[PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

[PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Ana »

Czołem ^^ co u Was?
Mnie się udało coś obpędzlować:

ImageClick to see full-sized image


Miło mi będzie jeśli będziecie mieli uwagi, a na pytania chętnie odpowiem :)


Teraz na warsztacie mam Taua, zamierzam zastosować technikę odprysków z lakierem do włosów, ale mój lakier się nie sprawdził. Jest albo zbyt porządny, albo zbyt mocny ... trzyma się wszystko na nim jak na podkładzie :doh: Sprawdzę dziś jakąś tandetę drogeryjną, może lepiej się spisze.
Może Wy macie jakieś doświadczenia i rady?


Ach założyłam Bloga, może z czasem zgromadzi się tam trochę wartościowej treści ;) Zapraszam.
-- Ańa

Image
Bohun
Posts: 354
Joined: 25 Aug 2007, o 13:55
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Bohun »

hurra! nie ma to jak sesja toples na tle infrastruktury Xenomorphów :D Krem z filtrem chroniącym przed poparzeniami krwią obcych w pakiecie!

Tak czy siak kawał niezłego malowania :clap: Najbardziej podoba mi się wykonanie spodni i karabinu, no i bazka ma fajne kolory! Skóra podoba mi się mniej. Odcienie mnie nie przekonują i przydałoby się trochę gładziej miejscami.

pzdr!
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Gildor »

:clap: Rewelka, mega klimatyczny model.
Wprowadza taką atmosferkę. Panterka gniecie :) Precyzja... :drool:
Sorry,że mój komentarz jest taki mało konstruktywny ale nie wiem co mogę więcej napisać. No na pewno mi się podoba, zwłaszcza skóra i twarz laseczki. Miejscami to niebieskie coś na podstawce trochę odstaje od reszty modelu (tak mi się wydaje, ale pewności nie mam).
Dzięki serdeczne za wykaz farbek na blogu! :)

Miłego dnia =]
Image
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by mr_Denial »

A niedawno u Maru był temat o "pomponach", polecam poczytać :D

Spodnie są bardzo dobre, panterka świetna. Pancerz pod nogą też mi się podoba, giwera strasznie fajna.
Jeśli mam się do czegoś przyczepić na siłę to gładkość malowania na tym "flaku" z tyłu mogła by być lepsza, bardziej płynna momentami.
Chodzi mnie o tego cosia z infrastruktury statku/otoczenia... albo może to obcy jest ?

Jako całość mi się bardzo podoba.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Maru »

klikam na bloga i czytam
"Painting Nun
Ania's blog"
i myślę ok ... tylko poco zakonnicy smoczek ??

Dysleksja - urocza sprawa :) - czyni życie ciekawszym

BTT :
to ona ma jednak na klatce piersiowej ubranko :) -takie w stylu indian z Amaonii ale jednak :roll:


szczerze ci powiem że czegoś mi w tej pracy brakuje .. ale na razie jeszcze nie wiem czego ...
bo tak:
- Cycki :Są
- macki : Są
- karabin : jest

i nie chodzi o techniczna stronę malowania .... zaraz sprawdzę w programie graficznym ..

dobra chyba wiem co :)
- zamieniłem na B/W i pani ma inaczej światło na sobie a inaczej jest na mackach i coś jest nie tak z górną częścią klatki piersiowej (albo fotka przepalona odrobinę albo za bardzo ograniczona paleta )

ale spodenki miodzio :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by mahon »

prawdę mówiąc to ten "flak" (albo "obce drzewo") także moim zdaniem jest najsłabszym elementem.
tam najbardziej wychodzą braki gładkości i jakieś takie niezdecydowanie....

za to najlepsze - jak już chłopaki pisali: karabin, pancerz, (zwłaszcza) spodenki i to jak ci się udało tej twarzy nadać kobiecy wygląd i trochę więcej delikatności. Na rzeźbie wygląda... trochę bardziej... może: trochę bardziej jak clown?

ImageClick to see full-sized image
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Ana »

Dzięki za uwagi, zerknę na model z nowym spojrzeniem ... ale jutro. Dziś głowa mi pęka od wrzasków - idę schować ją w poduszkę. Kurcze, sama nie wpadłam na złe rozmieszczenie światła i jeszcze tego nie widzę. Ale naprawdę jutro wszystko napiszę i przemyślę jutro. Dobranoc. Jeszcze raz wielkie dzięki za uwagi!
-- Ańa

Image
Theotril

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Theotril »

Co mi się podoba:
-świetne spodnie :clap:
-karabin jest fajnie pomalowany, ale jakoś tak zlewa się ze spodniami ( chyba że to kwestia kamuflażu :P)
- to niebieskie "cos" a la obcy za plecami naszej bohaterki fajnie się komponuje z resztą

Co mi sie nie podoba to skóra ( fajnie pomalowana, ale jakas taka monotonna)

takie moje 2 grosze

Pozdrawiam
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by Slawol »

Yay, Ania coś pomalowała! Super! :)

Tak:

- włosy świetne,
- skóra OK... Ale nie zachwyca mnie tak, jak w innych Twoich pracach...
- twarz przepiękna!, opaska jest przykuwającym oko dodatkiem,
- spodnie to już w ogóle ach i och! Dodałbym tylko miejscami bardzo, ale to bardzo cieniutkie, sporadyczne, ciemne kreski kamuflażowe (nie czarne!),
- ten pancerz na nodze (ujęcie w tej elipsie) - wypas zniszczenia!
- koszulka na plecach bardz OK

A co mi się nie podoba? A karabin nie do końca... Technicznie OK, ale kolor jednak wybrałbym inny, raczej coś w okolicach "gun metal". Poza tym nie wiem, co to za wzorek... Chciałaś tam umieścić coś na kształt kamuflażu? :) Jeśli tak, to w porządku, bo jeśli nie, to te plamy-spękania nie do końca do mnie przemawiają. I te całe Gigerowskie pozostałości po Obcym też nie są tak gładko pomalowane, jak chociażby skóra :)

A poza tym fotki na czystym czarnym tle ładnie się prezentują :)

Całość ogólnie jest na duży plus - dodatkowo za wojskowy klimat :)

P.S. Dzięki za wykaz kolorów!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Leona Lobo, Kabuki Models

Post by sea.man »

O jak fajnie jest zobaczyć znowu jakąś pracę Aniu od ciebie!
Model bardzo fajny - skóra i kamuflaż są rewelacyjne :clap:
Nie podoba mi się to drzewo(macki?), szczególnie na samej górze. Bardzo widoczne są przejścia na rozjaśnieniach, na dolnych partiach jest ich mniej i lepiej to wygląda :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply