[PL] Galeria JerzyKa

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

[PL] Galeria JerzyKa

Post by JerzyK »

Witam,
to mój pierwszy post na tym zacnym forum, więc się przedstawię. Nazywam się Jurek, mam 28 lat i jestem z Lublina. Figurki do bitewniaków maluję mniej więcej od roku. Daleko mi do większości artystów prezentujących swoje prace na tym forum, ale podobno ćwiczenie czyni mistrza :)
Mam bzika na punkcie krasnoludów Mid-Nor ze starej dobrej Konfrontacji (obecnie mam ich 75, więc będzie co malować...) Na razie pomalowałem kilku z nich:

Warrior of the Abyss:
ImageClick to see full-sized image

Sentinel #1
ImageClick to see full-sized image

Sentinel #2
ImageClick to see full-sized image

Sentinel #3
ImageClick to see full-sized image

Sentinel #4
ImageClick to see full-sized image

Mahal the Enchanter
ImageClick to see full-sized image

Incubus of the Despote
ImageClick to see full-sized image

To na razie tyle, ale kolejne figurki są w drodze :wink:

Wszelkie komentarze mile widziane.
Last edited by JerzyK on 13 Oct 2009, o 12:34, edited 1 time in total.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: Galeria JerzyKa

Post by Slawol »

Witaj na forum!

No to nieźle, 75 modeli... :shock: Cóż, jedni zbierają karty telefoniczne, inni - krasnale z Konfry... :lol:

Cóż, malowanie BARDZO ładne, dokładne i spójne. Początki masz już za sobą, widać, że umiesz postarzać metal, umiesz cieniować i wyciągać detale. Najsłabszym momentem u Ciebie są jeszcze włosy - proponowałbym pobawić się więcej w cieniowane całości, a dopiero na końcu zaznaczać pojedyncze kosmyki. Maski krasnali jednak nie mają tyle "rowków" i tam kilka kresek rozjaśnień daje zupełnie inny efekt, niż na włosach. Ale i tak jest ładnie.

Ja, jako fan brudu, rdzy i stonowanych kolorów oczywiście zawiesiłem oko na pierwszym - szaro-burym i ponurym modelu (i oczywiście "ugryzł" mnie ten pomarańczowy kawałek skóry na tarczy ;)) Ale i pozostałe modele w tej kolorowej tonacji są równie udane, a przyjdą tutaj się wypowiedzieć na pewno fani i takiego malowania niedługo. Jak na rok malowania to naprawdę dbasz o szczegóły, staranność i dokładność, a to najważniejsze. Reszta z czasem przyjdzie. Widzę też, że wszystkie podstawki są takie same - figurki robisz do grania? Bo jeśli nie, to może warto by było poszaleć z innymi podstawkami? :)

Krótko mówiąc - wejście na forum udane :) Mam nadzieję, że damy radę wszyscy komentować 75 modeli tego samego typu... ;)

P.S. A i fotki całkiem udane, choć niektóre łapią niebieskie i fioletowe zabarwienie, przez co kolory trochę przekłamane chyba są, a to utrudnia ocenę malowania :) Najlepiej wyszły te pierwsze z szarym krasnalem.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: Galeria JerzyKa

Post by sea.man »

witaj na forum!
jak na rok malowania to prace są rewelacyjne, ja po kilku tak dobrze nie maluję :-)
skóra, metaliki fajnie się prezentują. podstawki są trochę nudnawe, ale za to spójne dla wszystkich.

pozdr.
CzM.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: Galeria JerzyKa

Post by Nameless »

po pierwsze - powitac na forum :)
po drugie - rok? no niezle, niezle...
po trzecie - rozszerzaj horyzonty, pomaluj cos poza tym krasnalami zmutowanymi (ktore tez bardzo lubie, tak przy okazji)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by JerzyK »

Fajnie, że się podobają. Chciałem Was uspokoić (bo widzę, że niektórych mocno przestraszyłem :) ) - planuję dla odmiany od czasu do czasu pomalować coś z Infinity (mam parę figsów w magazynie) czy z innych frakcji z Konfy.
Napisałem, że od roku maluję bitewniaki - poprzednio bawiłem się w modele, ale niedostatek wolnego czasu (i miejsca...) sprawił, że postanowiłem przerzucić się na coś szybkiego i przyjemnego :D
Bohun
Posts: 354
Joined: 25 Aug 2007, o 13:55
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Bohun »

Witam kolegę na forum :D

Malowanie naprawdę dobre jak na rok kariery 8) Techniki masz jak widzę zgrubsza opanowane. Fajne metale, dobre przejścia miedzy cieniami a rozjaśnieniami.

Proponuję skupić się teraz na 2 elementach:

-----> Popracować nad wyciągnięciem kontrastu

-----> Popracować nad kolorami. Twoim figurkom brakuje spójności kolorystycznej. Chyba to najbardziej mi w nich przeszkadza. Postaraj się używać wspólnych kolorów do całości modelu. Jeśli robisz np figurkę w konwencji fiolet-zieleń, dodawaj odcienie tych dwóch kolorów do wszystkich powierzchni. Wystarczy odrobinę. Dzięki temu figurka nabierze spójności, tak jakby znajdowała się w jednolitym otoczeniu i otrzymywała jednolie światło, które w naturze 'wygasza' odcienie w kolorach.

Powodzenia!
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by szczurek_ »

Jak na rok machania pędzlem bardzo ładnie :) Szczególnie podobają mi się metaliki na niektórych ziomkach (np: Sentinel #2) .Teraz tylko trenować ,trenować ,a i jeszcze trochę trenować ... :bonk:
Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by JerzyK »

Pozwolę sobie jeszcze zaprezentować skończonego wczoraj Fire Splitter-a. Wydłubałem kukiełkę, jako że oryginalne gdzieś się zapodziały. Efekt jest chyba przyzwoity ;-)
ImageClick to see full-sized image
Następna figurka będzie już z zupełnie innej beczki :)
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Maru »

jak tak patrze na te klopsiki to aż sią łezka w oku kręci że tak zadziobista firma robiąca tak zadiobiste ludki dała tak ciała
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by IRKUCK »

krasnaly sie fajnie prezentuja ;)no i podziwam zapal malowania takiej liczby krasnali...
jezli bedzisz chcial pogadac po malowac zapraszam za miesiac na falcona w lublinie
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Post Reply