[PL] PC Sam Ford

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

[PL] PC Sam Ford

Post by mahon »

Tak się przykro składa, że rzadko cokolwiek maluję, ale udało mi się skończyć COKOLWIEK :) Przyznam, że trochę poszedłem na łatwiznę, bo jeszcze nie widziałem tej figurki pomalowanej przez nikogo - co automatycznie czyni moje wykonanie najlepszym dotychczas ;)

Próbowałem na nim nowe farbki P3 i dlatego trochę odpłynąłem od rzeczywistych kolorów policyjnego munduru, ale chciałem użyć konkretnych farbek....

Z twarzą zrobiłem głupotę, bo miałem ją ładnie (jak na mnie) pomalowaną i zachciało mi się nakładać cień od kapelusza na twarz. No i szybko sknociłem cały efekt... Udało mi się go odmalowac na nowo, ale gładkość sobie gdzieś przepadła....

ImageClick to see full-sized image

Od razu odpowiem na parę kwestii już poruszonych na angielskim forum:
- co się stało z tonfą? nie wiem, taka jakaś mała jest....
- podstawka to ulica, tylko taka dość mocno zmasakrowana (takie zwykle się ogląda w Polsce) ;)

W sumie żadne cudo, ale miły dodatek do mojej zbieraniny. Acha, oczy pomalowała mu Ańa, bo dla mnie były za małe :P
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] PC Sam Ford

Post by Slawol »

Mahon wrote:... co automatycznie czyni moje wykonanie najlepszym dotychczas ;)
Skrzydła rosną z wielką szybkością, ale oto nadchodzi Sławol z krytyką i Mahoń opada na ziemię

Zaraz Ci podetnę te skrzydełka, żeby za duże nie urosły :D Just kidding ;)

Ale chyba masz rację, póki co, jesteś pierwszy :)

Dziś mam humor, piszę, jak nakręcony :bonk:

Jak już wspomniałem na forum anglojęzycznym, wolałbym ulicę na podstawce, taką "rasową", no ale skoro to jest ulica (polska ulica), to już jest wszystko wiadome :) Podoba mi się malowanie, naprawdę, takie "policyjne". Dobre kolory, dobre wykonanie. Ładnie Ci wyszło oświetlenie modelu, no i widzę, że skóra jest bogata w odcienie. Spodnie również sprawiają naturalne wrażenie.

A twarz, jak dla mnie, jest OK, cień bardzo ładnie wyszedł (ale nie widziałem momentu "sknocenia") :)

Przyjemnie się ogląda, kolory ze sobą grają, nie są za ostre i uważam, że inne by tu nie pasowały. Może jedynie metaliki bym trochę powyciągał, zdaje się kajdanki ma przy pasie, mogłyby się "zachęcająco" błyszczeć.

A jakimi farbami malowałeś? Chodzi mi głównie o spodnie, są to chyba dobre kolory do zrobienia dżinsów.

No i powtórzę się z tamtego forum: nareszcie jakiś model od Ciebie :)

Pozdrawiam
Sławol
BORS

RE: [PL] PC Sam Ford

Post by BORS »

Przyjemny gość. A tonfa pewnie się złamała gdzieś w produkcji :P
Kolory może niezbyt rzeczywiste, ale efekt "brudny policjant na zniszczonej ulicy" w sam raz :D
Wygląda bardzo sympatycznie
Eliash

Post by Eliash »

hehe:D smiesznea:D pomalowana fajnie:) cieniowanie w porzadku:) spoko:D
illusionrip
Sonny Crockett
Posts: 1579
Joined: 19 Jun 2005, o 08:48
Location: poznan/poland
Contact:

Post by illusionrip »

in real it looks ten time better, zenthal on paint is really great

and...hooooo....what nice eyes ;)
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Na ciemniejszym tle, ten światłocień wyglądałby naturalniej :P
Spodnie to mój ulubiony element, a pomysł Slawola z kajdankami bardzo mi się podoba :D
W ogóle zwykle Twoje metaliki o jeden krok za daleko pochłaniają cienie w moim odczuciu ... choć to kwestia gustu i wiem, że nie zależy Ci żeby mi się podobało.
-- Ańa

Image
alvarezwawa

Post by alvarezwawa »

no no... to chyba najlepsze malowanie tego modelu jakie dotychczas widzialem!

Mysle ze mozna jeszcze poprawic przejscia w rozjasnieniach na nogawkach - wydaja mi sie one dodatkowo nieco zbyt mocne w porownaniu z rozjasnieniami na czapce. Fajnie wyszla natomiast skora (mimo iz mozna bylo ja owlosic nieco) i biala koszula - na ktorej blekitne cienie prezentuja sie bardzo dobrze! Takie tam moje czepianie sie szczegolow ;)
Podsumowujac: jak na Twoja czestotliwosc malowania i wielomiesieczne w nim przerwy - dobrze zobaczyc prace na takim poziomie.
przemosz.
Posts: 1318
Joined: 6 Jun 2006, o 14:55

Post by przemosz. »

Ja kupuje to malowanie!Milo widziec ze gromadka do lowcow wampirow sie rozrasta:)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

wcale nie czepianie - bardzo trafne uwagi.
prawdę mówiąc wiele z tego zawdzięczam swojemu zapałowi... do skończenia tej figurki.

przez to jak pięknie wyświeciłem ten model glaze'ami, musiałem go zmatować przed fotką. a to tradycyjnie zemściło się na mnie, a poza tym zamordowało metaliki. ale to ja jestem taki mądry i niecierpliwy że nałożyłem matowy lakier bez maskowania. to także ja używam jednej wody do metalików i niemetalików :P

owłosienia nie robiłem, bo nie czułem się na siłach. może jak nabiorę wprawy?
dzięki za miłe słowa zachęty! widać że plan bycia pierwszym się sprawdził ;)

gromadce brakuje tylko wrogów - ale ja im i tak pokażę! wyślę ich do boju z obcymi :P
albo wrobię ich jeszcze gorzej :twisted:

PS - tonfa nie jest wbrew pozorom metaliczna. podobnie jak karabin (tu nie ma nawet pozorów - większość współczesnej broni jest jednak po prostu czarna...). metaliczne są tylko zatrzaski na ładownicach, klamra paska, oznaka na kapeluszu. do tego zmatowane :|
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

mahon wrote:to także ja używam jednej wody do metalików i niemetalików :P
nie tylko ty... :mrgreen:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Post Reply