[PL] Kora

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

[PL] Kora

Post by Marta »

Głupia sprawa:(
Przydałaby mi się kora do podstawek, a drzewa z okolicznego lasu odmawiają współpracy. Korę mają jakąś taką dziwnie cienką i na dodatek mocno robaczliwą (jak już w ogóle można się do niej jakoś dobrać).
Macie jakieś pomysły, czy można gdzieś kupić korę? Są w B&Q worki, ale 100l, a to ciute za dużo, no i nie do końca wiem co jest w środku.

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Kora

Post by sea.man »

sklep zoologiczny, kwiaciarnia?
ale ja i tak przeszedlbym sie do parku, w londynie jest ich troche
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Kora

Post by Marta »

No właśnie o parki to oni dbają:( Nie ma tam poprzewracanych drzew, ani takich ściętych... A te zdrowe z korą rozstawać się nie chcą, to raz, a dwa nie wydaje mi się to dobrym uczynkiem.
W lesie za domem mam sporo drzew leżących na ziemi (zwykle połamanych) ale te akurat mają cienką korę i na dodatek przeżartą przez robactwo, więc się nie nadaje.
Zoologiczny kontroluję na bieżąco, ale może uda mi się trafić jakąś sensowniejszą kwiaciarnię.

Swoją drogą jakie drzewa mają fajną grubą korę? (botanik ze mnie żaden obawiam się - wiem tylko, że drzewa powinny rosnąć zielonym do góry)

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Kora

Post by Nameless »

sprobuj drzewa iglaste, z sosny powinna kora bez problemow wiekszych odejsc. a jak nie chce to potraktuj ja okrutnie nozem albo srubokretem ;)

ImageClick to see full-sized image

takie kawalki znajdziesz w tych ogrodniczych workach 100l :) no chyba ze trafisz na zmielona kore, bo taka tez sprzedaja. u nas taka kore wysypuja wokol iglakow, zeby trawa nie rosla - sprawdz w UK w publicznych albo prywatnych ogrodach czegos nie znajdziesz ;)

ja w swoim ogrodzie mam stara grusze, ktora owocow juz nie daje, ale za to ozdobila mi juz kilka makiet/podstawek ;)

ImageClick to see full-sized image
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Kora

Post by Flameon »

Nic specjalnego nie podpowiem poza tym co Nameless, u mnie w drodze na uczelnię prawie każdy krzak jest obsypany korą dookoła, na pewno w Londynie też się gdzieś taka ozdoba znajdzie. A jak nie to trzeba będzie do lasu się wybrać ;)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Kora

Post by sea.man »

Flameon wrote: A jak nie to trzeba będzie do lasu się wybrać ;)
w UK!? z tego co wiem, prawie wszystkie tam są prywatne :doh:
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Kora

Post by Marta »

Kiedy mowie, ze las (taki prawdziwny z grzybami nawet) to mam za domem... tylko drzewa w nim jakies inne sa:( nie maja grubej kory.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL] Kora

Post by Wojto »

No bo w Anglii macie cienkie drzewa , w Polsce to są tłuste/syte/bogate !

Tak na serio to pewnie wynika to z tego że są to drzewa liściaste które z reguły mają cieńszą i lepiej przylegającą korę od drzew iglastych .Z drzew iglastych można spokojnie odrywać duże płaty [ nawet z żywych] i nic im się z tego powodu nie dzieje .Kora drzew iglastych i liściastych ma też inną strukturę i chyba iglaste mają lepszą jeśli chodzi o aspekt modelarski .Jednak uprzedzam że żadnym botanikiem nie jestem i mogę się mylić .



Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Kora - konserwacja

Post by Marta »

Żeby nie mnożyć wątków niepotrzebnie spytam tutaj.
Jakich metod używacie do konserwacji kory i innych elementów natury 'drzewno-naturalnej', żeby zabezpieczyć je przed ewentualnymi robalami drewnożrącymi?

peace
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Kora

Post by Flameon »

Ja nie używam niczego ;)
Post Reply