[PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Offtop - wiecie, wszystko i nic...
Post Reply
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Slawol »

Film o wiedźmie UWAGA MOŻLIWY SPOILER - która okazała się kobietą opętaną przez demona - dzisiaj sobie obejrzałem. I podzielam opinię Mahonia (z wyłączeniem sesji RPG, bo w tym to bardzo, bardzo rzadko brałem udział i nie mam takiego skojarzenia). Szkoda, bo lubię filmy z gatunku "magii i miecza". Ron spoko, ale ja tego aktora lubię za jego grę i charakterystyczną mimikę twarzy :mrgreen: A Cage jak to ostatnio Cage - dość przeciętnie z tymi rolami, tutaj zwyczajnie mi jako aktor nie pasował do takiego filmu.... Chyba najbardziej mi odpowiada w "motoryzacyjnych" filmach, w których nosi skórę, zamiast płaszcza i miecza. W "Uczniu czarnoksiężnika" też miał dość barwną rolę, ale tam już było kino czysto bajkowe i rozrywkowe...

Obejrzałem sobie dzisiaj też film "Diabeł" z akcją (a raczej "akcją") w windzie. Też gniot, sztywny i bez wyrazu. Ale nawet te kichowate filmy o demonach i diable mają coś co lubię - te ciemne, a często wręcz pełne, czarne oczy opętanych ludzi :twisted:

A skoro już jesteśmy przy tematyce piekielnej i anielskiej, to trochę innych tytułów, także starszych.

Film "Antychryst" Larsa von Triera z Willemem Dafoe i Charlotte Gainsbourg. Dość mocny przekaz... Brutalny, ostry i bez żadnych ograniczeń. Tematyka pewnie i znana, ale sposób przekazu u każdego na pewno wywoła zupełnie inne odczucia i interpretacje. Bardzo psychodeliczny. Nie będę psuł zabawy tym, którzy filmu nie widzieli, a obejrzeć warto - bo obraz jest niekonwencjonalny, ostro wbija się w mózg i nawet takiego psychola jak ja odrobinkę ruszył. Film na pewno nie dla wszystkich, ale od siebie polecam. W kinie nie byłem na tym, ale po tym, co ludzie wypisują w Sieci w recenzjach i opiniach, chciałbym zobaczyć, jak reagowali ludzie :) Zdjęcia za to rewelacyjne.

A jeśli chodzi o anioły, to polecam inne filmy, ale takie spokojniejsze już: "Niebo nad Berlinem" ("Der Himmel uber Berlin" lub "Wings of Desire") z 1987r., no i wzorowane na nim "Miasto aniołów", w którym Cage zagrał dużo lepiej ;)

A "Skyline" mam zamiar na dniach zaliczyć. Zobaczymy, co tam wymyślili...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by mahon »

taaak,Niebo nad Berlinem to takie klasyczne europejskie kino dla hardcore'owców. jak ktoś nie lubi, to niech od razu bierze się za Miasto Aniołów, które dla mnie było zbyt dosadne, oczywiste.. No, ale myślę, że niejeden widz się pewnie zadumał albo i wzruszył :D

Antychryst rzeczywiście robi w głowie bałagan - taki młotek, który uderza w mózg i pozostawia widza pod wpływem wstrząsu... Nieważne co mówi krytyka, mi się podobał.

A Czarownicę (a właściwie to Polowanie na nią) widziałem i czasu poświęconego nie żałuję, choć można było obejrzeć coś bardziej wartościowego. Ale mieliśmy z Anią takie spostrzeżenie, że ten reżyser co chwilę coś kręcił w spowolnionym tempie, jakby chciał dodać widowiskowości lub dramatyzmu.... sytuacjom, które w ogóle na to nie zasługiwały, a nie podkreślał innych, które nadawałyby się bardziej. Trochę jakby się zachwycił możliwością spowalniania zdjęć :think:

Ostatnie co widziałem to Fighter z Marky Markiem (tfu tfu, Markiem Wahlbergiem) i Batmanem (Christian Bale oczywiście), który niewiarygodnie wychudł do tego filmu (imponujące!)
Cięższy w oglądaniu, ale rola Bale'a jest na prawdę nieźle zagrana.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Slawol »

mahon wrote:Ostatnie co widziałem to Fighter z Marky Markiem (tfu tfu, Markiem Wahlbergiem) i Batmanem (Christian Bale oczywiście), który niewiarygodnie wychudł do tego filmu (imponujące!)
Cięższy w oglądaniu, ale rola Bale'a jest na prawdę nieźle zagrana.
Widziałem, Bale faktycznie jako nie-Batman nieźle zagrał. A wychudzonego Bale'a można jeszcze zobaczyć w filmie "Mechanik" ("The Machinist") z 2004r., w którym też moim zdaniem zagrał dobrze.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Slawol »

"Skyline" drewno. Nawet mi się nic nie chce o tym filmie pisać :D
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by mahon »

dzieki! nie bede ogladac :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Maru »

nie napisałem wystarczalnego ostrzeżenia .. ??
i parę recęzi które napisałem nie komercyjnie :)
http://www.13dywizja.pl/forum/viewthrea ... rowstart=0
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Slawol »

@Mahoń - a oglądaj sobie na zdrowie, może Tobie podpasuje, hihihihihi :mrgreen:
@Maru - samoloty mnie skusiły, a było ich tyle, co kot napłakał... W dodatku te latające mątwy to mi przypominały znów Strażników z "Matrixa"...

