[PL] Warsztat Gazzy

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Marek
Posts: 533
Joined: 30 Jun 2008, o 15:56
Location: Lublin

Post by Marek »

Pancerz wymaga mocniejszego cieniowania i zdecydowanie mocniejszych rozjasnien. Albo pociagnij go rozwodnionymi metalikami kilka razy, nie zamazujac koloru niebieskiego. Na razie wyglada jak plastik.
Jak dla mnie dobry poczatek :)

Pozdrowienia, Marek.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

nie ukrywam ze wg mnie przydałyby mu się łapki :mrgreen:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Post by kacpero »

eeeeej, ladnie wyglada ;) wydaje sie jasniejszy niz w rzeczywistosci..
zgadzam sie co do uwag dotyczacych cieniowania/rozjasniania.. generalnie jak na razie jest dobrze ale przydaloby sie jakies uwydatnienie detali np. podkreslenie krawedzi itp.
Marek wrote:Albo pociagnij go rozwodnionymi metalikami kilka razy, nie zamazujac koloru niebieskiego.

metalikami?!?! przeciez w ten sposob zniszczy cala robote! :shock:
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

podoba mi się rozkład świateł - efektowny i konsekwentny, trochę brakuje mi pogłębienia cieni na pancerzu
twarz jak widzę nie jest dokończona, podobnie jak szata.
ale kolorki dobrze dobrane, pasują, nie gryzą się.

zapowiada się bardzo dobrze!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Post by Gazza »

Jak na tak bogaty model to faktycznie jest to wczesny WIP. Właściwie to nawet WIP pancerza. Reszta praktycznie nienaruszona prócz bazy na szacie i twarzy.

Co do uwagi Kacpero o fotce - faktycznie jest nieco zbyt jasna przez co cienie są mniej widoczne niż w rzeczywistości i może ten niebieski jest też nico bardziej soczysty niż w rzeczywistości ale przy okazji następnego update'u będzie lepiej (z modelem i fotkami).

Uprzedzam, że nity i inne detale również otrzymają należną im uwagę i czas.

Co do pociągnięcia metalami - przyznam, że nieco mnie zszokował ten pomysł. Ba, nawet nie potrafię sobie wyobrazić jaki efekt by to miało dać. Intrygujące. Sprawdzę kiedyś na jakimś modelu.

Dziękuję za rady!
Pzdr!
Cold "Strobe Light Network"
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Gazza wrote:Uprzedzam, że nity i inne detale również otrzymają należną im uwagę i czas.
no, to mi dałeś! :lolsign:
Gazza wrote:Co do pociągnięcia metalami - przyznam, że nieco mnie zszokował ten pomysł. Ba, nawet nie potrafię sobie wyobrazić jaki efekt by to miało dać.
Zamiast metalikami, to już lepiej bardzo rozcieńczonym medium metalicznym. Dostałbyś metaliczny (a po takim rozcieńczeniu to raczej perłowy) poblask po całości.

Zgadzam się z Kacprem, że szkoda zakrywać udanego malowania....
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marek
Posts: 533
Joined: 30 Jun 2008, o 15:56
Location: Lublin

Post by Marek »

Z metalikami to byla tylko luzna propozycja. Kiedys probowalem cos takiego, ze najpierw cieniuje sie powierzchnie z bardzo duzym kontrastem (czarne do bialego). A potem suchy pedzel albo bardzo rozwodniona warstwa z metalika, glownie srebrnego. Daje fajny efekt kolorowego metalu, srebrnego na krawedziach (w przypadku suchego pedzla to wychodzi automatycznie), a jest duzo prostsze niz NMM. Oczywiscie mniej profesjonalne i w ogole :) ale zawsze jest to jakas alternatywa dla pancerzy, totemow i sztandarow bojowych.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

@Gazza: Widzę, że trudno zmieścić Ci całą gamę światłocienia na powierzchniach pancerza ... no nie jest to łatwe wyzwanie, ale niewiele Ci brakuje ... właściwie to miejscami jedynie ostatecznych pociągnięć.
Nie poddawaj się!
Jestem ciekawa jak to się rozwinie.

Jeszcze kilka miesięcy posiedzisz nad tym modelem i zmienimy powiedzenie z "Syzyfowa praca" na "Gazzowa praca"/"Gazzowe malowanie" :mrgreen: (mam nadzieję, że to jeszcze nie jest drażliwy temat?)
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

jak ja osiągnę tempo "Gazzowego malowania" to będę szczęśliwy, że tak pędzę! :D
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Post by Gazza »

Nie dam powodów do zmiany powiedzenia (choć podoba mi się :blackeye: )!
Jak już wspominałem - obudziłem się z letargu (malarskiego) i nie poddam się temu Librze.
Na dowód nowa fotka tylnej części pancerza, którą pieściłem wczoraj wieczorem-choć nie ukrywam, że jeszcze mu (tyłowi) poświęcę chwilę.
Zdjęcie zrobiłem przy świetle dziennym więc jest chyba najbliższe oryginałowi.
ImageClick to see full-sized image
Post Reply