[PL] Warsztat Kuzyna

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Kuzyn

[PL] Warsztat Kuzyna

Post by Kuzyn »

Witam Wszystkich,

Na początek chciałbym się przedstawić, a więc nazywam się Łukasz, pochodze i mieszkam w Szczecinie, maluje już jakiś czas, ale stale się ucze i próbuje się rozwijać. Mam nadzieje, że wasze uwagi mi w tym pomogą! :D
Postanowiłem zalogować się na "Chestach" i oryginalnie nazwać swój temat w którym mam zamiar pokazywać swoje malarskie dokonania. :D

Na początek chciałem pokazać warcasterkę do armi Retrybucji malowaną na zamówienie dla kolegi, za niedługo wrzuce kolejne figurki, a w przyszłości może całą armię. Przynajmniej takie są plany. :bonk:
[rimg]http://images45.fotosik.pl/272/d3e519e7ce557141.jpg[/rimg]
[rimg]http://images41.fotosik.pl/267/89a8760af73487ae.jpg[/rimg]
[rimg]http://images43.fotosik.pl/271/ca467898e3d5b53f.jpg[/rimg]
[rimg]http://images40.fotosik.pl/267/043594075d27f821.jpg[/rimg]

Podstawka była rzeźbiona, poza kawałkiem ruinki, na której stoi elfka.

P.S.: Fajne macie tu emotikonki te są moje ulubione : :bonk: :dance: :boohoo:
Last edited by Kuzyn on 26 Apr 2011, o 23:26, edited 1 time in total.
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL]Warsztat Captivusa

Post by Gildor »

Cześć!

Mam wrażenie,że biel jest trochę płaska i warto by coś z nią zrobić.
Podoba mi się miecz ,a raczej klinga.
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL]Warsztat Captivusa

Post by Maru »

o siema witum na forum
na modelu zaprezentowałeś coś sprzecznego
brak umiejętności cieniowana i cieniowanie - czy to jest malowanie które miało być zgodne z kodeksem ?? (jeśli tak to wyjaśnia taki wygląd )
najsłabiej wyszedł ci płaszcz - farbki P3 ?? Coal black ??
jeśli tak to jest z nią pewien trik - świetnie sie nią maluje czarny ... tyle że trzeba zacząć od białego .. a tego nie napisali na toturialku made in PP - a potem zbudować głębokie cienie i dać ostre światła ... inaczej uzyskuje sie mleczny turkusik i zdaje się ze dokładnie to ci sie przytrafiło

masz fotkę jakiegoś modelu nie kodeksowego ??
co by można na prawdę ocenić warsztat :wink:
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Captivusa

Post by mahon »

Cześć :)
Jak dla mnie to bardzo fajny model wybrałeś na "forumową prezentację". Podoba mi się całe malowanie - zwłaszcza czysty i kontrastowy styl, z jednym dość ważnym wyjątkiem: twarz wydaje się w porównaniu do reszty płaska i nijaka.

Nie żeby była źle pomalowana technicznie. Tylko jakaś taka mało ciekawa, taka płaska i gumowa. Albo brak tam jakiegoś niuansu kolorystycznego, albo ostrzejszego światłocienia.

Dla mnie zasada jest dość prosta:
- model (a także jego części) musi być ciekawy - albo jest kolorowy bardzo i to te kolorki budują atrakcyjność, albo mieć kontrastowy światłocień jeśli paleta kolorów jest bardziej ograniczona.

I sam zobacz - na pancerzu czy płaszczu masz ostrzejsze kontrasty, które są atrakcyjne dla oka. Na twarzy - płasko...

Już chyba Maru i Marta o tym mówili - efekt skali wymaga, żeby przy figurkach trochę "przerysowywać...
Na dużych modelach można malować bardziej "naturalnie", ale na mniejszych trzeba trochę oszukiwać...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Kuzyn

Re: [PL] Warsztat Captivusa

Post by Kuzyn »

@Gildor
myśle, że z białym dałem radę, nie chciałem wszystkiego cieniować tak jak na cyckach bo według mnie słabo by to wyszło. A tak cinkimi kreseczkami oddzieliłem to wszystko i jest czytelnie i biało :wink: Ale dzięki za rady.