Następny u mnie w kolejce jest "Centurion" wspomniany przez Maru, no i później mam nadzieję zaliczyć najnowszą "samochodową wściekliznę", bo chcę zobaczyć, jak po raz kolejny poza ringiem wypadł Dwayne Johnson :bonk:

Post Słavolum
Aaa, a tak w ogóle to dzisiaj mi się obiło o uszy, że w 2012 roku ma być "Titanic" w 3D zrobiony na 100-lecie katastrofy...

No i znane są już daty premier "Hobbita" :trampolin: Doczekać się nie mogę!

http://wiadomosci.fdb.pl/15845-hobbit-m ... ty-premier
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Maru »

dlaczego 2 filmy ???

coś przeoczyłem ale hobbit to raczej krótka "nowelka" :juggle:
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Slawol »

A niech robią nawet i 5, jak im pomysłów wystarczy ;)

"Centurion" ujdzie, przed weekendem zaliczyłem. Trochę lepszy, niż film o wiedźmie, a charakteryzacja Etain rewelacyjna!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 3D, 2D i CofCD - różne wymiary kina

Post by Slawol »

Widzę, że dawno nikt niczego nie oglądał :D

Zaliczyłem "Fast Five" niedawno wreszcie i nieźle się nawet bawiłem. Co prawda sceny akcji były czasami zbytnio gaszone niepotrzebnymi zamulaczami rozbijającymi fabułę, ale całość (ponad 2h!) jakoś szło płynnie obejrzeć. Było też parę przeszkadzajek, a niektóre małe sceny były na siłę upchnięte i moim zdaniem mogłoby ich nie być. Zbyt wielu ważnych i tych ważnych odrobinę mniej aktorów spowodowało, że każdemu z nich trzeba było trochę uwagi poświęcić, ale całość się rozlatywała momentami. Ale zaśmiałem się parę razy szczerze, bo to chyba tacy prawie że piraci na drodze, a zamiast statków mieli samochody.

Muszę jednak przyznać, że jeszcze jakieś w miarę świeże pomysły mieli, np. UWAGA MOŻLIWY SPOILER sposób zwijania samochodów z jadącego pociągu szczególnie przypadł mi do gustu :mrgreen: No i ucieczka dwóch chargerów SRT ciągnących wielki sejf przez całe miasto była efektowna.

A tak poza tym to da się obejrzeć jako odmóżdżacz, za to końcówka UWAGA MOŻLIWY SPOILER (po pierwszych napisach końcowych) zupełnie wybiła mnie z rytmu i oczywiście zapowiada kolejną część (2013r...), z racji tego, kto się tam pojawił na fotce w aktach...

Ogólnie trochę bałaganu się porobiło, ale jeśli ktoś oglądał wszystkie części wg kolejności wejścia filmów na ekrany kin, to zauważy, że wydarzenia w całej serii są poukładane chronologicznie tak: 1, 2, 4, 5, 3. Tak mi się wydaje po tym, kto żyje, kto zginął (albo nie zginął), kto co powiedział w danej części i jak się kończyła, a zaczynała kolejna itd.

A Dwayne Johnson nawet nawet wypadł w swojej roli i nieźle się go oglądało (zwłaszcza UWAGA MOŻLIWY SPOILER pojedynek z Dieselem, który mi przypominał bijatykę dwóch terminatorów w II części "Terminatora"), o ile oczywiście cały film oceniamy w tych kategoriach ;)

Aha, obejrzałem też dość mocny obraz "Zło" - na Iplexie. Polecam, tym bardziej, że to nie amerykańskie kiczowate kino.

==========

P.S. Nowych bohaterów z nadchodzącego "Hobbita" Mahoń już wrzucał w angielskiej sekcji, ale może nie wszyscy zaglądają, więc tutaj pozwolę sobie skopiować :)

ImageClick to see full-sized image
Thorin

ImageClick to see full-sized image
Nori, Ori, Dori

ImageClick to see full-sized image
Oin, Gloin

ImageClick to see full-sized image
Fili, Kili

ImageClick to see full-sized image
Bombur, Bofur, Bifur
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply