[PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
maciejrusztyn

[PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by maciejrusztyn »

Czy tytułowy bohater jest warty uwagi czy lepiej zakupic Daler-Rowney matt medium?
Last edited by mahon on 7 Jul 2011, o 19:28, edited 2 times in total.
Reason: W polskim dziale dodajemy [PL] w temacie!!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by sea.man »

mam oba, nie potrafie korzystac ani z jednego ani z drugiego.
daler-rowney jest w tubce i jest gesty, vallejo jest w buteleczce i ma konsystencje bardziej jak mleko :-)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by kacpero »

a do czego chcesz uzywac tego medium? do glazow? ja czasem stosuje, nawet jezeli widac roznice pomiedzy glaze medium a dodawaniem samej wody to jest ona bardzo delikatna.. mam wrazenie ze farbka nieco bardziej rownomiernie sie rozprowadza.. wazne zeby nie rozrzedzic farby ze zbyt duza iloscia medium, robi sie wtedy w zaglebieniach brzydki osad..
aha i mam wrazenie ze w kontakcie z medium niektore farby VMC jakby sie 'scinaja'..
chyba nie zabrzmialo to zachecajaco ;)
podsumowujac: czasem warto uzyc jak chcesz poeksperymentowac z technika glaze, ale tak naprawde sam musisz wyczuc w ktorym momencie zastosowac medium..
pamietaj ze nie jest to magiczna mikstura ktora wykona cala malarska robote za Ciebie ;)
EDIT:
medium daley-rowney nie znam ale jak sama nazwa wskazuje jest to matte medium - czyli substancja matujaca farbe a nie glaze medium, czyli medium ulatwiajace rozprowadzanie rozrzedzonych warstw farby..
osobiscie posiadam takze matte medium vallejo i ma ono u mnie dwa zastosowania: stosuje je do tworzac mix pigment/medium/woda do brudzenia podstawek i figurek..
druga fajna opcja jest mieszanie medium i wszelkiej masci inkow i washy ktore same w sobie daja polysk.. dzieki matte medium efekt polysku zostaje zlagodzony (w zaleznosci ile medium dodamy - ale tu rowniez nalezy pamietac aby nie dodawac go zbyt wiele, bo zrobi sie wtedy taki 'kisielek' majacy bardzo slabe wlasciwosci kryjace)
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by Maru »

pro zamiennikiem Glaze madium jest "Blender" tyle że Glaze medium to jest już mix Mat medium , blender i Thiner
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by mahon »

Matowe medium można fajnie użyć do zmniejszenia krycia farby. Przydaje się np. do malowania przezroczystości, ale oczywiście nie jest konieczne.
I to wszystko bez rozwadniania farby! Czyli to co normalnie wymagałoby malowania "kolorową wodą" można osiągać farbą o mniej więcej normalnej gęstości. No i bardzo ładnie matuje farby! Niestety przesadzenie z ilością medium zdecydowanie zmienia właściwości farby, ale to już temat do własnych eksperymentów.

Ktoś nieźle opisał Glaze Medium jako mieszaninę matowego medium (zmniejszającego krycie bez rozwadniania) z flow improverem (zmniejsza napięcia powierzchniowe, przez co farba ładniej się rozprowadza) i - zależnie od marki - także retarderem (o ile kojarzę, to chyba na szczęście nie w przypadku vallejo).

Jeśli miałbym kupić jedno medium, to Glaze Medium chyba wydaje się bardziej przydatne i uniwersalne, ale tak naprawdę, to każde jest stworzone do czegoś innego...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
maciejrusztyn

Re: [PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by maciejrusztyn »

Wielkie dzięki
Ostatecznie kupilem:
Glaze Medium MC195
Mat Medium MC189
i coś czego jestem ciekawy Crackel Medium MC198 moze ktoś mial z tym doswiadczenie albo coś o tym czytal?
A co do samego medium to wiem ze to nie jest magiczna mieszanka zastepujaca malarza przy pedzlu chce poekserymentowac i troszke urozmaicic swój "warsztat". Jeszcze raz bardzo prosze o jakies informacje na temat Crackel Medium MC198.
Pozdrawiam.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by mahon »

Schnąc pęka, tworząc fajny rysunek spękań na powierzchni.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by Nameless »

ciekawe - to crackel medium jest przezroczyste, geste czy jakie?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by Maru »

taki syrop - przeżroczysty ... lekko żółtawy (to zależnie od firmy)
najpierw nakłada się to to na toto nakłada się farbę a potem to to sie pęka ... trudno jest wyczuć czas
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
maciejrusztyn

Re: [PL] Glaze Medium Vallejo prosze o szybką odpowiedz:)

Post by maciejrusztyn »

te spekania sa jakies brutalne i duże czy takie subtelne?
Post Reply