[PL] Warsztat Przema

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Super rozmieściłeś odblaski na tej rakiecie - bardzo naturalnie.
Niestety OSL traci na żywo, ale pod fotografię to świetna technika - warto spróbować :)

Ale rzeźbienie płomieni można jeszcze poprawić :whistle:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by przemo »

Dawno nic nie pokazywałem to i pokażę :)

ImageClick to see full-sized image

Co myślicie?

Niestety fotki są jakie są i nie wszystko widać ale może coś tam dojrzycie, byłbym wdzięczny za krytykę :wink:
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Szary »

Super ma ostrza ten ork! I całkiem fajna podstawka. W ogole malowanie takie, jak nigdy dotad od Ciebie, ale mi sie to podoba :)
Tylko ta karteczka z imieniem tam jest tak jakby... nie na miejscu :bonk:

Bardzo fajna pracka!

Sz.
Szary

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Slawol »

Fakt, kosy są świetne! Całość w ogóle bardzo mi się podoba, choć troszkę za dużo tu czerwieni i ogólnie ciepłych odcieni - ale to już moje skrzywienie zresztą ;)
Nie podobają mi się za to sznurki/liny na przegubach łap orka - dla mnie to wygląda jak NMM i rdza... Jeśli tak miało być i to są stalowe liny - to ten element wg mnie jest na "nie". :) Za to ten Grot (chyba, nie?) w hełmie IG jest super! Soczewki w "masce" Snikrotta są bardzo dobre! Troszkę więcej cieni bym jednak dorzucił zielonej skórze.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Nameless »

oo, czerwonoarmiejcy ze wschodu ida :)
z tej dwojki ork duzo bardziej mi sie podoba. grot - choc zabawny i usmiech budzi - jakis nijaki troche w malowaniu. ale i tak fajna praca.
malowales cos przez te 2.5 roku?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Rentall »

swietna praca :D
od siebie moge dorzucic jeszcze ze zupelnie pierwsza rzecza ktora mi sie rzucila w oczy to wlasnie ostrza !
portki z tyłu fajnie Ci wyszly, tak jak jeszcze kilka innych lementow, chociaz miejscami czytelnosc figurki jest ciezka, chyba wlasnie przez nagromadzenie tylu odcieni czerwieni i brazow, a moze to wina fotki po prostu :P
czaszki ktore zwisaja mu miedzy nogami, od tyłu wygladaja jak nmm, no chyba ze sa to metalowe czachy :wink:
Powiedz mi prosze, jak zrobiles ziemie, bo jest swietna a chcialbym sie nauczyc, robic wlasnie taka glebe i jak zrobiles gorna podstawke pod tego malca ?
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by przemo »

Dzieki wielkie zqa odzew :)
I juz odpowiadam:

Slawol - te sznury na lapach tez mi nie leza do konca. Nawet byly juz raz przemalowane. Rzeczywiscie tak jak powiedziales poszedlem w keirunku nmm z rdza/zabrudzeniami. Ale nie mialem lepszego pomyslu na ten elemeny :( Tak - to jest grot z osprzetem IG (helm, plecak, spluwa). Pewnie zakosil jakiemus IG'owcowi wczesniej ubitemu przez Snikrota :P

Nameless - cos tam popackalem przez te 2,5 roku. Znaczy w sumie to malo ale zawsze w wakacje jak mam wiecej czasu to cos tam uda sie pomalowac. A grot rzeczywiscie byl malowany troche na odwal i w pospiechu. Ale to mial byc tylko taki dodatek do podstawki.

Rentall - co rozumiesz przez "ciezka figurke"? Malo czytelna tak? Czaszki nie mialy byc metalowe, moze rzeczywiscie przesadzilem z blikami. A co do ziemi to na dole jest duzy kawalek kory. Na to narzucona tu i owdzie mieszanka wikolu z piaskiem, dajaca efekt ziemi. A pod grotem rowniez wikol + piasek. Nic wiecej. Jeszcze miejscami potem przykleilem sam piasek nadajac innej faktury.

Moze cos jeszcze Wam sie rzucilo w oczy?
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by Rentall »

Rentall wrote:chociaz miejscami czytelnosc figurki jest ciezka, chyba wlasnie przez nagromadzenie tylu odcieni czerwieni i brazow, a moze to wina fotki po prostu :P
o to mi chodziło Przemo :)
Bede probował taki przepis na ziemie jaki mowisz bo jest swietna
sprzaczki, klamry i metalowe kołeczka sa git :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by mahon »

swietna modelarsko podstawka. malowanie orka tez swietne - zwlaszcza jego bron i osprzet. ale grot juz slabszy - i tu rowniez glownie bron i osprzet :lol:
ale ogolnie BARDZO mi sie podoba :clap:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Warsztat Przema

Post by sea.man »

Super praca! Ostrza noży, skora orka oraz jego maska wyglądają wyśmienicie. Ogólnie fajna koncepcja i niezłe wykonanie. :clap:
Jedyna rzecz co mi nie pasuje (ale to marny szczegół) to drut na nadgarstkach, nie ma takich ładnych, gładkich przejść jak na innych elementach.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply