129,80 zł
Suma: 531,40 zł za 100 modeli.

Jako, że zamierzam złożyć z tego cztery kompanie Sióstr Sigmara z których każda będzie liczyć 23 modele to koszt jednej drużyny będzie wynosił 132,85 zł, co z kolei oznacza, że jeden model będzie kosztował około 6 zł.

Tanio. Ale to oczywiście podstawowy koszt. Do którego dochodzą koszty bitsów, które zostaną wykorzystane do uzbrojenia i zwaloryzowania kompanii.

Tyle o kosztach w teorii.

Modele
W Warheim FS kompania Sióstr Sigmara składa się z następujących jednostek:

Bohaterowie, to 5 modeli.
- Przeorysza
- Prezbiter Sigmara
- Siostra bitwy x2
- Szpitalniczka

Stronnicy: 17 modeli.
- Nowicjuszka x7 (w tym Chorąży i Sygnalista)
- Siostra Sigmara x5
- Pokutnica x5

Bohaterowie
Jako podstawę do złożenia modeli bohaterek zamierzam wykorzystać korpusy oraz nogi i ramiona z zestawu Basilean Paladins. Choć modele paladynów reprezentują mężczyzn, to wykorzystanie głów z zestawu Basilean Sisterhood powinno sprawić, że heroiny faktycznie będą wyglądać jak kobiety zakute w zbroje płytowe. Przy okazji, jeśli prawdą jest, że modele Mantica są bardziej proporcjonalne i drobniejsze od figurek GW, to całość powinna prezentować się znośnie.

Prezbiter Sigmara. Osobiście pozostanę przy modelach z GW i wybiorę któregoś z oryginalnych kapłanów Sigmara. Jednak w wersji budżetowej model można złożyć z nóg, korpusu i ramion paladyna oraz głowy flagelanta.

Uzbrojenie bohaterów będą stanowić bicze z zestawu Witch Elves/Sisters of Slaughter oraz broń palna i obuchowa, która pozostała mi po innych figurkach z GW.


Stronnicy
Modele Nowicjuszek, czyli podstawową jednostkę Sióstr Sigmara planuję złożyć z bitsów z zestawu Basilean Sisterhood.

Siostry Bitwy zamierzam zbudować z nóg, korpusu oraz ramion z zestawu Basilean Men-at-Arms, który uzupełnię o głowy Basilean Sisterhood.

I na koniec Pokutnice. Model zamierzam złożyć z nóg flagelantów oraz korpusów z zestawu Basilean Sisterhood. Głowy będą pewnie pochodzić głównie z zestawu Basilean Sisterhood, choć w zestawie Empire Flagellant Warband znajduje się przynajmniej jeden wzór, który można wykorzystać do złożenia Pokutnic.

Z kolei oręż, w zależności od tego jak będą prezentowały się odlewy cepów bojowych Mantica pozostawię oryginalny, skonwertuję lub zastąpię bronią z GW.

Obawy
Na chwilę obecną jedyne co mnie zastanawia, to wątpliwość czy wystarczy mi kobiecych głów (jakkolwiek to brzmi) do złożenia 4 kompanii.

Stąd jeśli państwo-draństwo takie posiadają, np. głowy w kapturam Leśnych Elfów, głowy Mrocznych Elfów czy Mrocznych Eldarów i zechcą je sprzedać w rozsądnej cenie to czekam na informację czy to za pośrednictwem PW na forum czy emaila (quidamcorvus @ poczta . fm).

Podsumowanie teorii
Na dziś to tyle. Najpóźniej pod koniec miesiąca powinienem otrzymać zamówione zestawy i wówczas przyjdzie czas na stronę praktyczną projektu.

Poniżej szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcia modeli które wybrałem do złożenia Sióstr Sigmara do Warheim FS.

Wszelkie uwagi, pomysły, sugestie i propozycje mile widziane.


Basilean Sisterhood (20 Figures)
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Basilean Paladins (20 Figures)
ImageClick to see full-sized image

Basilean Men-at-Arms (20 Figures)
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Empire Flagellant Warband
ImageClick to see full-sized image
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

powodzenia z kolejna banda :)

a obserwatorium wyglada imponujaco, choc nie ma prawa sie utrzymac na takiej konstrukcji ;) nic to, klimat trzyma!
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Nameless wrote:powodzenia z kolejna banda :)

a obserwatorium wyglada imponujaco, choc nie ma prawa sie utrzymac na takiej konstrukcji ;) nic to, klimat trzyma!
Dzięki. :)

W świecie Warhammera fizyka działa nieco inaczej, a inżyniera na ślinę i sznurek to podstawa technologii ;)

Dzisiaj coś dla lubiących czaszki w wydaniu GW.

Ogrody Morra to kolejna makieta, której zmieniłem podstawkę. Starszą wersję państwo-draństwo może obejrzeć TUTAJ.

Zmieniłem nieco ustawienie poszczególnych elementów oraz dodałem Świątynię i przybudówkę z zestawu Watchtower. Z kolei widoczne z tyłu cmentarz mury pochodzą z zestawu Walls and fences. Całość ozdobiona jest niezliczoną ilością czaszek oraz symbolami Sigmara, Imperium i w końcu Morra.

Jak widać na ostatnim zdjęciu, grobowce oraz drzewo nie są przymocowane na stałe i w trakcie bitwy można je zdjąć z makiety.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
Post Reply