[PL] Pracowania Hacketa

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

Ana wrote: Taka jestem mądra, że inni mi przytakują :mrgreen: - już prawie jak Namelessowi.
a coz to mialo znaczyc? :lol:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

myślę, że to zakamuflowany komplement :lolsign:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Post by Hacket »

Aj dawno się nie zjawiałem, aby coś napisać a tu widzę, że cała fala komentarzy poszła. Jak widzę pozytywnych reakcji za dużo nie było, ale to cała moja zasługa po prostu porwałem się z przysłowiową motyką na słońcem robiąc zabrudzenia bez praktycznie jakiegokolwiek doświadczenia w sumie teraz jak patrzę na wnętrze tego landka, co maluje (a jest w podobnym tonie, co ten GK utrzymany).To nie wiem czy dalej go kończyć (a już zostało kilka rzeczy do zmalowania) czy lepiej zacząć od nowa. Chyba przed podjęciem decyzji lepiej wrzucić foty?
Gdybym teraz malował znowu tego GK takich elementarnych błędów nie popełniłbym. Po prostu muszę sobie wypracować rozplanowywanie malowania (światła cieni przejść etc.)
A przy okazji malując ostatnio twarzyczkę Eduhin i obejrzeniu/przeczytaniu kolejnych tutków jednak faktycznie malując rozwodnioną farbą lepiej wychodzą przejścia :P.
http://hacketo.deviantart.com/

Draw and paint stuff 2d and miniatures

working on : 4 terminators, Dark eldar Sucubuss
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Re: [PL] Pracowania Hacketa

Post by Hacket »

Rany ile ja czasu nic tu nie robiłem!!!
no to trzeba nadrobić zaległości :mrgreen:

A mianowicie to do tej pory raczej mało tego się nazbierało ot 2 projekty. A to przez moją naukę rysunku i malowania tradycyjnego = mniej czasu na figurki.
Jak napisałem są to 2 projekty. Jeden w wipie pierwszym jest wspomniana przeze mnie Eduhin.
Z nią tyczy się długa burzliwa historia robiłem ją na konkurs chick challange 2009 robiłem pierwszo kiepskie zdjęcia, bo myślałem ze termin upływa następnego dnia okazało się ze przedłużyli, bo mało prac było.
No to dałem poprawki i zrobiłem jeszcze raz foty i niby wysłałem, ale po czasie (juz w okolicach prawdziwego deadlina) zauważyłem ze jeszcze cos można by było poprawić jak się okazało te niby wysłane nowych fot w cale nie były nowe juz jak wysłałem 3 raz nowsze to zauważyłem ze 2 raz to samo poszło wiec te najgorsze.
W sumie organizator tez bez winy nie jest ci włosi straszliwie chyba nie lubią robić uploadów raz ze 2 dni przed terminem zrobili newsa ze juz zakończone(był 13 lipca a zrobili datę na 14) jakby nie pomyśleli ze ktoś może na ostatnia chwile wysłać(taki ja).
Przez co się wkurzyłem, bo zostałem z najgorszymi fotami do oceny :( i tyle pracy na marne. Przez co straciłem szanse na wygrana, bo jak widzicie figurka raczej w czołówce mogła się sklasyfikować.
No, ale cóż człowiek uczy się na błędach.

A jak ją mogę opisać chciałem zastosować jak największy kontrast na niej.
Pierwszy raz zastosowałem malowanie laserunki na metal wyszło według mnie pięknie. Skóra najwięcej przysporzyła mi problemów, ale wyszedł ciekawy odcień.
Dumny jestem też z krwi na śniegu. Kilka razy pochodziłem do znalezienia „złotego środku” ale jak widać się udało nie jest to jakaś marmolada ;].

A jeśli chodzi o błędy to druga praca tez ma cos z tego.
Jak może jeszcze niektórzy pamiętają robiłem Land Ridera wnętrze kilka fotek było po dłuższym namyśle wziąłem zmyłem to wszystko jednak zrobiła się za gruba skorupa i zacząłem malować od nowa tym razem wyszło świetnie.
Miało być brudno zardzewiało i ciemno. I chyba dobrze mi to wyszło. Az tak dokładnie malowane wnętrze nie jest, bo i tak po zamknięciu tej skorupy większość detali widać nie będzie. Juz skleiłem wiec poprawek nie będzie.
Co do pancerza z zewnątrz to na razie nic nie mówić będę sami zobaczycie, ale ma być malowany po BT wiec czerń jak najbardziej odpowiednia ;].

Tyle o tych projektach przez lipiec zebrałem 3 figurki, które będę tez malować 2 są z infinity a jedna z IG jest to commissar (mam juz pomysł na ciekawa dioramę tylko musze 2 gwardzistów skądś załatwić).