@Maru
Płaszcz wogóle malował mój znajomy, o czym zapomniałem napisać, a nie ma edytowania. Farbki P3, najbierw baza ironhull grey, potem przyciemnienie armor washem z greyem, później mocniejsze przyciemnienie i powrót do ironhull'a z dodatkie trolblood base, potem trolblood base + undebelly blue. Mi się podoba. :) A dzięki za porady z czarnym, bo z nim mam spore problemy i trochę go unikam. :banghead: Model nie jest w stu procentach kodeksowy trochę kolorystyke zmieniłem i ograniczyłem(m.in. płasz) Fotek innych modelów narazie nie mam niestety :(

@Mahon
Wiem, że twarz jest płaska ale miałem już dosyć darkliningu, i wszystkich pierdółek związanych z tym modelem,(sakiewek, naboi itp.) a że twarz była robiona na końcu to trochę odpuściłem, wiem. Ale nie będę już do niego wracał bo kasa nie ta i juz mi się nie chce, a następne figuraski czekają. :)

A tak dopiszę jeszcze model jest typowo do gry, czyli dla mnie to jest Tabeltop. Najbardziej jestem zadowolony z klingi i bardzo się jaram takimi "barwionymi" metalikami, niektórym się to nie podoba ale według mnie pasuje do modelu. :) :wink:
W najbliższej przyszłości będą modele do tej armi, co prawda nie jest to max level u mnie ale do waszych porad zastosuje się jak będę naprawdę długo siedział nad modelem. Teraz mi chodzi po głowie nowa wyverna orkowa azgag bodajże się nazywa koleś mam pomysł na konwersję itp. ale czasu brakuje. :bonk:

Pozdrawiam C.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat Captivusa

Post by Maru »

edycje masz koło klawisza "quote" na górze po prawej - takie czerwone

ten płaszcz to przekombinowany - za dużo mieszania :P
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Kuzyn

Re: [PL] Warsztat Captivusa

Post by Kuzyn »

Maru wrote:edycje masz koło klawisza "quote" na górze po prawej - takie czerwone

ten płaszcz to przekombinowany - za dużo mieszania :P
epic fail :D :banghead: :bonk:

A ja chciałem żeby płąszcze były szaro niebieskie wtedy łączą szare i nudne-nieuniknione elementy z fajnym turkusikiem :D
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat Captivusa

Post by Maru »

Coal black + White menoth base - ten sam kolor mniej mieszana farb :roll:
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Warsztat Captivusa

Post by Lemartes »

Fajne, ale nie podoba mi sie jedno zdanie : i juz mi się nie chce.
Widzisz, przez to ze ci sie nie chce mahon ma sie czego czepic, a mogles nie dac mu powodu ;) Faktycznie twarz jest najslabszym elementem, tak wogole to praca mi sie podoba - faktycznie na modelu mozna by dac wiekszy kontrast, ale nie jest to niezbedne. Miecz tez jest fajny. Ogolnie czysty styl + odpowiednio dobrane kolory + troche pracy i efekt koncowy wyglada naprawde przyjemnie dla oka :)
Witam na forum. :wink:
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat Captivusa

Post by Slawol »

Witaj na forum! :)

Widać, że malowanie Ci nieobce i masz wprawę już. Figurka jest przede wszystkim czysto i starannie pomalowana. Najbardziej oczywiście podoba mi się ostrze, ale schemat kolorystyczny także sympatyczny. Efektów trochę faktycznie brakuje... Może parę glaze'ów z odcieni szarości na ten biały? Zaraz Ci się pancerz "strójwymiaruje" ;) No i trochę cieni na twarzy, żeby nie była cała taka blada. Ja tam bym tę figurkę jeszcze pobrudził po swojemu :whistle:

P.S. Tak, masz rację, temat nazwałeś dość oryginalnie, mamy kolejny "Warsztat..." :mrgreen:
Ja też mam swoje ulubione emotikony tutaj! Z czasem zaczniesz je zauważać... :twisted:

A "efekt skali" kojarzy mi się z wykładami i definicjami tłumaczonymi innymi definicjami :bonk:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply