[PL]Warsztat Wojto

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Slawol »

Twoja praca jest doskonałym przykładem na to, że malować można się nauczyć po prostu gapiąc się na prace innych i z nich czerpiąc pomysły - lub też zwyczajnie kopiować. I uważam, że nie w tym nic złego, o ile wciąż się uczymy, bo w późniejszym etapie dobrze jest już samemu tworzyć i próbować :) Tutaj pewnie od lolera sobie pożyczyłeś schemat kolorystyczny (tak zgaduję, bo od razu mi się skojarzył) i wyszło Ci to dobrze. Jak na Twój staż malarski i ilość pomalowanych prac, to szybko Ci to idzie. Samo rozmieszczenie światła to jedno, ale to że umiesz powtórzyć z dużym podobieństwem efekty - to już Twoja zasługa i tego, że umiesz miksować farby i je gładko nakładać.

Brakuje jeszcze gdzieniegdzie ostrości malowania i płynności przejść. Poza tym czystych, mocnych podkreśleń, bo miejscami model się rozmywa:

- futro na plecach na pewno jest płaskie, jeszcze więcej tam takich białych kosmyków dorzuć i zaraz będzie lepsze,
- metalom brakuje trochę ostrzejszego krawędziowania, zwłaszcza przy samych rozjaśnieniach (broń, kolce, pancerz), kształty się po prostu rozmywają, a ten model ma ostre zakończenia elementów,
- myślę, że przy pancerzu dobrze by było podmalować trochę głębszą czernią głębsze miejsca,
- mógłbyś też się pokusić o jakiś z tyłu płaszcza :)

Podstawka troszkę prosta, no ale jeśli miała taka być, to OK :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Rentall »

obkrawedziowanie matali to klucz do ich dobrego wygladu... przynajmniej w szybki i latwy sposob :P
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Wojto »

Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by mahon »

Powiem że mi się podoba. Podstawka trochę prosta jak na taki model i na dzisiejsze standardy...

A co do malowania, to trochę mi mało czytelne się wydaje.
Np. nie mam pewności czy to co mu wisi na plecach nad płaszczem to futro czy co...
Rękojeść miecza taka sobie, a ostrze już na duży plus. Kryształek widoczny na fotce od tyłu nie zachwyca, to niebieskie "coś" trzymane w prawej dłoni też takie nieczytelne że aż nie wiem co to jest, a do tego trochę mniej gładkie niż inne części modelu.
Za to rozjaśnienie odblasków i rozjaśnień na pancerzu i mieczu - efektowne: miecz i nogi na pierwszej fotce, to ostrze na plecach - na drugiej fotce, a na trzeciej tylko płaszcz się broni.

Na pewno jest to niezły model, ale staranność jeszcze nie ta. Za to przynajmniej widać, że nie masz obaw przed rozjaśnianiem i cieniowaniem - a to już bardzo dużo, bo z kontrastem nie musisz walczyć tyle, co inni!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Wojto »

Dawno nic nie wrzucałem .Jednak nie znaczy to że nic nie robiłem .Ostatnimi czasy pracowałem nad dioramką na konkurs "Słoneczniki Van Gorka".Wstawie zdjęcia Slawola , na razie nie wstawie swoich bo nie mam dostępu do aparatu .

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by sea.man »

gratuluję nagrody w konkursie!
możesz podac przepis na taki kolor ziemi?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Wojto »

Dzięki :wink:

Ziemia to mieszanka pigmentów Vallejo :
-Carbon Black
-Brown Iron Oxide
-Light Yellow Ocre

Na początek położyłem na sucho Brown Iron Oxide a potem w niektóych miejscach dawałem plamki z dwóch pozostałych pigmentów , czasem mniejsze a czasem całkiem duże w zależności jaki element chciałem podkreślić .


Pozdrawiam
Last edited by Wojto on 23 Feb 2011, o 11:07, edited 1 time in total.
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by mr_Denial »

Dobry koncept i wykonanie.
Gratuluje!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by sea.man »

a jakimi farbkami malwoałeś przed nałożeniem pigmentów?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by quidamcorvus »

Świetna robota :clap: :clap: :clap:
Image
Post Reply