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

EDUHIN
ImageClick to see full-sized image

LR
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

P.S. JEE od dziś jestem pełnoletni :D
http://hacketo.deviantart.com/

Draw and paint stuff 2d and miniatures

working on : 4 terminators, Dark eldar Sucubuss
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Pracowania Hacketa

Post by Gildor »

Spory postęp.
Lachol na prawdę fajny.
Image
Wisnia

Re: [PL] Pracowania Hacketa

Post by Wisnia »

Mhm, spore postępy :). Chicksa wyszła Ci ślicznie, szczególnie ramiona i piersi. Nad twarzą troszku bym jeszcze popracował, to samo nad tą ściętą główką, tak mało... ścięto wygląda :mrgreen: Myślę, że nie powinna być tak sina, skoro to świeżynka :D (patrz krew)


Pozdrawiam

Wisnia
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Pracowania Hacketa

Post by Nameless »

Hacket wrote:jak widzicie figurka raczej w czołówce mogła się sklasyfikować.
co rozumiesz przez czolowke? Ile pierwszych miejsc? figurke pomalowales ladnie, podoba mi sie, ale nie wiem czy bym ja do czolowki CC zaliczyl.

pannie nie jest zimno w takim stroju? na te skalke po co sie drapala z odcieta glowa? o sinej twarzy juz Wisnia mowil.
tak troche logike wypunktowalem, a technika niech sie inni zajma :)
fajna figurka, ale przeszkadzaja mi wlasnie takie male 'niescislosci'.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Re: [PL] Pracowania Hacketa

Post by Hacket »

No to czas na odpowiedź

No właśnie ze ściętą głową była taka sytuacja, że nie miałem pomysłu na kolor jakoś sobie pomieszałem i baza ładna wyszła wiec pomalowałem a że to fantasy to równie dobrze mogłaby być głowa ciemnoskórego krasnoluda.
Na następny raz spróbuję coś bardziej realnego zrobić.
A mordkę trochę męczyłem w sumie i tak wygląda przyjaźniej niż to, co można na comonie znaleźć lub ze strony producenta...

Nameless
Akurat w kategorii fantasy dużych szans nie miałem (szczególnie po uploadzie reszty),
ale z tymi zdjęciami może i bym do pierwszej piątki się dostał, bo patrząc na konkurentów to aż tak dużo powalających prac nie ukazało się, (choć kilka było naprawdę niezłych prac).
Żałuje trochę ze nie umieściłem więcej prac w innych kategoriach tam konkurencja była słabsza a że mnie pokorciło do fantasy no trudno :P.

A z nielogicznością typu półnagi strój i scenerii na te hulanki to powiem tak chciałem zrobić coś zupełnie innego niż to, co po Dali zostało. Miałem do wyboru pustynie lub śnieżną gorę ( a że ten drugi dał mi więcej możliwości).
To wybrałem drugi wariant pustynia byłaby zapewne lepsza, ale nie posiadałem wtedy wystarczających środków, aby coś ciekawego przedstawić z zimówką miałem więcej do zaoferowania a że półnaga no cóż ja mam taka słabość do takich figurek jak się nie podoba to sorry :P.
Zresztą hmm czy zawsze figurki muszą być logicznie przedstawione a gdzie ta ekspresja i swoboda w tworzeniu jak to ma być dziedzina sztuki to niech tez wolność w tworzeniu będzie!

Tyle na ten czas

P.S. I link do comona
http://www.coolminiornot.com/229161

I oczywiście czekam na więcej ^^
http://hacketo.deviantart.com/

Draw and paint stuff 2d and miniatures

working on : 4 terminators, Dark eldar Sucubuss
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Pracowania Hacketa

Post by Nameless »

Hacket wrote:Zresztą hmm czy zawsze figurki muszą być logicznie przedstawione a gdzie ta ekspresja i swoboda w tworzeniu jak to ma być dziedzina sztuki to niech tez wolność w tworzeniu będzie!
pewnie ze nie musza. jesli o mnie chodzi, to mozesz ze swoja figurka zrobic co chcesz :)
jesli jednak pokazujesz prace na forum, to zakladam ze spodziewasz sie komentarza. ekspresja i swoboda tworzenia nie oznacza totalnej dowolnosci. brak logiki w przedstawionej pracy (kazdej, nie tylko twojej) wplywa na ocene wiekszosci ogladajacych, ktorzy jakas tam niescislosc zauwaza.
przyjete rozwiazania maja czemus sluzyc. brak logiki moge lyknac, jesli cos mi autor przez to probuje przedstawic (np. nierealna, oniryczna scene). w twoim przypadku nielogiczne rozwiazania nie sa moim zdaniem spowodowane jakims "planem", a po prostu niezbyt dokladnym przemysleniem pracy.

i powtarzam - szkoda, bo malowanie mi sie calkiem podoba.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Re: [PL] Pracowania Hacketa

Post by Hacket »

Głupio tak torchę powracać bez żadnej pracy figurkowej. Ale piszę to bo doszły mnie słuchy że przypadkiem nie żyje już tu ^^.

Ale prawda jest taka że poświęciłem czas na inna dziedzinę sztuki a mianowicie rysunek i malarstwo (niestety nie figurkowe). A przez brak czasu na nasze hobby ale to się zmieni matury mi się niedługo kończą to zapewne dam coś w najbliższym czasie...

A tak przy okazji rysunek też przecież do naszej dziedziny może być zaliczany bo przecież często robiony jest concept art zanim się figurasa wyrzeźbi a że to daje więcej swobody niż "niewolnictwo" kolorowania zamkniętej formy ;]. To jest ciekawie tyle że i tak się uczy wszystkiego na nowo :P.
http://hacketo.deviantart.com/

Draw and paint stuff 2d and miniatures

working on : 4 terminators, Dark eldar Sucubuss
Post Reply