[PL] warsztat czlowieka.morze

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

[PL] warsztat czlowieka.morze

Post by sea.man »

ahoj!

jestem poczatkujacym studentem kierunku malowania figurek ;-)
maluje figurki od roku czasu, obecnie moje prace nazwalbym srednim TT.

chcialbym podniesc poziom swoich umiejetnosci, dlatego prosze szanownych profesorow ;-) o krytyczne komentarze oraz sugestie co do malowania figurek :D

http://www.coolminiornot.com/artist/czlowiek.morze
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

RE: [PL] warsztat czlowieka.morze

Post by Demi_morgana »

witam na forum :)
po pierwsze chcialem zaproponowac Ci zamieszczanie prac bezposrednio na forum zamiast zamieszczac sznurek do kulmini :wink:
no a co do samego malowania - figurkom zdecydowanie brakuje cieni i kontrastu - jedna czy dwie warstwy washa na pewno by im nie zaszkodzily :scholar:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: [PL] warsztat czlowieka.morze

Post by mahon »

na pewno wiecej ludzi skomentuje jak zobacza obrazek, zamiasz szukac go po innych stronach...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

RE: [PL] warsztat czlowieka.morze

Post by Ana »

Czesc :)
Fajna podstawka u skinka (u orka juz nie jest taka fajna, bo troche jest za wysoka na moj gust ta skalka i przez to dludo ni sie nie dzieje ;) ) i ladnie Ci wychodzi rozjasnianie skory - calkiem gladko i w dobrych miejscach je umieszciles :) ... i podoba mi sie kosc orka.

Ale zgadzam sie z demi'm, ze przydalo by sie wiecej swiatal i cienia.
U orka braluje mi zwlaszcza ostatecznego rojasnienia, a u skinka cieni. Ork jest gleboko rzezbiony - bardziej przestrzenny i cien sam sie troche na jego szczescie zbudowal, ale skinek jest plasko rzezbiony i trzeba samemu namalowac cienie.
W ogole nie ma co liczyc na naturalny swiatlocien i lepiej go samemu malowac ;)

Staraj sie miniej gwaltownie zmieniac odcien farby i budowac swiatlocien wieksza iloscia warstw :)

Czekamy na kolejne prace ... coraz to lepsiejsze ;)
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: [PL] warsztat czlowieka.morze

Post by mahon »

figurki sa schludne (to duzy plus na poczatek) ale "gumiaste" - czyli wygladaja jak gumowe albo plastikowe ludki ze sklepu zabawkarskiego albo z jajek-niespodzianek. Jak powiedzieli Demi i A??a: plasko... brak rozjasnien i cieni. Ale dobrze zaczales, bo starannie!

(Tyle, ze jak jeszcze raz u kogos zobacze te przerosniete bez sensu podstawki - BO PO JAKA CHOLERE ON SIE WDRAPYWAL NA TAKA WYSOKA ALE MALA SKALNA KOLUMNE???? - to chyba zaczne krzyczec! Dlaczego tyle osob lubi stawiac swoje orki na tych bezsensownych kamiennych filarach???)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

czesc,

bardzo dziekuje za wszystkie komentarze. zabralem sie za nowa figurke z jedna mysla CIENIE I KONTRAST (thnx demi_morgana :P )
padlo na plastikowa figurka Orc Warboss`a. Jest to jeszcze nie skonczona, ale chcialbym juz sie podzielic zdjeciami (widac jakies postepy???)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

a teraz zagadka dla kolegow i kolezanek, co to jest:

ImageClick to see full-sized image

miecz chcialbym pomalowac metoda NMM :lol:
niestety efekt jest zenujacy(wiem ze brakuje 2 odwrotnie zcieniowanej polowki, ale zalamalem sie juz ta 1).
z drugiej strony miecza probowalem zrobic NMM metoda blending, ale efekt byl jeszcze gorszy i po wyschnieciu farbki zostal mi tylko cieniutki jasny kontur.

chyba NMM i blending nie sa dla takich studentow jak ja :cry:
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

powoli do celu... nie od razu rzym zbudowano...
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

jakies pomysly na podstawke?
wysokie kamienne kolumny nie sa dzisiaj w modzie :?

@Nameless
moze jakies sugestie? porady?
moze cos trzeba poprawic?
na czym go postawic (np. jaki kolor podstawki by pasowal i ladnie wspolgral?)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

jak dla mnie to widac bardzo duze postepy - dobra gladkosc malowania, dobre wyczucie koloru i zancznie smielszy swiatlocien.

co to jest? pewnie kamienny miecz...

a co do podstawki, to fajnie moglby wygladac przedzierajac sie przez wysokie trawy - rozgarniajac wysokie kepy zielska...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Mahonia pomysl na podstawke mi sie podoba :) prostszym moze byc szary skalisty teren. Pasowal by mi do wilkowego klimatu.

Przegladasz tutoriale o NMM? Jeste tego masa i to pomaga :) chyba tez mamy na stonie cos o tym :roll:

Kontrasty na +
Wyszlo starannie i efektownie - fajnie :D
Najbardziej podoba mi sie paszcza squiga na tarczy.
-- Ańa

Image
Post Reply