[Pl] Żarówki Daylight

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

[Pl] Żarówki Daylight

Post by Flameon »

Korzysta ktoś? Ostatnio natknąłem się w sklepie z artykułami dla artystów na lampki z żarówkami daylight. Ponoć świecą światłem o kolorze bardzo zbliżonym do dziennego a do tego nie nagrzewają się ( mnie ciągle przysycha farba zarówno na palecie jak i na pędzelku z winy gorąca buchającego od mojej lampki ) i nie wykonują mikro migań (?) przez co oczy się mniej męczą. Jak dla mnie bomba, muszę sobie taką lampkę skołować, jedyny minus to to ,że żarówki kosztują około 40zł za sztukę, ale za to mają 8 lat gwarancji :mrgreen: ( a przynajmniej Tajfun philipsa ). No tak ,że chciałem się podzielić odkryciem z wami żeby nie być chamem ;)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [Pl] Żarówki Daylight

Post by sea.man »

Kiedys o tym slyszalem. Podobno warto tym oswietlac model podczas robienia zdjec. Czekam na wrazenia z malowania przy takim swietle.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [Pl] Żarówki Daylight

Post by Marta »

Nie to, żebym się czepiała, ale już ten temat przerabialiśmy.

Ogólnie polecam i bardzo sobie chwalę pracę przy daylightach.

Inna ponoć też fajna sprawa to takie żarówki:
ImageClick to see full-sized image


pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [Pl] Żarówki Daylight

Post by Maru »

mam takie niebieskie - tylko że z polskim gwintem :) świeca bardzo dobrze czyta sie przy tym książki świetnie - tylko że solarium ... ale nie miga i oczy sie nie męczą no i w ramach niemigania miernik światła w aparacie sie nie oszukuje ^-^
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [Pl] Żarówki Daylight

Post by Marta »

Maru wrote:mam takie niebieskie - tylko że z polskim gwintem :)
no te gwinty to masakra w ogole jest
imperialny wynalazek nie wiem po co;/
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [Pl] Żarówki Daylight

Post by Slawol »

Ja mam taki zestaw z Alledrogo, kupiony ponad miesiąc temu w sumie, ale miałem w Łomiankach na pstrykaniu i chwalę sobie póki co. Bardzo mocne światło i maluje mi się przy nim świetnie, kolory nie są przekłamane. Minimalna różnica pomiędzy światłem zza okna a tym od świetlówki zawsze jest, ale to naprawdę niewiele.

http://allegro.pl/philips-tornado-t3-32 ... 58205.html
http://allegro.pl/lampa-biurkowa-lampka ... 93653.html

A co do gwintów - te "nasze" grube gwinty w żarówkach/świetlówkach, to E27 i jeśli będziecie kupować, to właśnie z takim oznaczeniem, wtedy będą pasować :) Ważne też, by lampa "obsługiwała" daną moc takiego świecidełka. No i ja mam akurat 6500K.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [Pl] Żarówki Daylight

Post by Flameon »

:doh: Nie zauważyłem ,że taki temat już był :doh: No ja właśnie dokładnie taki zestaw jak Sławol zaprezentował planuję sobie sprawić, a jak wygląda sprawa z nagrzewaniem? Naprawdę te żarówki w czasie pracy nie zamieniają się w piekarnik? No i dosłali Ci ją w jednym kawałku? :D
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [Pl] Żarówki Daylight

Post by Slawol »

Świetlówka jak już się na serio rozkręci na full, to pali nieźle (nagrzewa się, nagrzewa mocno, ale skóra Ci się nie przypali, sprawdzałem) i tak samo oślepia, więc na pewno nie ma co gapić się na nią zbyt długo. A jak masz zegarek z fluorescencyjnymi wskazówkami, to raz-dwa Ci naświetli i po ciemku widać godzinę na kilometr ;)

To energooszczędne świecidełko ma 32W (lampka ma ograniczenie max 60W) i to niby odpowiednik 144W zwykłej żarówki - sam sobie możesz wyobrazić jak jest jasno nad biurkiem :) Naprawdę mocne światło, serio. Ale oczy nie bolą, wzrok się nie męczy. To znaczy u mnie tego nie ma...

A dostawa? Zamówiłem kuriera z miejsca. Świetlówka ma dobrze zaprojektowany kartonik i siedzi w nim sztywno (tak ją też wożę wszędzie). Lampka w częściach w kartonach wpakowana do większego kartonu. Do samodzielnego złożenia. Metalowa, mocna i solidna, sprężyny stabilizują ułożenie całego ramienia. Ta płaska podstawa jest bardzo ciężka, dzięki czemu całość jest stabilna. A i masz też taki pizdryk do mocowania na biurku czy stole. Kabel jest dość długi, ma "po drodze" pstryczek-elektryczek, więc wszystko cacy. Aha, w tej lampce nie ma żadnej żarówki w zestawie, żeby nikt się nie sugerował fotką reklamową. To jest tylko i wyłącznie sama lampka.

P.S. A tematy może jakiś miły człek połączyć ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply