[PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Ana »

eeejj trochę i mnie środowisko skrzywiło i łatwiej nam się z Mahoniem porozumiewać w kwestii koloru ścian. ;)

No jakiś czas temu robiliśmy sobie test na forum z uszeregowania barw, było wesoło ;) co poniektórzy rezygnowali w trakcie (nie będę wytykać pacem)
Ja oczywiście przeszłam bezbłędnie ^^
Było różnie z tymi wynikami, ale to był podchwytliwy test i nie dziwię się, że ktoś się mógł zniechęcić.
Uświadomiło mi to dlaczego tak trudno rozmawiać o kolorach na forum:
"fajny kolor skóry, jak uzyskałeś ten niebieski cień?"
"to Violet Ink z vallejo :D"

Dzięki za komentarze i już się ustosunkowuję:
Bohun wrote: Najbardziej podoba mi się wykonanie spodni i karabinu, no i bazka ma fajne kolory! Skóra podoba mi się mniej. Odcienie mnie nie przekonują i przydałoby się trochę gładziej miejscami.
Może przekombinowałam z cieniami ... ale co? ten granat pod biustem cię razi?

Wielkie dzięki Bohun za fajny komentarz.
Gildor wrote: Miejscami to niebieskie coś na podstawce trochę odstaje od reszty modelu (tak mi się wydaje, ale pewności nie mam).
Nooo :lol: pewnie dlatego odstaje, że ja to dorabiałam a nie rzeźbiarz.
Chciałam zrobić korzeń z przodu a z tyłu kontynuować takie powierzchnie, jakimi kończyło się drzewo.
Może nie wyszło tak fachowo, ale co się dziwić. Będę się bardziej przykładać następnym razem.

mr_Denial wrote:A niedawno u Maru był temat o "pomponach", polecam poczytać :D
Dzięki, chętnie zajrzę :dance:

Maru wrote:Dysleksja - urocza sprawa :) - czyni życie ciekawszym
:lol: To się nas dwóch dobrało - czytam "Dyskrecja - urocza sprawa"
Maru wrote: zamieniłem na B/W i pani ma inaczej światło na sobie a inaczej jest na mackach i coś jest nie tak z górną częścią klatki piersiowej (albo fotka przepalona odrobinę albo za bardzo ograniczona paleta )

ale spodenki miodzio :)
Wiesz co, byłoby fajnie jak byś wrzucił łopatologicznie fotkę z zaznaczonymi miejscami.

A światło na skórze, rzeczywiście namalowałam przepalone, żeby mogło konkurować ze spodniami - żeby spodnie nie stanowiły przesadnego kontrastu z całą resztą. Wiesz o co mi chodzi, że jaśniutkie moro było by jedynym jasnym elementem modelu i wyglądało by jak nie od kompletu z resztą elementów.
Teraz oglądasz model zaczynając od >>walorów rzeźby<< tak jak powinno być :twisted:
Takie przynajmniej było zamierzenie.
Slawol wrote: A co mi się nie podoba? A karabin nie do końca... Technicznie OK, ale kolor jednak wybrałbym inny, raczej coś w okolicach "gun metal". Poza tym nie wiem, co to za wzorek... Chciałaś tam umieścić coś na kształt kamuflażu? :) Jeśli tak, to w porządku, bo jeśli nie, to te plamy-spękania nie do końca do mnie przemawiają. I te całe Gigerowskie pozostałości po Obcym też nie są tak gładko pomalowane, jak chociażby skóra :)

A poza tym fotki na czystym czarnym tle ładnie się prezentują :)
P.S. Dzięki za wykaz kolorów!
Za wykaz nie ma sprawy. Nauczyłam się, że niektórym to pomaga :)

Tylko czarne tło nie odciągało wzorku od modelu.

Moro i broń kolorystycznie miała być wierna z załączoną grafiką. Chyba miała nawiązywać w ten sposób do ubiorów postaci z "Alien". Ale pewności nie mam.
Broń starałam się trochę podniszczyć.
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by mahon »

Flameon wrote:bardzo pomarańczowy kolor twarzy
Nameless wrote:your skintones are getting quite unlive (sorry for weird word, wanted to avoid saying 'dead').
hmmm, to ciekawe, bo u mnie ta twarz nie jest ani pomarańczowa (już prędzej włosy) ani skóra figurki wielce "nieżywa"....
ale że taki komentarz już kiedyś gdzieś mi się przypomina, a teraz jeszcze w temacie figurek Namelessa padła podobna kwestia, to chyba coś mi się klaruje....

kto ogląda zdjęcia na wyświetlaczu LCD? kto na laptopowym LCD? kto przy standardowych ustawieniach kolorów?

rzućcie okiem tu: LINK
i zwłaszcza na ten fragment:
Aby działać skutecznie musimy wykonać pięć kroków, ustawiając:
1. Temperaturę barwową 6500K (lub 5000K - dlaczego, o tym dalej).
oraz
Publikacja w Sieci:

Jeśli chcemy przygotowywać zdjęcia tylko do oglądania w Internecie, powinniśmy się trzymać punktu bieli zdefiniowanego dla standardów sRGB/AdobeRGB, który wynosi 6500K. Jest to ustawienie domyślne w większości monitorów.
niestety, większość monitorów standardowo ma ustawioną temperaturę 9300, która jest taka "ładna i czysta", ale tak naprawdę ZBYT ZIMNA. dlatego często widzicie barwy inaczej niż powinniście.

a skąd u mnie ten pomysł? bo rzuciłem okiem na te fotki na moim laptopowym wyświetlaczu (nie skalibrowanym) i tu fotki są też chłodne, nieżywe, i inne niż na moim monitorze....

przepraszam za ten techniczny wtręt, ale myślę że to rozwiąże parę wątpliwości...

wiecie jak wielka to różnica te 2800K? dla orientacji:
ImageClick to see full-sized image
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Maru »

hehe chciałem to opisać ale jakoś się nie mogłem do tego zabrać :P

ja akurat siedzę przy CRT HP model właśnie do pracy z grafika (ciężki jak nie wiem ... -_-)
hmmm, to ciekawe, bo u mnie ta twarz nie jest ani pomarańczowa (już prędzej włosy) ani skóra figurki wielce "nieżywa"....
ale że taki komentarz już kiedyś gdzieś mi się przypomina, a teraz jeszcze w temacie figurek Namelessa padła podobna kwestia, to chyba coś mi się klaruje....
ja tam widzę lekko chłodne światło na modelu ale z tego co wiem wynika to z tego że Ania dała niebieski do cieni , a włosy lekko rude (dziewczyna ma lekkie rumieńce )

natomiast u Namlessa to jedna fotka jest ciepła a druga wydała mi się właściwa tym bardziej że te modele które na żywo widziałem i zapodał poniżej zdjęcia jako minaturki wyglądają na nowych zdjęciach tak jak je zapamiętałem
Wiesz co, byłoby fajnie jak byś wrzucił łopatologicznie fotkę z zaznaczonymi miejscami.
o ja .. ale bym musiał tego nawsadzać ..
masz Gimpa ??
to tak oryginalne zdjęcia (te co na forum :P) ładujesz jako spodnia warstwa
na to warstwa nr 2 i wypełniasz czystym czarnym (można się pobawić odcienami czerni to da wtedy filtr dominant .. ale nie o tym :P)
wchodzisz w parametry warstwy i ustawiasz "Kolor" (color)
- blam masz B/W po średnim :) i już zobaczysz
teraz tak jak by monitor g pokazał to tak :
przechodzimy na oryginalny obrazek (1 warstwa - "Tło" )
- górny pasek (colors/ kolory) i tam będzie desaturacja - po jej kliknięciu będą 3 obcje i możliwość podglądu i o to chodzi :) - teraz przełączając pomiędzy 1 i 2 (jest jeszcze 3 ale to "średni" ) powinniśmy zobaczyć - "tańczące cienie" - jeśli tego nie robią to znaczy że jest płasko
A światło na skórze, rzeczywiście namalowałam przepalone, żeby mogło konkurować ze spodniami - żeby spodnie nie stanowiły przesadnego kontrastu z całą resztą. Wiesz o co mi chodzi, że jaśniutkie moro było by jedynym jasnym elementem modelu i wyglądało by jak nie od kompletu z resztą elementów.
Teraz oglądasz model zaczynając od >>walorów rzeźby<< tak jak powinno być
Takie przynajmniej było zamierzenie.
tyle że to całe może być właśnie efektem tego czyli efekt celowy :)
(ale warto znać technikę sprawdzana czy cień jest dynamiczny czy płaski :) )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Nameless »

mahon wrote:
Flameon wrote:bardzo pomarańczowy kolor twarzy
Nameless wrote:your skintones are getting quite unlive (sorry for weird word, wanted to avoid saying 'dead').
nie wchodzac w dyskusje o monitorach na razie - pewnie mowilismy o dwoch fragmentach roznych. bo na policzkach ja tez widze pomarancz wspomniany przez Flameona, a ja z kolei mowilem o cieniach (chocby pod biustem) - chlodnych i niebieskawych
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Flameon »

Chętnie bym sobie skalibrował monitor w laptopie ale niestety wykracza to poza moje umiejętności :mrgreen:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by mahon »

kończąc dyskusje techniczne, bo takie możemy sobie prowadzić w osobnym temacie -

@Flameon - kalibracja na laptopie bez sprzętu lub choćby jakiegoś oprogramowania to prawdziwy horror.... ja odpuściłem - stąd też mogę czasem na laptopie zobaczyć jak coś może wyglądać u innych na laptopach.

@Maru - nie podejrzewałem żebyś akurat ty musiał robić grafikę i fotki na ekranie laptopa ^^

@Nameless - myślę że tak w ogóle to chyba przygotuję też taką fotkę porównawczą kiedyś - odpalę oba monitory obok siebie i jedną wersję zdjęcia zrobię tak, żeby na laptopowym ekranie wyglądała tak jak ta druga na normalnym monitorze. może być ciekawie ^^
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by kacpero »

milo zobaczyc cos nowego od Ciebie Ana.. no i gratulacje z okazji rozpoczecia dzialalnosci blogerskiej! na pewno będę częstym gościem "painting mum" :)
co do figurki to chyba wszystko zostalo napisane w powyzszych postach.. podoba mi sie decyzja co do koloru włosów ale np. spodnie, karabin i pancerz są do siebie zbyt podobne jesli chodzi o kolorystykę..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Ana »

Bardzo dziękuję za cenne uwagi :) Z cieniem pod biustem zgadzam się, że przegięłam. Ale widzę to dopiero teraz po niewczasie.
ToMaz pytał mi się jak malowałam spodnie, więc zamieściłam wyjaśnienie na blogu ( DO BLOGASKA :mrgreen: )
-- Ańa

Image
Post Reply